!!!Forumumuzun Kalitesi Düştümü???

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar,
Uzun zamandır Opelim.net ailesinin içindeyim. Nerdeyse hergün foruma girer biyerlere bişeyler yazar yada okurum.

Şimdi bazı arkadaşlar alınganlık yapabilir yada kızabilirler belki ama; Herzaman ciddiyeti, çözüm önerili, seviyeli paylaşımları ve tatlı sohbetleri ile övündüğümüz, yeri geldiğinde kavgalı tartışmalara bile girdiğimiz ama tatlıya bağladığımız o kaliteli seviyeyi sanki kaybetmişiz gibi geliyor.

Açılmış olan konular defalarca yeniden açılıyor, tuhaf başlıklar bulunup dikkat çekmeye çalışılıyor, kullanılan Türkçe git gide bozuluyor, büyük küçük kavramı kayboluyor, yararlı ve bilgiye dayalı paylaşımlar neredeyse yok denecek kadar az v.s.

Belki üye sayımız artmış olabilir ancak benim şahsi fikrim son dönemlerde forumda gerçekten seviye ve kaliteyi düşük buluyorum. Bu konuyu açmamın nedeni polemik yaratmak değil. Bazı konulara dikkat çekmek istememdir.

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
biz de zamanında buna benzer bir başlık açmıştık bizimle dalga geçtiler,herkes büyüğünü küçüğünü bilsin,en azından hitap ederken dikkat etsin dedik ona da kızdılar, şimdi size de kızarlar; sanki biz konuyu herkes bize ağabey çeksin diye açmışız gibi algıladılar,kendimizden büyüğe ağabey dediğimiz için yalaka dediler,parça hediye ettik arkamızdan enayi dediler :D yardımcı olduk koltuklarıma çöktü dediler :D vs.vs. seviye düşmüş mü yok canım size öyle geliyor...

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
biz de zamanında buna benzer bir başlık açmıştık bizimle dalga geçtiler,herkes büyüğünü küçüğünü bilsin,en azından hitap ederken dikkat etsin dedik ona da kızdılar, şimdi size de kızarlar; sanki biz konuyu herkes bize ağabey çeksin diye açmışız gibi algıladılar,kendimizden büyüğe ağabey dediğimiz için yalaka dediler,parça hediye ettik arkamızdan enayi dediler :D yardımcı olduk koltuklarıma çöktü dediler :D vs.vs. seviye düşmüş mü yok canım size öyle geliyor...

abi ben o yüzden yaşımı kapadım valla kim nasıl hitap edicekse etsin ben büyüğümüde bilirim küçüğümüde severim her kezede siz diye hitap etmeye çalışıyorum sevdiğim bir kaç insana sen diye hitap ediyorum o kadar.. :D

schumici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sonuna kadar katılıyorum. büyük küçük kavramı çok eksik burda. bazen büyükler küçüklerini çok hor görüyor, bazen küçükler büyüklerine çok saygısız oluyor. hep bi üste çıkma çabası var. bu konudaki şikayetimi bi kaç kere belirtmiştim konularda dayanamayıp hatırlarsın cengiz abi. temennim inşallah düzelir...

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi ben o yüzden yaşımı kapadım valla kim nasıl hitap edicekse etsin ben büyüğümüde bilirim küçüğümüde severim her kezede siz diye hitap etmeye çalışıyorum sevdiğim bir kaç insana sen diye hitap ediyorum o kadar.. :D
yok ya ben kapamıyorum 20 yasında biri bana adamım ya da kardeş diye hitap edince rahatlıyor,böylecek kendimi genç hissediyorum bana abi dese ne olur amca dese ne olur lan dese ne olur gercı lanı yuzume derse ben biliyorum ne olacagını :D

arifba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Üye sayısı gerçekten çok arttı. İnsanlar 10 mesaj atıp istediğine gider yapıp sonra girmemeye başladı foruma :) bi ara iyice abartılmıştı 15 yaşında çocuk 40 yaşındaki adama bilader falan diyordu :)

Eskiden konu açmaktan ziyade herkes chatbox dan yazışıyordu makara yapıyorduk.

Kalitenin biraz düştüğüne bende katılıyorum..

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben chatboxa şu foruma üye olduğumdan beri toplasan 5 defa yazmışımdır :D

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sonuna kadar katılıyorum. büyük küçük kavramı çok eksik burda. bazen büyükler küçüklerini çok hor görüyor, bazen küçükler büyüklerine çok saygısız oluyor. hep bi üste çıkma çabası var. bu konudaki şikayetimi bi kaç kere belirtmiştim konularda dayanamayıp hatırlarsın cengiz abi. temennim inşallah düzelir...
evet hatırlıyorum ,yaşça büyük olmak herşeyin doğrusunu ,iyisini biliyorum manasına gelmez ama her ne olursa olsun yine de doğal olarak küçüklerden saygı bekler biz yaştakiler yoksa sitede arkadaşlık seviyesinde sorun yok en azından benim yüztyüze tanışma şansı yakaladığım insanlar gayet seviyeli,edepli,iyi niyetli kişiler sorun sundan kaynaklı sanırım adam yazıyı yazarken nasılsa sanal ortamda yazıyorum diye düşünüyor oysa bizim çoğumuzun ikili ilişkisi sanallıktan çoktan çıktı bizlerin çoğu yüzyüze tanışmış,hatta ailece gidip gelen tarzda dostluklar oluşturmuş kişilerizi misal benim ankaradaki dostlarım gözümde tütüyor hepsini de bu siteden tanıdım bunlar önemli şeyler az dikkat etmek lazım üsluba,hitap şekline vs...

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kalite ölçütünüz nedir Salim bey?
Konuyu açarken özetlemeye çalıştım zaten, eğer detaya girecek olursam çok uzun yazmam gerekecek. Zaten benim gibi düşünenler bu konu başlığı altında rahatsızlıklarını dile getirince sanırım biraz daha netleşecek.

Elbetteki herkesin beklentileri ve bakış açıları farklı. Burası bir sanal ortam ve paylaşım platformu. İllaki şu seviyede olmalıyız demiyorum ama forumun yazılı kuralları var ve üyelerden bu kurallara riayet etmeleri isteniyor. Eskiden bu konulara daha çok dikkat edilirdi.
Şimdi birçok üyenin adını bile göremiyoruz, yada çoooooook acil, Allah Rızası için yardııııııııııııımmmmmmm gibi başlıklardan gerçekten ben iğrenmeye başladım.

Acil yazılan başlığa girip bir bakıyosun alakasız şeyler yazmışlar veya yakıt tüketimleri ile ilgili yüzlerce konu başlığı açılmış (aynı araç için). Bunlar sadece bir iki örnek.

Kimse arama yapma zahmetine girmiyor gibi. ilk aklına gelen soruyu yada sorunu pat diye açıyor. Buda forumda bence bir kirliliğe neden oluyor.

Ayrıca Cengiz' in dediği gibi kimseden abi demesini falan beklemiyoruz ama aynı fikirde olunmadığı zaman insanlardan saygı bekliyoruz posta konmasını değil. Bu tür yaklaşımlar birçok arkadaşımızın forumdan soğumasına neden oluyor.

Ben yeri geldiğinde düzeltme yapmaya veya yanlış yönlendirme yapılmasına engel olmaya çaşıltığım bazı konularda resmen hakarete varacak ithamlarla karşılaştım ki birçok arkadaşın başına gelmiştir. Biraz bunların önüne geçmek gerekli diye düşünüyorum.

Neyse dediğim gibi herkes zaten rahatsızlıklarını dile getirecektir.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...