Fren Westinghouse dan gelen şırıltı sesi.

erdeser

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar,
2010 model Astra H 1.3 111. yıl sahibiyim. Motordan hareket halinde iken devamlı surette bir şırıltı sesi gelmekte.Aracı durdurduğumda ses bir süre sonra kesiliyor.Aracı özel bir servise götürdüm.Kaputu açıp biryerinden bir hortumu söktü ve ses kesildi.Sesin Westinghouse dan geldiğini söyledi ve değişmesi gerektiğini söyledi ayrıca bu sesin aracın normal çalışma sesi olduğunu ve sorun teşkil etmediğini değiştirsem de bir süre sonra yine başlayacağını söyledi.Forumları araştırdığımda kimsenin böyle bir sesten şikayetçi olduğunu okumadım. Bu sorun astranın kronik bir sorunumudur? Başka bir çözümü varmıdır? İlgilenenlere şimdiden teşekkürler.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sirilti sesi soyle incecik ''iiiiiiiiiiii" seklinde cikan zincir sesinide azicik andiran ara ara cikan ara ara kaybolan bir ses mi ? Elektronik bir sese de benziyor azicik . Eger oyleyse devirdaim pompasinin bilyelerinden geliyor olabilir (basima geldi corsalarda kronik fakat bicok kisi anlamiyor tamamen benim gibi kil olup dinlemeniz gerekiyor sesi ben garantiden zorla degistirtmistim fakat gene ayni ses cikmaya basladi , fakat hicbir sorun yasatmiyor sanirim millet farkina varmadan bile yuzbinlerce km yapiyor) Vestinghouse den neden sirilti sesi gelsin ki ? Bilemedim...

erdeser

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sirilti sesi soyle incecik ''iiiiiiiiiiii" seklinde cikan zincir sesinide azicik andiran ara ara cikan ara ara kaybolan bir ses mi ? Elektronik bir sese de benziyor azicik . Eger oyleyse devirdaim pompasinin bilyelerinden geliyor olabilir (basima geldi corsalarda kronik fakat bicok kisi anlamiyor tamamen benim gibi kil olup dinlemeniz gerekiyor sesi ben garantiden zorla degistirtmistim fakat gene ayni ses cikmaya basladi , fakat hicbir sorun yasatmiyor sanirim millet farkina varmadan bile yuzbinlerce km yapiyor) Vestinghouse den neden sirilti sesi gelsin ki ? Bilemedim...

Bu araçtan önce Corsa C 1.2 Essentia vardı.Bahsettiğiniz devirdaim pompası sesini iyi biliyorum.Sesten dolayı pompayı değiştirmiştim. Bu ses ona benziyor ama aynısı diyemeyeceğim.Ses sürekli geliyor. Aracı durdurduğumda rölantide çalışır vaziyette iken bir süre sonra kesiliyor.Rölantide gaza bastığımda ya da harekete geçtiğimde derinden ve sinir bozucu bir şekilde sürekli geliyor.Su şırıltısını andırıyor. Ya da kayış gıcırtısı gibi tam tanımlayamadığım bir ses.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anladim :/ aklima bisey gelmedi , ama sesi videoya cekip burada yayinlarsaniz daha fazla kisi yorum yapabilir ;) gecmisolsun .

cyber34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabayı çalıştırıp kaputundaki açın.Bir arkadaşınız aracın önüne geçsin.Kapıları kapatıp gaza dokunup sesin çıkmasını sağlayın .Arkadaşınızdan sesi duyduğunuzda mazot filtresini tutmasını isteyin.Ses kesilirse tekrar deneyip teyit edin.Ses buradan geliyorsa çözümününde yardımcı olurum.