Güzel bi duygu

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam çok geç kalmışın ya:D Bir müşterim arkadaşının otomatik TDI passatının ne kadar seri olduğunu övüyordu:D bizde tam o sıra eğimde araç solluyorduk:D Bak bakalım passat mı daha seri bumu deyip, sport modun zevkini yaşatmıştım kendisine:D Hala beni görünce söyler Sport mod harika bişe diye:D:D

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Arasıra da olsa o duyguyu yaşamak gerçekten güzel oluyor. Bazı arkadaşlar o sırada araç benzini resmen içiyor diyor, doğru içiyor, ama manuel araçlarda tam gaz yapınca da aynı sarfiyat oluyor.

mesut_06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konuyu hortlattım ama bendeki sport tuşuna basınca vites 2 yi geçmiyor.hatta vites 3te ise 2 ye tekrar düşüyor nedendir acaba.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
S tuşunun vites düşmesi ile değil devirle alakadar örnek normal konumda araç 3000 devir aralığında vites değiştirirken S konumun da 5000 devir aralığında vites değiştirir. İstersen dene ilk kullanmaya başladığın da kalkış yapmadan S konumuna al bakalım aradaki fark nasıl meydana çıkıyor. ;)

mesut_06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
S tuşunun vites düşmesi ile değil devirle alakadar örnek normal konumda araç 3000 devir aralığında vites değiştirirken S konumun da 5000 devir aralığında vites değiştirir. İstersen dene ilk kullanmaya başladığın da kalkış yapmadan S konumuna al bakalım aradaki fark nasıl meydana çıkıyor. ;)

abi haklısınız devir 5-6 binlerde vites atıyor ama sadece 2 ye kadar mesela 3 olmuyor.sport tuşu açıkken.kalkış yapmadan da aldım değişen yok 2ye kadar vites çıkıyor.bunu anlayamadım

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
İkiye inmesi için çok hatırı sayılır bir rampa olması gerek. Ya değilse düz yolda araç ikiye gerek duymaz ki...normal yani senin aracın da ikiye inmemesi. Dik bir rampa da dene bakalım ikiye alacak mı? ;)

mesut_06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İkiye inmesi için çok hatırı sayılır bir rampa olması gerek. Ya değilse düz yolda araç ikiye gerek duymaz ki...normal yani senin aracın da ikiye inmemesi. Dik bir rampa da dene bakalım ikiye alacak mı? ;)

evet abi sorunda bu.ayarını falan mı bozdum bilmiyorum.yokuş meselesi de değil. mesala düz yolda 4 le gidiyorum diyelim sport tuşuna basınca aktif oluyor ama vites 2 ye düşüyor.aracın ciyaklamasını siz düşünün artık.kalkış yaparken de düşünün bu sefer de 2yi geçmiyor yani tuş 2 ye odaklanmiş gibi.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Şimdi anladım yanılıyor isem beni düzelt şimdi senin araç 4 vites de giderken S konumuna aldığında 3 verine ikiye iniyor... doğru mudur?

mesut_06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet abi aynen öyle.ben şunu da bilmiyorum bu tuşa basınca vites en son kaça çıkıyor 3 den bahsetmişsin de mesela 4 te bu tuşun işlevi yok mu 3 e midüşmesi gerekir veya bu tuşa basınca vites sadece 3 e kadar mı çıkabilir.benim astra sadece 2 ye kadar çıkıyor sonra ise başlıyor ağlamaya motor yani vites atmıyor 2nin üstüne. anlatabidim inşallah:)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
evet abi aynen öyle.ben şunu da bilmiyorum bu tuşa basınca vites en son kaça çıkıyor 3 den bahsetmişsin de mesela 4 te bu tuşun işlevi yok mu 3 e midüşmesi gerekir veya bu tuşa basınca vites sadece 3 e kadar mı çıkabilir.benim astra sadece 2 ye kadar çıkıyor sonra ise başlıyor ağlamaya motor yani vites atmıyor 2nin üstüne. anlatabidim inşallah:)

Araç kaç model ve km ne kadar?