Genleşme kabının (yedek su deposu) kapağı boşa dönüyor.

murat.akan

Kayıtlı Kullanıcı
02-Adıyaman
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar, su deposunun kapağı kırılınca yenisini taktım. Lakin sıkınca boşa dönüyor yeni parça orijinal GM bende sıkıldığı yere kadar sıkıp, öylece bıraktım. Su deposunu değiştirmek dışında ne yapabilirim. Teflon bant çeksem etrafına olur mu?

İlkerhg

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hocam genleşme tankının kapak dişlerinde bir sorun olabilir mi ? bence bir kontrol edin. hatta ustanızda çıkma kapak vs. varsa onuda deneyin. belki aldığınız parça sorunludur. Genleşme tankında kapak çok önemlidir. düdüklü tencere gibi düşünün çok güçlü basıncı sadece o kapak tutuyor, dengeliyor. Teflon bant vs. hiç uğraşmayın. sorun kapaktansa ,Parçayı aldığınız yerden değişim isteyin yada iade edin.

• Beğen
Tepkiler: Cemil

murat.akan

Kayıtlı Kullanıcı
02-Adıyaman
Siteyi ziyaret et
Hocam genleşme tankının kapak dişlerinde bir sorun olabilir mi ? bence bir kontrol edin. hatta ustanızda çıkma kapak vs. varsa onuda deneyin. belki aldığınız parça sorunludur. Genleşme tankında kapak çok önemlidir. düdüklü tencere gibi düşünün çok güçlü basıncı sadece o kapak tutuyor, dengeliyor. Teflon bant vs. hiç uğraşmayın. sorun kapaktansa ,Parçayı aldığınız yerden değişim isteyin yada iade edin.
Orijinal ve yan sanayi olmak üzere iki kapak denedim ikisi boşa dönüyor belli bir yerden sonra orijinal olanı gittiği yere kadar sıkıp bıraktım. Deponun dişleri zarar gördü sanırım. Çıkma bulacağım dediğiniz gibi

• Beğen
Tepkiler: garbis

Joseques

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
depo degişicek abicim başka caresi yok

• Beğen
Tepkiler: murat.akan

murat.akan

Kayıtlı Kullanıcı
02-Adıyaman
Siteyi ziyaret et

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhabalar, deponuzu değiştirmenizi öneririm, zira geçtiğimiz aylarda yaz döneminde aracımın ön tekerleri kaldırımdan sert bir şekilde düşmüştü
daha sonra aracın içine bir koku verdiğini fark ettim yanık lastik gibi, bi ara aracın yandığını bile düşündüm ki sonra mevsim şartları ve sıcakların çok aşırı olması nedeniyle genleşme olmuş ve bunun üzerine araç ısısıyla birlikte sert bir hareketimde hafif bir çatlak vardı ki aracımın garantisi devam ettiği için hemen değiştirdiler. Özellikle bu su deposu olayı en çok dikkat edilecek parçalardan, o yüzden kapak yerine depoyu komple değiştirmeniz daha yararlı olur.

• Beğen
Tepkiler: murat.akan

murat.akan

Kayıtlı Kullanıcı
02-Adıyaman
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler hocam değiştirdim.

• Beğen
Tepkiler: OKANCAANNN