Focus focus dedikleri Kıyl-u Kal İmiş :-)

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra j sedan bana focus kadar güven vermedi lastikleri yeniydi her iki arabanında akşam tavan ve kapı fitillerinin fotoğrafını çekmeye çalışırım araç 1 senedir bizde oralarına dikkat etmedim ama takıntılı biri olduğumdan bozuk olsa gözüme çarpardı. Malzeme kaliteisnde bende ısrarcıyım şuan sınıfında en kaliteli malzeme focusta ve her türlü kanıtlayabilirim

yorumumu tekrar okuduğumda farkettim de yazdığım sanki astra j nin yol tutuşu kötü gibi bir izlenim bırakıyor. Astra J nin yol tutuşu da çok iyiydi ama belki aracı focus kadar tanımadığımdan daha tedbirli davrandım.

Son düzenleme:

Lencom

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
FORD markasını kötülemek için söylemiyorum : kuzenim Ford da çalışıyor, 1.0 ecoboost ların çoğu arıza yapıp geri geliyormuş, yeri gelmişken bilginiz olsun 1.0 ecoboost yılın motoru seçildi ama, sürdürülebilirlik göz ardı edilmiş herhalde..

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Focus ne gömülmüş ya, fanatizm kokuyor buralar :D Astra H ile focus kıyaslamak son derece afak noktalara taşır olayı. Her anlamda üstün zira...Yol tutuş konusunda temiz bir zeminde focus daha iyi yol tutuyor, ancak "Watts" bağlantısı memleketimizin yollarında astra'yı öne geçiriyor. Direksiyon tepkileri astra'dan daha iyi, bir astra H kadar keskin değildir ama sertleşmesi hiç bir opel'de yoktur sanırım. Bir de görüş açısı...Astra J gerçekten zor durumda bırakıyor insanı, ben Leon'da aynı sorunu yaşıyorum, kapana kısılmış gibi bir sürüş istemiyorum, her ne adar muazzam yol tutsa da...

cosmo_06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Daha önce 2009 model Titanyum X paket TDCİ focus vardır. En full modeli yani. Şu anda da 1.3 dizel astra cosmo bu da en fulü...Focus gerçekten mükemmel bir araçtı motor konusunda zaten 3 4 adım önde. Diğer konularda da önde diyebilirim. Ama en uzun süre kullandığım araç şu anki aracım oldu. Ama focus mu astra mı focus derim.

cosmo_06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Focus ne gömülmüş ya, fanatizm kokuyor buralar :D Astra H ile focus kıyaslamak son derece afak noktalara taşır olayı. Her anlamda üstün zira...Yol tutuş konusunda temiz bir zeminde focus daha iyi yol tutuyor, ancak "Watts" bağlantısı memleketimizin yollarında astra'yı öne geçiriyor. Direksiyon tepkileri astra'dan daha iyi, bir astra H kadar keskin değildir ama sertleşmesi hiç bir opel'de yoktur sanırım. Bir de görüş açısı...Astra J gerçekten zor durumda bırakıyor insanı, ben Leon'da aynı sorunu yaşıyorum, kapana kısılmış gibi bir sürüş istemiyorum, her ne adar muazzam yol tutsa da...

Hocam bu watss nedir bir açıklarmısınız ?

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kullandığım araç tek kişi tarafından kullanılmış, sıfır kokusu üzerinde 16 bin km'de bir araç.

Malzeme kalitesinde kesinlikle ısrarlıyım, merak eden yetkili bayilerdeki teşhir araçlarına bakabilir. TAvan kumaşı ve kapı lastiklerinin birleşme yerlerine dikkat etsinler. Çıtırtı vs. yok ama o noktada birşey denilemez.

Amortisör için dediklerimi tam anlatamadım sanırım. Normal çalışma aralığında sorun yok. Ancak çalışma aralığı beklediğimden daha kısa ve çalışma aralığını geçen darbelerde üst takoz yerinden fırladı heralde diyorum.

lütfen sefere bu kadar emin teşhis koymayın. bakmak görmek isteyenleri araç bayisine gitme derdinden kurtarayım. 1 yıllık aracımızda bile düzgün olan tavan kapı lastiği bölümü sıfır gıcır gıcır arabada göz kamaştırır heralde. Dediğiniz doğru olabilir mi diye kapı lastiğini kanırtıp tavan kumaşını lastiğin üstüne çıkartmaya çalıştım ama başarısız oldum. o aracın sahibi muhtemelen sizi 5.35xd mercedes e250 gibi araçlardan da soğutabilir.

Pqapz8.jpg

mPNdDY.jpg

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
neticede burda focus astra kıyaslamıyoruz her ikisi de çok güzel araba ama focusa çok fazla haksızlık edilmiş. anlamadığım şey o kadar insanda bu haksızlığı beğenmiş :D

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu kadar uğraşmanıza gerek yoktu, tamam Focus süper :)

Ayrıca yazdıklarımı zaten anlamamışsınız, o yüzden devam ettirmiyorum.
He bu arada söylediğim lastikle tavan kumaşı arasındaki boşluk aynı şekilde otopark.com'un testinde de geçiyor, video'nun sonlarında isteyen bakabilir.

Kazasız belasız sürüşler herkese :good:

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok anladığım konular değil ama genel olarak ford araçların yakıt değerleri opelleri aratır diye biliyorum ki ben opelin yakıt tüketiminden herdaim şikayetçiyim.

En azından bir kaç arkadaşım ford araçlarını yakıt tüketimi fazla diye elinden çıkardı (Fiesta-dizel (Yakıt kaynaklı diyordu ama bir ki kazaya karışmıştı. Bence yakıttan ziyade kaza nedeni ile elden çıkardı), focus-benzin/lpg (Lpg sonrası araçtan memnundu ama fazla tutmadı elinde), c-max-dizel).

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
focusun malzeme kalitesi bence her focus gibi. en ayar olduğum kısmı vites topuzu sağa kayık gibi. elim viteste gidemedim :) 3'te 5.vites gibi geldi :)