göstergedeki km sayacı..

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motor çalışırken Km sıfırlama bümesine 3 kere kısa basın 4. de basılı tutun(20sn kadar) bir çok rakam geliyor sırayla kısa kısa tuşa basın dijital adrana geldiğinizde anlıyorsunuz zaten üstte 0 alttada surekli hareket eden devir saati oluyor hafif gaz verince anlaşılır zaten.
Bu benim bildiğim yöntem en azından Corsa D için böyle ve standart.

Bir de normal km saati 4-5 km fazla gösteriyor neden acaba.

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Oguzhan normal kadran yani km saati hep fazla gösterir bu normaldir hatta bu degerler 100 km/h de 4 ila8 km/h kadar cikabilir bu durum bütün markalar icin gecerlidir..

Cem Öktem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corsa d ler için :

kontak açıkken silecek ve sinyal kolunu sellektör gibi aynı anda kendinize çekin ve bir süre bekleyin km sayacında p1on gibi bişey göreceksiniz. tam hatrlamıyorm ama silecek koluyla yukarı aşağı yaptığınızda menüyü değiştirip sinyal kolunda da on-off seçeneğini değiştiriyorsunuz sanırım. p1 p2 gibi bir sürü özellik var ve hepsinin farklı bir anlamı var. bilmiyorum ama örnek veriyim : hız arttıkça müzik volume artışı , follow me özelliği , ve iki kez üstüste kilit açma tuşuna basınca kumandadan farların yanması gibi. bilen arkadaş varsa paylaşımını bekliyoruz , güzel ve eğlenceli özellikler çünkü.

Cem Öktem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Follow me home -
Araçlarda bulunan eve kadar aydınlatma özelliğinin adıdır. sistem yarı otomatik ve otomatik olanları olmak üzere ikiye ayrılır.
Sistem, yarı otomatik araçlarda aracın farları yanıkken stop edilmesi ve kilitlenmesi durumunda devreye girer. ışık var mıdır, yok mudur bilmez… biraz safçadır, duyarsızdır. yaptığı tek şey bir süre farları açık tutmaktır…
Otomatik sistemi kullanan araçlarda ise farlar auto seçeneğine getirilir ve araç durduğunda çevre aydınlatmasının ışık ve ışın oranları hesaplanır, karşılaştırılır, buna göre havanın aydınlık ya da karanlık olup olmadığına karar verilir, bu karar doğrultusunda sistem çalışacaktır ya da farları yakmayacaktır.
Aynı esaslar evden araca kadar aydınlatma sisteminde de geçerlidir…

Bu arada yeni Corsa - d lerde Sanırım astrada da oluyo bunlar
smile.gif

Arabaya girince, anahtarı kontağa taktıktan sonra silecek ve sinyal kolunu aynı anda kendinize çektiğinizde..
Bağzı ayarlar şıkıyor artık aracın modeline göre..
Bu ayarlar:
-Müziğin sesinin siz hızlandıkça artması,
-Follow me home (anahtardan arabayı açma tuşuna iki kere basınca farların yanması)
-Hız uyarısı (istediğiniz hız limitinde size sesli uyarı veriyor)
-Serit değiştirme sinyali (Açık/Kapalı)
-Cruise control varsa onun ayarları
-bi iki şey daha vardı hatırlayamadım
Bu özellikler arasaında ilerlemek için sol (sinyal) kolunu
Aralarında derece ayarı veya on / off yapmak için se sağ Silecek kolunu kullanın!!
[/quote]
Öncelikle konuyu açan arkadaşa teşekkürler bilgi verdiği için.....

Benim araçta dün denedim kesinlikle çalışıyor.yapmanız gereken şeyler çok basit aslında.Aracın kapılarını açıp kontaga takın ama çevirmeyin.anahtar kontakta iken aynı anda hem sinyal kolunu hemde silecek kolunu kendinize çekin.yani hem suyla cam silme hemde sellektör yapma olayını yapın
smile.gif

yaklaşık 2-3 saniye sonra kısa bir bip sesi duyuyorsunuz.sonra karşınıza P1 yazısı çıkıyor (sanırım öyle bir yazıydı çokta önemli değil zaten)
Arkadaşımında dediği gibi sinyal koluyla sonraki özellik açılıyo ve aktif olup olmama durumuna göre on veya off yazıyo.silecek kolundan on veya off yapabiliyorsunuz.Ancak burada sorun sanırım hangi özelliğin hangi sayıda olduğu.mesela ben hepsini on yaptım.hız uyarısını da 30 yaptım.Kaydetmek için yine iki kolu kendime çektim.2-3 saniye sonra sesli uyarıyla ekran normal görünümünü aldı.baktım araç 30 a gelince bas bas bağırmaya başladı ve kapıları otomatik kilitledi.hemen tekrar girip 30 yaptığım yeri 200 yaptım :)kapı kilitleme olayını da off yaptım.sanırım 4 numaralı özellikti.Benden bu kadar yinede siz fazla ilgilenmiyorsanız tek başınıza yapmayın derim veya en azından ilk ayarlarını bi yere yazıp yapın bence.Konuyu açıp bizi aydınlatan arkadaşa tekrar teşekkür ederim.Sevgiler....

________________----------------------ALINTIDIR---------------------------___________--