gaz sızdırmazlık

salihselam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aralık ta muayenem var.lpg 2009 da takıldı.gaz sızdırmazlık gerekiyormu.kalktı falan diyorlar internette.

hrn01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
noramlde gerekmemesi lazım ama yine de tuvturke bi sorun gitmeden.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Gerek yok sızdırmazlığa ben gittim muayene oldum. Bakmıyor sadece tank üretim tarihine bakıyor o kadar. Zaten kendide orada elinde alet ile de kontrol ediyor.

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
MMO dan yapılanı diyorsunuz sanırım.Benim bildiğim kadarıyla da kalktı.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Dip not düşeyim bu konuda arkadaşlar ilk LPG takılması durumunda sızdırmazlık alınacak ondan sonra araç muayene edileceği zamanlar da sızdırmazlık istenmiyor. İstenmesi kadar da saçma bir uygulama olamaz zaten sadece vatandaş bu sızdırmazlık zımbırtısı ile vatandaşın cebinden para almadan başka bir şey değildi.

Bir LPG araç kullanıcı olarak ara ara aracımda gider kaçak var mı? Yok mu? Baktırırım. O raporu veren kişilerin kullandıkları cihaz ile LPG cilerin kullandıkları cihaz aynı.

Tüv Türk muayene ediyor ve onların elinde olan cihaz da aynı. Yani bu sızdırmazlık kaldırılarak saçma bir kalem adı altında vatandaşın parası alınıyor idi. Yerinde bir uygulama oldu.

cago022

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben 3 hafta önce girdim muayeneye. bana sordular sızdırmazlık.yok dedim.sızdırmazlık için inceleme dahi yapmadılar.sadece polis kontrolü olduğunda istendiğini söylediler.

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kimin ne dediği belli değil polislerde tüvtürk muayeneden geçirdiği için bizden çıktı o işler diyor.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Şimdi burada asıl sorun artık muayene de adamlar kontrol ediyor. Tank üretim tarihinden tutun bağlantı kısımları dolum ağzı kapağına kadar. Buna karşın polislerin çıkıp da sen sızdırmazlık almamışsın diye ceza kesmesi kadar saçma bir uygulama olmamaz.

Olursa da saçmalığın en önde gideni olur.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
yani şimdi sonuç tam belli değil galiba.

Sonucun belli olmayan kısmı yok sonuç muayene esnasında gaz sızdırmazlıga gerek yok.

Polis çevirmesinde ise oda işine bakacak.

Bu neye benziyor? Cam filmleri hafif kusur olarak geçer ama çevirmeler de polislerin insafına kaldın demektir. Canı isterse yazar istemez ise yazmaz...

Bu iş eksoz muayenesine de benzer normal de emisyon yapılmayan araçlar için kesilmesi gereken ceza 780 TL dir ama polis her zaman buna bakmaz.