hangi lpg kullanıyosunuz arkadaşlar.

Vet15

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: hangi lpg kullanıyosunuz arkadaşlar.

harunhoca link' Alıntı:
[quote author=Vet15 link=topic=11021.msg253823#msg253823 date=1394307604]
Merhaba,

Aracıma 0 km iken Landirenzo marka kit takıldı.
Daha önceden Burdur'da yaşarken şehir içi ortalamam 12 litre civarındaydı (LPG'de), artık Adana'da yaşıyorum bu aralar 10.5-11 litreye kadar düştü. Sanırım hava sıcaklığı ve rakım farkettirdi.

Gaz olarak yaklaşık 12000 km boyunca genelde Aygaz kullandım (Bir kaç defa Shell ve BP almıştım), sonrasında hep POGaz. şu an 15600 km de. Hatta yeni bakıma soktum Adana'da.

[/quote
aracınız nedir 1.4 .......1.6 mı  questionnn

Merhaba,

Dün depomu fulledim. Yol bilgisayarı son sıfırlamamdan bu yana şehir içi 9,4 litre benzin gösteriyordu. Toplam 309 km yol yapmışım. Aracım pompa atana kadar 30,2 litre LPG aldı. Yani kısaca 10 litre LPG/100 km. LPG olarak POGaz kullanıyorum (POCell indirimi için).

Yasin901

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1.6 atmosferik motorlu araclarımz icin büyük sehirlerde yoğun trafkte 9lt'nin altı ne yazık ki hayal

milyoncubaba1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

iş yerime yakın olduğu için milangaz  victoryy

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

milyoncubaba link' Alıntı:
iş yerime yakın olduğu için milangaz  victoryy
Hadi seni anladım yeni LPG lisin, içinde LPG geçen her cümleye atılıp yazıyorsun da bana ne oluyor bi anlam veremedim    : ???

milyoncubaba1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

harunhoca link' Alıntı:
Hadi seni anladım yeni LPG lisin, içinde LPG geçen her cümleye atılıp yazıyorsun da bana ne oluyor bi anlam veremedim    : ???

bu arabada daha yeniyim 2 ay olmadı henüz alalı o yüzden çoğu konuda fazla fikrim yok sürekli okuyarak sizlerden bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum  :-\ LPG konusunda fikirlerimi paylaşmayı seviyorum.  045thumbsup LPG seni çekiyor bence aklında var ama erteliyorsun. bu arabayı uzun yıllar kullanmayı düşünüyorsan cebin yanar.  :-[

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

milyoncubaba link' Alıntı:
bu arabada daha yeniyim 2 ay olmadı henüz alalı o yüzden çoğu konuda fazla fikrim yok sürekli okuyarak sizlerden bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum  :-\ LPG konusunda fikirlerimi paylaşmayı seviyorum.  045thumbsup LPG seni çekiyor bence aklında var ama erteliyorsun. bu arabayı uzun yıllar kullanmayı düşünüyorsan cebin yanar.  :-[
Arabayı alalı 6 ay oldu 4400 km.deyim. Her geçen gün araca daha çok ısınıyorum. Ancak bu araç şehir içinde kullanılmak için ideal değil. Uzun yol aracı olarak dizayn edilmiş ve tasarlanmış diye düşünüyorum veya Almanyada tüm yollar uzun yol gibi olduğu için uygun. Ancak ülkemiz şartlarında dar ve çukur tümsekli yollarda hiç keyif vermiyor, bu nedenle ya toplu taşımayı kullanıyorum, ya yürüyorum ya da kullanmıyorum. uzun yol veya boş saatleri tercih ediyorum. Dolayısıyla sevgili milyoncu kardeşim evet Allah ömür verirse bi beş yıl bu aracı kullanmayı planlıyor olmakla birlikte bu bakış ve sürüş şekliyle aracı kullandığım için beni, cebimi, bütçemi rahatsız etmiyor ve bir an bile LPG yi düşünmedim, düşünmüyorum,, düşünmeyeceğim. Diyeceksin ki büyük konuşma, sana şu kadarını söyleyeyim eğer bir gün böyle olmayacak bu böyle gitmez artık yakıt masrafına katlanamıyorum LPG mi taksam dediğim ilk gün aracı satışa çıkaracağım ve yine LPG taktırmayacağım. Yani son derece netim. Yani elbette yarın öbür gün gelir gidem dengem bozulabilir, altından kalkamaz hale gelebilirim, satar daha düşük maliyetli bir araç satın alırım.  okkk. Ama astraya o melun LPG yi bulaştırmam.

