hararet pronlemi

muratt18

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2003 astra g sahibiyim. üç yıl kadar antalyanın havasında son bir yıldır da yazı 50 derece sıcakta aktif olarak kullandım ancak hararetin 90 çizgisini geçtiğini görmemiştim. klima en sonda o kadar uzun yollar yaptım arada hafif yükselir geri düşerdi.

son 10 gündür 92-93ten aşağı düşmüyor. klima farkettirmiyor. arabayı zorlamam sakin kullanırım her zaman. iş ev arası zaten şehir dışı yol gibi bir şey trafiğide yok. yola çıkınca kısa sürede 90ı aşıyor hararet. fan sesini duyduğum çok nadirdir ama 92 civarlarında hemen fan devreye gidiyor.

daha önce fan erken devreye girip 90ı geçmesini mi engelliyordu acaba. hararet 90 da diye ben mi dikkat etmedim acaba?

problem neden olabilir yada bu şekilde bir kaç ay kullanmamın sorunu olur mu acaba?

AVCIFETT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ast ra f hararet sorunu

astra f aracım kırmızı ışıkta durunca hareret 98 100 e gelşyor fan açıyor
çekiş biraz düşüyor araç durarken borular çok ısınıyor borularda su kaynama sesi geliyor belkide hava sesi dir tam anlayamıyorum
üst kapak contası yanmış diyorlar bu konuda bilgisi olan varmı

efendy06

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
astra f aracım kırmızı ışıkta durunca hareret 98 100 e gelşyor fan açıyor
çekiş biraz düşüyor araç durarken borular çok ısınıyor borularda su kaynama sesi geliyor belkide hava sesi dir tam anlayamıyorum
üst kapak contası yanmış diyorlar bu konuda bilgisi olan varmı

Aynı durumda söyleneni vaktinde yaptırmadığım için çok sevdiğim astra f aracım hararet yapmıştı ve sonrasında da düzen tutturamamıştım. Tam olarak söylediğin belirtileri yaşıyordum.