Fiat Uno hakkında.

REC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba.

Bu aralar 2. bir araca ihtiyacım var. Aklıma hemen ve çok daha alabileceğim bir araç olarak Uno geldi ama gelin görün ki çok yabancı olduğum bir araç.

Bir sürü modeli var. 1.4 ie, 60s, 70sx vs vs vs.. Hangisi alınmalı sizce?

Kapının önünde tutup şehir içinde sağa-sola gidip gelmek için kullanacağım. Çok mühim değil yani, sorun çıkarmasın yeter.

Yerine 20.000'e kadar farklı bir araç da tavsiye edebilirsiniz. :)

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Corsa C 1.7 dizel alın, şehir içi için az yakar, çok kaçar. Benzinlisine de bakabilirsiniz, uno ile kıyaslayamadım bile.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bizde vardı yani kardeşim de az yakıyor ama bagaj arama yok hehe onun haricin de pek sorun çıkarmıyor.

REC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa C 1.7 dizel alın, şehir içi için az yakar, çok kaçar. Benzinlisine de bakabilirsiniz, uno ile kıyaslayamadım bile.

Açıkcası Uno'yu fiyatına göre güzel olduğu için düşündüm. Şehir içi ifadesi sizi yanıltmasın, burası: İstanbul, Ankara gibi büyük bir şehir değil. Bu yüzden oralarda Scooter ile gittiğiniz yerlere gitmek gibi düşünün. :)

Uno'yu 9-10.000 civarı veriyorlar. 2000 model, LPG'li filan.

Bir de Corsa C'lere göz atayım. Teşekkürler.

REC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bizde vardı yani kardeşim de az yakıyor ama bagaj arama yok hehe onun haricin de pek sorun çıkarmıyor.

Teşekkürler abi. Bagaja hiç ihtiyacım yok. Aracım garajda duruyor, Uno kapının önünde hazır durup getir-götür işlerimi görsün, kalabalık yerlerde park edip kafam rahat gezeyim yeter :)

Fiyatı uygun diye yöneldim ama çok modeli var. Sanırım 70S tutuluyormuş.

Şöyle bir tane buldum, 10,5 civarı bırakırsa alınabilir belki:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...den-temiz-uno-70s-2000-model-272615817/detay/

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
O 70S modellerin de tavan üzerinde bu metal zımbırtılardan var. Yakıt konusunda vs konusunda inan seni bir gram üzmez. Çok az yakıyor hemde çok. Lakin aman ha dikkat et viraja filan sert girme alışkın değilsin anında öder. Çünkü yerden çabuk kesiliyor araç. Öyle yere tutunma olayı pek yok aynı oyuncak araba misali oluyor.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
UNO ya bak hele 12 bine dayanmış fiyatı :)

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim hyundai'yi vereyim düşünürseniz. 1,5 lt benzinli, hiç lpg takılmamış. 127500 km'de. 98 model accent sporty gt 3 kapı otomatik vites. Km orjinal. Tek kusuru araç boyalı ancak kazadan dolayı değil. İlk sahibi İstalbul'da akademisyendi o boyatmış. Ben ikinci sahibiyim. Ağır bakımlarını ben yaptırdım. Hidrolik direksiyon, abs, elektrikli cam, sunroof, manuel klima standart donanım. Düşük km ve otomatik olmasıda cabası. Sizin düşündüğünüz gibi bende git gel işimi görsün diye aldım. Eşim hamile olduğu için onun çok işine yaradı. Geçen 5 ayda 1000 km civarı yol yapmış o kadar yani.

Fiyatı Uno'ya göre biraz fazla ama. Düşünürseniz haberleşelim.

Bunların dışında, ben olsam şehitkamil ilçesinden araç almazdım. Bir defa niyetlendim Antep'e gittim bir kaç ilan vardı. İnanın ya araç ilandaki araç değil ya pert ya km oynanmış. Şok olmuştum. 10 yıl önce istanbul, Ankara'da yapılanlar şimdi özellikle şehitkamil'de. Bu arada galericiler siteside şehitkamil geçiyor.

Son düzenleme:

REC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O 70S modellerin de tavan üzerinde bu metal zımbırtılardan var. Yakıt konusunda vs konusunda inan seni bir gram üzmez. Çok az yakıyor hemde çok. Lakin aman ha dikkat et viraja filan sert girme alışkın değilsin anında öder. Çünkü yerden çabuk kesiliyor araç. Öyle yere tutunma olayı pek yok aynı oyuncak araba misali oluyor.

HOBBY paketinde var sanırım o zımbırtılar. Onun da temizinu bulamadım henüz.

Araç fark etmeksizin temkinliyim abi, sorun olmaz Allah'ın izniyle. :) Teşekkürler.

REC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim hyundai'yi vereyim düşünürseniz. 1,5 lt benzinli, hiç lpg takılmamış. 127500 km'de. 98 model accent sporty gt 3 kapı otomatik vites. Km orjinal. Tek kusuru araç boyalı ancak kazadan dolayı değil. İlk sahibi İstalbul'da akademisyendi o boyatmış. Ben ikinci sahibiyim. Ağır bakımlarını ben yaptırdım. Hidrolik direksiyon, abs, elektrikli cam, sunroof, manuel klima standart donanım. Düşük km ve otomatik olmasıda cabası. Sizin düşündüğünüz gibi bende git gel işimi görsün diye aldım. Eşim hamile olduğu için onun çok işine yaradı. Geçen 5 ayda 1000 km civarı yol yapmış o kadar yani.

Fiyatı Uno'ya göre biraz fazla ama. Düşünürseniz haberleşelim.

Bunların dışında, ben olsam şehitkamil ilçesinden araç almazdım. Bir defa niyetlendim Antep'e gittim bir kaç ilan vardı. İnanın ya araç ilandaki araç değil ya pert ya km oynanmış. Şok olmuştum. 10 yıl önce istanbul, Ankara'da yapılanlar şimdi özellikle şehitkamil'de. Bu arada galericiler siteside şehitkamil geçiyor.

Neler duyuyorum. Araç almadan önce araştırmak gerçekten şart. En iyisi kendi bulunduğum yerden alayım kafam rahat olsun ;)

Aracınızı düşünürsem size bildiririm teşekürler...