Gaz kelebeği temizleme

echoes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayir. Bogazin disinda sarimsi cubuklar var attiginiz linkte ilk resimde gorunuyor. O cubuklar iki tane karsilikli. Onlara hortum takilidir, iclerinde toplu igne girecek kadar bi delik vardir

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

davutoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Beyler Yardımcı olan herkesten Allah razı olsun.
Bugün gaz kelebeğini temizledim. Hava filtresi nin borusunu söktükten sonra (galiba 7 numaralı anahtardı) gaz kelebeğini sökecektim ama benim lpg. Regülatör orda olduğu için onu sökemedim. Bende 1 numara kestirme fırçası alıp balata spreyi ile önce temizledim. Sonra kontaki açıp gaz pedalinin sonuna kadar basarak kelebeğin açılmasını sağladım. Sonra açılmış kelebeğin aralarını da Fırça ve balata spreyi ile temizledim. Temizleme işleme bittikten sonra wd40 ile her yerini yagladim. Bu işlemleri yaparken ara ara arabayı çalıştırıp içine giden spreyleri gazı kökleyerek attırdım. Bu işlemleri yaparken aracın rolantisi bozuldu önce devir 4 bini geçmez oldu. Gazi kökleyip biraz bekleyince sorun çözüldü. Şimdi rolantide ki titreme biraz azaldı. Ama biraz daha var. Belki de corsanin genel titremesidir. Ya da arkadaşların dediği su borularinin içi kırlindigi için o da yapıyor olabilir.

echoes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birde titreme tekleme gibi problemleri çözmeye çalışırken aracın benzinde de bu sorunu yaşayıp yaşamadığına dikkat edin. Siz aracı lpg de denediyseniz sorunu boğaz kelebeğinde aramak yanlış. Birkaç gün sonra aracı benzine alıp ortalama 2bin devir civarında 2.viteste sabit gazda sürüş yapın bakalım kesiklik yapıcakmı.

davutoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birde titreme tekleme gibi problemleri çözmeye çalışırken aracın benzinde de bu sorunu yaşayıp yaşamadığına dikkat edin. Siz aracı lpg de denediyseniz sorunu boğaz kelebeğinde aramak yanlış. Birkaç gün sonra aracı benzine alıp ortalama 2bin devir civarında 2.viteste sabit gazda sürüş yapın bakalım kesiklik yapıcakmı.

hocam totalin 75tl lik akaryakıtı 50 tl öde kmaopanyası var. yakıtı böyle alınca nerdeyse lpg fiyatına benzinle geziyoruz. O yüzden araba benzinde bayadır :)
araç benzinde de titriyor ama eskisi gibi değil. bu titreme öyle ahım şahım bir titreme değil normal rolenti titremesi. Arkadaşımda megane var.onun arabada kırmızı ışıkta durunca araba stop etmiş gibi oluyor.gıdım titreme yok.ben onun arabayla kıyaslayarak titreme var diyorum. Belki de tüm corsa d lerde ince bir titreme vardır.
sizede teşekkür ederim çk yardımcı oldunuz

echoes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Rica ederim :) kazasiz belasiz surusler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi