Fren Balata Değişiminden Sonra!..

volkaninan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar fren balatalarımı değiştirdin 1 ay önce falan. TRV marka aldım. Serviste taktırmadım, ustam vardı o taktı. İlk defa takmıyor sonuçta. Ancak ondan sonra sanki aracımın çekişi düştü gibi, sanki zorla gidiyormuş gibi geliyor bana. Böyle bir şey mümkünmü. Balatadan olabilirmi? Ustadan olabilirmi?. Ustamla konuşmadım bunu. Sizinle görüştükten sonra konuşacağım. Yardım ederseniz sevinirim. Teşekkürler.

Bülent5834

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ikinci el balata takmış olabilirmi ?
vites tam kavramıyor;vitese takınca araba tam gaz yemiyor ise,sana bitik balata takmış

volkaninan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ikinci el balata takmış olabilirmi ?
vites tam kavramıyor;vitese takınca araba tam gaz yemiyor ise,sana bitik balata takmış

Balatayı ben kendim aldım parçacıdan yaa. Bunu yazmayı unutmuşum demekki. Ama vitesle ilgilide problem olabilir haklısın. Ama dediğim gibi kesinlikle balatayı ben aldım parçacıdan.

ünal

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Fren balatasıyla vites'in bağlantısını çözemedim ama.....fren balata'sıyla çekişin bir alakası olmadığınıda biliyorum..ustanın ,arabanın çekişini etkileyecek kadar fren ayarını sık yapıcağını'da sanmıyorum..sorunu başka yerde ara volkan...!

volkaninan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fren balatasıyla vites'in bağlantısını çözemedim ama.....fren balata'sıyla çekişin bir alakası olmadığınıda biliyorum..ustanın ,arabanın çekişini etkileyecek kadar fren ayarını sık yapıcağını'da sanmıyorum..sorunu başka yerde ara volkan...!

Benimde anlatmaya çalıştığım bu. Fren ayarı sıkı yapılabiliyormu. Bence öyle bi şey. Peki sıkı yapmış olsa anlaşılırmı bu. Yani ses vs. yaparmı. İlk zamanlar sol ön lastikten gıcır gıcır ses geliyordu. Sonrada kesti.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
freni sıkı yapma şansı yok öyle bir ayar yok. ilk bi kaç yüz km belki balatalar alışana kadar biraz sıkılık olabilir. en fazla 200 km den sonra balata ve diskler birbirine uyum sağlayıp sorun çıkarmazlar.

volkaninan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
freni sıkı yapma şansı yok öyle bir ayar yok. ilk bi kaç yüz km belki balatalar alışana kadar biraz sıkılık olabilir. en fazla 200 km den sonra balata ve diskler birbirine uyum sağlayıp sorun çıkarmazlar.

Tam bilmediğim için soruyorum bende. Lastikten gelen ses için balatanın yeni olduğunu düşünmüştüm bende. Sonradan kesti zaten. Bunun içinde öyle düşünüyordum ama bi sorayım dedim. 200 km den fazla olmuştur taktıralı. İlk zamanlar tam tutmaz demişti ustam. Sonra oturur demişti. Şimdi ustaya gitsem aynı şeyi söyleyecek zaten bi alışsın geçer diyecek. Başka fikri olan varsa bekliyorum arkadaşlar. Teşekkürler herkese şimdiden.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
frenlerinizi bir test edin bakalım. basınca hemen ve sert bir şekilde mi tutuyor ?

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim kastım normalden daha sert mi anlamındaydı :) eğer öyleyse ustanıza bi zahmet gidip fren sıkılığını biraz gevşetmesi. tabi sorun oysa. kuzenimin aracında basımıza gelmişti a kasa vectra'sında. frenler o kadar çok sıkılmış ki şehir içinde pek farketmesekte uzun yolda yüksek hızda frene dokunmayla tekerlerin kilitlenmesi bir oldu... siz genede bi ustanıza gösterin. sorun olsun olmasın kontrol etmiş olur.