göğüsten gelen tıkırtılar

omeroge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence doğrudan direksiyon kutusu ile ilgili.Direksiyon kutusunu değiştirdiğinizde sesler kesilecektir.

P

partner352

Bilgi Girilmemiş
yok artık ben bu sesten sıkıldım kesicem bu sesleri :( bir şekilde yapmam lazım yoksa arabamı satıcam artık

Hocam bundan ötürü araba satılır mı :(
Her arabada var bu tıkırtılar.

Sessiz ve tıkırtısız bir araba arıyorsanız (geçen sene ntv de izlemiştim) WW Da Silva öneriliyor. Çok övmüşlerdi bu araba sadece sessizlik ve yalıtım için üretilmiştir diye en ufak bir parçası bile sessizlik için tasarlanmıştır diye...

Neyse konumuza dönelim.
Sağından, solundan en az ses gelen bizim arabalar, diğerlerini düşünemiyorum bile...

Lastiklerden dolayıda olabilir Onur bey, sert lastiklerden...
Michelin veya bunun gibi yumuşak lastikleri tercih edin.

06onur006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam bundan ötürü araba satılır mı :(
Her arabada var bu tıkırtılar.

Sessiz ve tıkırtısız bir araba arıyorsanız (geçen sene ntv de izlemiştim) WW Da Silva öneriliyor. Çok övmüşlerdi bu araba sadece sessizlik ve yalıtım için üretilmiştir diye en ufak bir parçası bile sessizlik için tasarlanmıştır diye...

Neyse konumuza dönelim.
Sağından, solundan en az ses gelen bizim arabalar, diğerlerini düşünemiyorum bile...

Lastiklerden dolayıda olabilir Onur bey, sert lastiklerden...
Michelin veya bunun gibi yumuşak lastikleri tercih edin.
abi sen 32 yaşindasın ben 21 tabiki sen benden iyi bileceksin tecrübe ve deneyim sahibisin ben diğer arabalardan gelmiyeceğini umut ederekten satarım demiştim yoksa ufak tefek sorunlarda yaşasamda bu şekilde aracımdan memnunum..mesajlarımı cevaplaman için teşekkür ederim ayrıca..sorun lastiklerde değil abi o ses ayrı sorun şu ki araçta rüzgar uğultusu ve göğüsten gelen tıkırtılar sanki böyle kablo soketleri boştada biryerlere vuruyor gibi geldi bana müsait olduğum gün açaçaği torpidoyu boşta nekadar soket varsa sünger bant çekeceğim bakalım birde kapıda ses var ama onu nasıl sökerim bilemiyorum kapı döşemesi sökmedim hiç

P

partner352

Bilgi Girilmemiş
abi sen 32 yaşindasın ben 21 tabiki sen benden iyi bileceksin tecrübe ve deneyim sahibisin ben diğer arabalardan gelmiyeceğini umut ederekten satarım demiştim yoksa ufak tefek sorunlarda yaşasamda bu şekilde aracımdan memnunum..mesajlarımı cevaplaman için teşekkür ederim ayrıca..sorun lastiklerde değil abi o ses ayrı sorun şu ki araçta rüzgar uğultusu ve göğüsten gelen tıkırtılar sanki böyle kablo soketleri boştada biryerlere vuruyor gibi geldi bana müsait olduğum gün açaçaği torpidoyu boşta nekadar soket varsa sünger bant çekeceğim bakalım birde kapıda ses var ama onu nasıl sökerim bilemiyorum kapı döşemesi sökmedim hiç

Onur bey, lastikleri önermemde ki amaç tıkırtılar için.
Sert lastik arabayı ve plastik aksamını hırpalar ileriki zamanlarda bu sefer başka yerden gelecek ses ve siz iyice arabadan soğuyacaksınız.

Ben orta konsolu ve torpidoyu söker heryerini izole ederdim.
Forumda nasıl söküleceği anlatılıyor.

İnşaallah sorununuzu çözersiniz. Güzel haberlerinizi bekliyorum.
Saygılar...

06onur006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Onur bey, lastikleri önermemde ki amaç tıkırtılar için.
Sert lastik arabayı ve plastik aksamını hırpalar ileriki zamanlarda bu sefer başka yerden gelecek ses ve siz iyice arabadan soğuyacaksınız.

Ben orta konsolu ve torpidoyu söker heryerini izole ederdim.
Forumda nasıl söküleceği anlatılıyor.

İnşaallah sorununuzu çözersiniz. Güzel haberlerinizi bekliyorum.
Saygılar...
mahmut abi olayı hiç bu açidan düşünmemiştim çok haklısın sorunun nedenlerinden biriside kesinlikle bu bridgestone turanza var ama lastikler 5 yıllık yaz kış aynı lastik kullanımda işin bu boyutu hiç aklıma gelmemişti teşekkür ederim abi lastikleri değiştiriyorum en yakın zamanda...

asanli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım bende de aynı ses olayı vardı.Tavandaki ışık kutusu tavandan düşmüş çukura girdiğimde yada teybin sesini açtığımda tık tık diye ses yapıyordu.Tavan döşemesini söküp sıcak silikonla yapıştırdım ses gelmiyor artık. İstersen tavanın orta ışığın olduğu bölümüne hafifçe vur ses geliyorsa orayla uğraş.

Son düzenleme:
P

partner352

Bilgi Girilmemiş
Kışlık lastiklerimi çıkardım şimdi bridgestoneları taktım ve çok sert, sürüş zevki mükemmel ama stabilize yolda zırıldıyor araba, hele ki sert bir badala gireyim (20km hızda bile) göğüsten bir yer çıt çıt ediyor, halbuki aynı hızda kışlık lastiklerle girdiğimde ses yoktu (kışlık yumuşak olduğu için).

Saygılar...

06onur006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım bende de aynı ses olayı vardı.Tavandaki ışık kutusu tavandan düşmüş çukura girdiğimde yada teybin sesini açtığımda tık tık diye ses yapıyordu.Tavan döşemesini söküp sıcak silikonla yapıştırdım ses gelmiyor artık. İstersen tavanın orta ışığın olduğu bölümüne hafifçe vur ses geliyorsa orayla uğraş.
bunuda deniyeceğim teşekküreler

ericexxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ses ön yolcu tarafındaki konsoldan geliyorsa sebebi iç dış havalandırma motorunun dişlileri plastik olduğu için kırılıyor .onun için motor havaladırma panelini çeviremediği için tıkırtı geliyor.çaresi ya motora giden fişi çekeceksin o zaman iç dış havalandırma yapamazsın yada tamirciye gidip dişliler değişecek.bu olayı torpido gözünü sökerseniz görebilirsiniz.