gazlı astra g aracımda benzinde yürüme sorunu

dusbahcesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracımı benzinde çalıştırıp benzinde stop edip tekrar çalıştırdığımda hiçbir sorunum yok. Ancak benzinde çalışıp gazda kullanıp stop ettiğimde 1 kaç dakika sonra tekrar benzinde çalıştırdığımda araç boğulmuşçasına yürümekte zorlu çekiyor bu zorlanma 10 metre gittikten sonra düzeliyor.

Son düzenleme:

musti60

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracımı benzinde çalıştırıp benzinde stop edip tekrar çalıştırdığımda hiçbir sorunum yok. Ancak benzinde çalışıp gazda kullanıp stop ettiğimde 1 kaç dakika sonra tekrar benzinde çalıştırdığımda araç boğulmuşçasına yürümekte zorlu çekiyor bu zorlanma 10 metre gittikten sonra düzeliyor.
aynı sorun bendede var gaza geçinceye kadar bi boğulma oluyor, gaz ayarını yeni yaptırdım ama düzelmedi.

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
daha önce aynı şey başına gelen bi arkadaş yazmıştı, lpg enjektörlerinin birinde kaçak varmış.

musti60

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
daha önce aynı şey başına gelen bi arkadaş yazmıştı, lpg enjektörlerinin birinde kaçak varmış.
benzinde kullandığım zaman sorun yok ama lpg enjektöründe kaçak olsa benzinde kullanıncada yapmazmı? sorun sadece benzinden gaza geçene kadarki zamanda oluyor.

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şöyle olabilir, kaçak küçüktür zaten kullanım sırasında fark yaratamaz ama lpgli kullanıp kapayınca, sistemdeki gaz uzun bekleme süresinde silindire doluyordurbuda ilk çalıştırmada sorun yaratıyodur. dediğim gibi ben daha önce çıkan neticeyi paylaştım.

dusbahcesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tşk ediyorum lpg enjektörlerine baktırayım o zaman sonuç alırsam paylaşırım. :)

CARBON95

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorun bende devam ediyor. bulunduğum yer itibariyle yaptırmaya fırsat bulamadım. forumdan ethem beyin tavsiyesi üzerine lpg tankını tamamen bitirip benzinde kullandığım zaman sorun olmuyor. buda demek oluyor ki araba çalışmıyorken motora bi gaz kaçağı söz konusu. maliyet sırası ile kontrol edilecek veya değişecek parçalar::cry:
1-lpg gaz kesici
2-regülatör
3-lpg enjektörleri.
sağolsun ethem bey bu öneriyi sundu.:bir: bende işe yaradı. sizde lpg yi bitirip öyle bir deneyin derim.;)

musti60

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendeki sorun çözüldü 15-20 gündür kullanıyorum aracı sorun yok. çözüm olarak aracı 100 km civarı benzinde kullandım hiç gaza geçmeden lpgciye gittim ve ayar yaptırdım bilginize.