gaz verince gelen şırıltı ???

hsnmsn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mrb arkadaşlar herkese ii forumlar..

aracımda vites boşda iken gaz verince özellikle 2500-3000 devirlerde sanki ön tarafdan bi yere su boşalıyomuş gibi bir ses geliyo..

Acaba daha önceden böle birsey ile karsılasan varmı ? Yada bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim..

werder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mrb radyöterde sorun var araç basınca binincde tahliyeden atıyo olabilir ben 1.5 erada yaşadım aynı sorunu sonunda hararet yaptı sen tahliye nin oraya bir bez koy devir yap bez ıslanırsan sorun bulun muştur geçmiş olsun

builder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Hasan bey, bu şırıltı işini çözebildinizmi ya da nereden geldiğini bulabildinizmi?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
büyük ihtimal kalorifer radyatöründe hava var ve bu hoş değil...su eksiltmesi varsa conta testine sokun..eksiltmesede contadan hava basıyordur...takviye kapağını açın koklayın

DeeP_BLoW

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bendede oldu 2001 rna symbolüm var geçenlerde conta yaktı conta yakmadan önce bu ses benim aracımdada vardı. conta yaktıktan sonra yaptırdık conta değişti flan ancak ses hala var herzaman gelmiyo ses bazen devirini alında 2500 3500 arası yapıyo ve su eksiltiyo bunun nedeni ne olabilir. birde selim bey takviye kapağını açın koklayın yazmışsınız tam olarak anlamadım takviye kapağı ne ve nasıl bi koku gelmesi lazım açıklarsanız sevinirim

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
büyük ihtimal kalorifer radyatöründe hava var ve bu hoş değil...su eksiltmesi varsa conta testine sokun..eksiltmesede contadan hava basıyordur...takviye kapağını açın koklayın
abi bu su sesi benim kaloriferden geliyo ama peteği tıkalı o yüzden olduğunu tahmin ediyorum su eksiltmeside yok ısıtması zayıf gaz basınca şırıltı geliyor ısınma azda olsa düzeliyor

builder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu ses sorununu yaşıyorum, özellikle aracı ilk çalıştırdıgımda vites boştayken gaz verdiğimde, yada araç hızlanırken gaz verdiğimde duyuyorum bu sesi. Araçta su eksilmesi yok? sorunun nedenini bulamadım. usta su sesi duymadıgını söyledi, fakat bariz bi su sesi var araçta. Lütfen bu sorunu yaşıyan arkadaslar varsa yardımcı olursalar sevinirim.

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
tesisatta şırıltı varsa + hava demek :confused:

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi bu su sesi benim kaloriferden geliyo ama peteği tıkalı o yüzden olduğunu tahmin ediyorum su eksiltmeside yok ısıtması zayıf gaz basınca şırıltı geliyor ısınma azda olsa düzeliyor
Bülent kardeşim su sesi havadır oda dolaylı yoldan contadır,yani illa su eksiltmez içeri hava basar...haaa petek girişi veya çıkışı tıkalı ve su değiştinden bu yana havası gidemiyor onu bilemem...takviye kapağı açılınca egzos kokusu varmı ona bakması lazım..birde hava kabarcıklı su gelmesi çalışırken

sansibl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
facebooktaki usta. soğutma suyu sisteminde hava var dedi.