Fenni Muayene için Gerekli Şartlar

burock2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar

Aracımı 26 kasım 2007'de almıştım. 99 model astra cd ve araç lpg'li. Muayene tarihim ruhsatta 28 nisan 2008 görünüyor. Haftaya yaptırmak istiyorum ama ilk defa muayeneye gideceğim için işi bilmiyorum. Sadece geçen ay egsoz pulu almıştım kadar.

Arabayı alıp muayeneye mi gidiyorum sadece? Yani evrak bişey gerekiyor mu? Vergi borcu temiz kagıdı trafik cezası olup olmadığı falan kontrol ediliyor mu vergi dairesinden boyle bir belge alıp mı gitmem gerekiyor ? yoksa direkt arabayla gidip ruhsatı verip baktırıyor muyum acaba ? Bir de lpg için ayrıca gidip önce sızdırmazlık raporu falan bidaha alcak mıyım ?

bkaraman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle lpg için gidip sızdırmazlık test raporu almanız gerekiyor sonra nakil vasıtalar vergi dairesinden borçu yoktur temiz kağıdı alıp muayeneye gidebilirsin

burock2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki ben ocakta vergimin ilk taksitini odedim ama sonra trafik cezası yedim onu odemedim. trafik cezası ile ilgili bir durum oluyor mu vergi dairesinde ? çünkü cezaları şu kadar sürede odeyecen diye bişe olmaması lazım faiz biniyor sonuçta.

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki ben ocakta vergimin ilk taksitini odedim ama sonra trafik cezası yedim onu odemedim. trafik cezası ile ilgili bir durum oluyor mu vergi dairesinde ? çünkü cezaları şu kadar sürede odeyecen diye bişe olmaması lazım faiz biniyor sonuçta.
borcu varsa muayene yaptırmazsın Burak, temiz kağıdı çıkmaz,muayene harcını ödeyemezsin vs.vs
tabi şansını deneyebilirsin çünkü sisteme girişleri geç oluyor sanırım.
yapıcağın işlemler vergi dairesine gidip temiz kağıdı istemek ve muayene harcını yatırmak.
ordan aldığın faturalarla muayene istasyonuna gitmek

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
vergiyede faiz biniyor cezaya da ama muyene yaptırmak için önce "muayene için borcu yoktur" yazısı almak lazım; bunun içinde önce aracın tüm borçlarını ceza,vergi v.s. yatırıp; sonra da muayene harcı olan 103.58 ytl yi yatırmak gerekiyor ; daha sonra muayene için borcu yoktur yazısı alınıp muayene istasyonuna gidiliyor; ve lpg sızdırmazlık testi yapılıyor; buna 25 ytl ödeniyor ve kartı alınıp bandrolleniyor; sonra muayeneye geçiliyor ; araçta film v.s. varsa söktürülüyor; trafik seti ve yangın söndürücü kontrolü yapılıyor; daha sonra motor no ve şasi no kontrol ediliyor; rühsata muayene işleniyor ve olay bitiyor...

burock2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
borcu varsa muayene yaptırmazsın Burak, temiz kağıdı çıkmaz,muayene harcını ödeyemezsin vs.vs
tabi şansını deneyebilirsin çünkü sisteme girişleri geç oluyor sanırım.
yapıcağın işlemler vergi dairesine gidip temiz kağıdı istemek ve muayene harcını yatırmak.
ordan aldığın faturalarla muayene istasyonuna gitmek

trafik cezalarımı ödemem mi gerekiyor şimdi yani aracı muayene ettirebilmem için :( plakamla netten bakıyorum ama eski tarihli bi trafik cezası çıkıyor benim yediğim ceza çıkmıyor :(

hız cezası yemiştim bir de park cezası.

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
trafik cezalarımı ödemem mi gerekiyor şimdi yani aracı muayene ettirebilmem için :( plakamla netten bakıyorum ama eski tarihli bi trafik cezası çıkıyor benim yediğim ceza çıkmıyor :(

hız cezası yemiştim bir de park cezası.
sistemde çıkıyorsa adı üstünde "temiz kağıdı" nı vermiyorlar malesef,
önce onları ödeyip sonra diğer işlemlere geçiliyor..
kontrollerde de bölgeye göre değişiyor,
şimdiye kadar 3 defa girdim motor no şasi no dan başka bişeye bakan olmadı

burock2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
300 lira daha girdi o zaman düğün öncesi cezalar için :( sanırım ön teker rulmanını da değiştirmek gerekiyo öttü bu akşam acayip derecede korkuttu. nerden aldım anasını satim ya.

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Sizdeki de ne şans düğün üzeri hepsi toplanıp kambur üstüne kambur yapmış durumda geçmiş olsun.
Sizde bu şans varken bu hafta bir 6/49 oynayın Bu da işin espirisi ama üzülüyor insan. :(

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Eski tarihli ceza sizi ilgilendirmez . Alım satım sözleşmesinde de zaten belirtiyor. temiz kağıdı almaya gittiğinizde alım satım belgesinide yanızda götürmenizde fayda var siz aldığınız tarihten sonrasından sorumlusunuz. Sizingi görünmese geçici olarak yırtmış olursunuz.;)