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

harunhoca link' Alıntı:
Arabayı alalı 6 ay oldu 4400 km.deyim. Her geçen gün araca daha çok ısınıyorum. Ancak bu araç şehir içinde kullanılmak için ideal değil. Uzun yol aracı olarak dizayn edilmiş ve tasarlanmış diye düşünüyorum veya Almanyada tüm yollar uzun yol gibi olduğu için uygun. Ancak ülkemiz şartlarında dar ve çukur tümsekli yollarda hiç keyif vermiyor, bu nedenle ya toplu taşımayı kullanıyorum, ya yürüyorum ya da kullanmıyorum. uzun yol veya boş saatleri tercih ediyorum. Dolayısıyla sevgili milyoncu kardeşim evet Allah ömür verirse bi beş yıl bu aracı kullanmayı planlıyor olmakla birlikte bu bakış ve sürüş şekliyle aracı kullandığım için beni, cebimi, bütçemi rahatsız etmiyor ve bir an bile LPG yi düşünmedim, düşünmüyorum,, düşünmeyeceğim. Diyeceksin ki büyük konuşma, sana şu kadarını söyleyeyim eğer bir gün böyle olmayacak bu böyle gitmez artık yakıt masrafına katlanamıyorum LPG mi taksam dediğim ilk gün aracı satışa çıkaracağım ve yine LPG taktırmayacağım. Yani son derece netim. Yani elbette yarın öbür gün gelir gidem dengem bozulabilir, altından kalkamaz hale gelebilirim, satar daha düşük maliyetli bir araç satın alırım.  okkk. Ama astraya o melun LPG yi bulaştırmam.

Hocam forumda birçok konu var LPG ile ilgili ama birtanesinde ciddi bir sıkıntı olduğunu okumadım, sadece biri "LPG Cortladı" diye bir konu açtı onunda sonu gelmedi, zaten başlığından konunun çok gerçekçi olmadığı belliydi. Ortada somut bir durum yokken bunları düşünüyorsanız tek söyleyebileceğim Siz'de ki ön yargıyı aşmak atomu parçalamaktan daha zor

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

OGOKTAS link' Alıntı:
Hocam forumda birçok konu var LPG ile ilgili ama birtanesinde ciddi bir sıkıntı olduğunu okumadım, sadece biri "LPG Cortladı" diye bir konu açtı onunda sonu gelmedi, zaten başlığından konunun çok gerçekçi olmadığı belliydi. Ortada somut bir durum yokken bunları düşünüyorsanız tek söyleyebileceğim Siz'de ki ön yargıyı aşmak atomu parçalamaktan daha zor
Önyargı mı dersiniz, aracın dns ayarlarını bozmama konusundaki hassasiyet mi dersiniz, boş kuruntu mu dersiniz bilemiyorum. Ancak LPG yisevemedim sevilmiyor arkadaşım. Yapanlara hak vermiyor değilim ama bana göre değil. lütfen sadece kuru bir ön yargı olarak değerlendirmeyiniz. Orijinallik güzel bir şey be ya. Mesela milyoncu arkadaşımın daha iki aylık aracını nasıl oluyor da cesaretle LPG operasyonuna girişiyor hayret ediyor cesaretinden dolayı da kutluyorum. Borcu daha bitmeden sıfır aldığım araçta problem yaşama riskini taşımak benim için kolay değil. Memur adamız hesabımızı iyi yapmalıyım şahsım adına.

milyoncubaba1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

harunhoca link' Alıntı:

şu aracın kasasının 3 4 sene daha gitmeyeceğini bilsem aracını alır LPG takardım :D