Gm akü ömrü

sting1981

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim stop start bi kaç gündür çalışmıyor

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hava soğuk mu? Sıcaklık belli bir derecenin altına inince motor ısınmadan çalışmaz. Bende öyle oluyor en azından. Hele aracınız dizelse motor geç ısınıyor, bir de soğuklarda daha geç ısınır. Bu faktörler start stopu çok etkiliyor...

Tapatalk kullanarak iPad Pro aracılığıyla gönderildi

enginyazar53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hava soğuk mu? Sıcaklık belli bir derecenin altına inince motor ısınmadan çalışmaz. Bende öyle oluyor en azından. Hele aracınız dizelse motor geç ısınıyor, bir de soğuklarda daha geç ısınır. Bu faktörler start stopu çok etkiliyor...

sıcaklık ortalama 15.25 derece arası . öyle çok uzun kullanmıyorum aracı . günlük en fazla 5 km kısa mesafe .stopstartı kapatmak zarar verir mi araca . kapatsam daha iyi olmaz mı o zaman kış günlerinde

enginyazar53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

araç dizel evet . aküden kaynaklı olabilir mi

sting1981

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sıcaklık ortalama 15.25 derece arası . öyle çok uzun kullanmıyorum aracı . günlük en fazla 5 km kısa mesafe .stopstartı kapatmak zarar verir mi araca . kapatsam daha iyi olmaz mı o zaman kış günlerinde

Kısa mesafede havalar soğudukça motorun ısınması zaman alıyor. O yüzden devreye girmemiştir bu süreçte. Kapatma konusuna gelince, opel maalesef bu konuda sabit bir ayar koymamış araca, siz kapatsanız bile, aracı sonraki çalıştırmanızda tekrar aktif olur. Kışın zaten çok fazla devreye girmez motor ısınmadan, açık ya da kapalı olmasının bir zararı olmaz, merak etmeyin...

sting1981

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç dizel evet . aküden kaynaklı olabilir mi

Akünüzü de bi ölçtürün, kışa girerken, voltaj kontrolü yapmak faydalı olur. Akü zayıflamışsa çok soğuklarda boşalabiliyor, o sebeple voltaj kontrolü faydalıdır.
Forumdaki arkadaşların belirttiği üzere, ben daha tecrübe etmedim benim araç daha 2,5 yaşında, akü çok zayıflayınca olur olmadık birçok arıza ekranda beliriyor, elektronikle ilgili. O aşama akünün değişmesi gereken aşama.

enginyazar53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Akünüzü de bi ölçtürün, kışa girerken, voltaj kontrolü yapmak faydalı olur. Akü zayıflamışsa çok soğuklarda boşalabiliyor, o sebeple voltaj kontrolü faydalıdır.
Forumdaki arkadaşların belirttiği üzere, ben daha tecrübe etmedim benim araç daha 2,5 yaşında, akü çok zayıflayınca olur olmadık birçok arıza ekranda beliriyor, elektronikle ilgili. O aşama akünün değişmesi gereken aşama.

benim araç da 2015. nerde nasıl ölçebilirim aküyü peki

sting1981

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim araç da 2015. nerde nasıl ölçebilirim aküyü peki

Akünün zayıf olma ihtimali düşük o zaman. Serviste ya da bildiğiniz bir oto elektrikçide ölçtürebilirsiniz..