Hangi Astra Modeli ve Opsiyonlarını Alayım

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba, uzun zamandan beri forumu takip ediyorum fakat yazmak bu güne kısmet oldu. İnşallah bundan sonrada Astra ile ilgili her şey isizinle paylaşacağım . Öncelikle şunu söylemek istiyorum, 2005 ten beri 206 X-Line otomatik kullanıyorum, ve artık arabanın değişmesi gerektiği kanaatindeyim. Tabiki tercihim belli:) Fiyat olarak en fazla 47,500 e kdr çıkabilrm ayrıyeten araçta navi'yi de kesinlikle istiyorum. Cyclone marka navi yi de 2500 tl fiyat verdielr, bu fiyatı otomatik yerine manuel alarak kapatmayı düşünüyorum. Bunu göz önüne alınca, 1.4 140 sport yada 1.6 115 cosmo seçenekleri karşıma çıkıyor. 140 sport + cyclone un fiyatı 46,200 e denk gelirken, 115 cosmo +cyc.48 i buluyo. Bi yanda AFL+ full donanım bir otomobilin cazibesi, diğer yanda 140 ın performansı kafamı çok kurcalıyor. Sipariş vermeme az bir süre kala önerilerinizi bekliyorum. Biliyorum aynı konular daha önce çok konuşuldu ama kısaca önerilerinizi bekliyorum. ( Bu arada dün aradığım bayide krom cam kenarlarının sport un sadece sports tourer modelinde kalktığını söyledi)...Teşekkürler

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.4 T daha fazla tercih ediliyor sanırım
bunlarla ilgili bir çok başlık var aslında ara butonundan konuları bulabilir
ya da anketler bölümünde hangi araçdan daha fazla var ve tercih edilmiş görebilirsiniz
Şimdi ben de cyclone kullanıyorum vazgeçilmezlerden benim için
Flexride ise müthiş bir özellik olurdu sn Newpa1n kullanıyor sitede çok memnun
tek eksik yönü sport modda biraz fazla yakıt tüketmesi sanırım
AFL ye maddi gücünüz yetiyor ise opsiyon olarak alın aksi takdirde sonradan taktırmak çok zor
ve maliyetli sitede fazlasıyla konuşuldu kendinizi zorlayabiliyorsanız bence eklettirin afl yi
Dediğim gibi 1.4 T den çok memnun kullanan arkadaşlar..

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim Hakan Bey, sitede zaten aynı konuyla ilgili ne kadar yazı varsa hemen hemen hepsini okudum, videoları fln da seyrettim. Aynı şekilde donanımhaberi de okudum. Dediğiniz gibi 140 ı tercih eden daha çok, ben sadece fazla sürat yapmayı seven biri olmadığım için 115 hp yeterli gördüm kendime. Üstelik bir de manuel olunca. Cosmo almazsam eğer, AFL yi ancak 1.6 115 sport + cyclone + afl şeklinde alabilirm ki bunada pek sıcak bakmıyorum.

D

deathburn

Bilgi Girilmemiş
Dizel nie tercih etmiyosunuz?Hem hızıda sevmıyomuşsunuz hemde ekonomik olur  ;)

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Siz daha iyi biliyorsunuzdur ama yanılmıyorsam ecoflex in fiyatı 1.4 140 sport otomatik civarında olması lazım, bikaç hafta önce onun fiyatınıda almıştım o şekilde aklımda kalmış. Ecoflex aldığım zaman donanıma ayıracak bütçem kalmıyo, ayrıyeten cd 500 yerine cyclone taktırmayı düşünüyorum. Zaten active select yerine manuel düşünemmin nedeni de, orda biraz masraftan kaçıp, o farkı navi ye vermek. Yoksa 6 senedir otomatik kullanıyorm, manuel e alışmamda bikaç günümü alacaktır eminim.

D

deathburn

Bilgi Girilmemiş
tercih sizin sn.markopasa86 1.4 140 hp alırsanızda sizi üzmez merak etmeyin.Ama yeri gelince 140 hpnın hakkınıda almak ıstersenız mutlaka düz vites tercih edin.Hem yakıttan hemde performanstan memnun kalırsınız

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler deathburn. Önümüzdeki hafta siparişi vermeyi düşünüyorum, sanırım 140 manuel sport ta karar kılıcam. Yalnız şunu sormak istiyorum dün bayiyi aradığımda yetkili şahıs, aracı sipariş ettiğim günün değil, aracın geldiği günün fiyatlarının geçerli olacağını söyledi :S Bu doğrumudur, çok saçma geldi bana ? soruu

D

deathburn

Bilgi Girilmemiş
Fiyat garantisi veremiyolar anlaşılan.Eğer baskın çıkabılırsenız fıyat sabitletin olmadı başka bayiyle görüşün

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Hangi Astra Modeli ve Opsiyonlarını Alayım

konuyu bölüp yeni başlığa taşıdım bu arada
evt fiyat sabitlemeye çalışın ama fiyatlar değiştiği için çoğu bayi fiyat garantisi vermiyor doğrudur.

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Hangi Astra Modeli ve Opsiyonlarını Alayım

Sonuçta ben arabanın siparişi bugün veriyorsam, bütçemi bugünün fiyatlarına göre ayarlayıp tercihimi yapmışımdır. Ticaretin mantığına aykırı bi durum bence  Yada benim anlamadığım bi mantıkla hareket ediyolar  032questn