hava sirkülasyon motoru

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

fikri55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracım astra g 2003 model bugün araç neden buğulanır diye arama yaparken iç sirkülasyon kapağının kırık olabileceğini ve bu yüzden araçın içerdeki havayı kullandığından buhar yapabileceğini öğrendim.Torpidoyu söküp baktığımda normal sandığım sesin boşa dönen kapak motoru olduğunu gördüm.Sorum şu;
o kapağı yapıştırıp yada tamir edersem sorun ortadan kalkar mı ?
Servislerde o parça tek olarak satılır mı fiyat olarak nedir?
kapağı yapıştırıp taktığımda sirkülasyon motoru eskisi gibi çalışacağından tekrar kırma ihtimali var bunu nasıl halledebilirim?

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kapağı ve tüm hareketli parçaları sökün.boşa dönüyorsa motor sağlam demektir motora el sürmeyin.söktüğünüz tüm parçaları tinerle güzelce yıkayın.kurusun,hareketli yerleri gresleyin,sökerken yaptığınız hiçbir işlemi atlamadan yerine takın.kırık dökük parça yoksa çalışacağına eminim.benim de araç 2003 elegance,bende de aynı sorun vardı,söktüm baktım kapağı yukarı kaldıran kol yerinden çıkmıştı.temizledim taktım,sorun yok.buğu da yok :D

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Opel sirkülasyon motorunu tasarlayan mühendisi torpille ile almış sanırım.
Motor kapagı kapatsada üzerindeki voltaj kesilmiyor ve motor sürekli sıkışıyor ve zorlanıyor ve sirkülasyon milini kırıryor. Bu Astra'ların kronik sorunu.
Üzerindeki voltaj kesilmediği sürece yeni kapakta takılsa bi süre sonra onuda kırıyor.

tosunpasaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimkinin motoru bi çalışıyomuş bi çalışmıyomuş usta öyle dedi abi ben bunun fişini çekiyorum yenisi çok pahalı parana yazık dış sirkilasyon modunda düğmeye bassanda basmasanda kapamaz kışın kapalı kalır buhar yapar en azından böyle sorun yapmaz dedi havalar ısınsın söküp bakıcam bi motor ya çalışır ya çalışmaz yani yaz geleydi iyidi.

fikri55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ilginize teşekkürler www.*** sayfasında astra h için yapılan bi işlem gördüm onun aynısını yaptım şu anda sorunsuz çalışıyor ama motoru mu yakar diş mi kırar orasını bilemem işim şansa kaldı artık çıkma kapak ararken servise de uğradım komple kapak sıstemı için 124 tl fiyat verdıler işçilik hariç Cengiz abi sana bi sorum olacak ;
astfa h da arkadaş yüksek akım rölesi taktım demişti elektrikçi tanıdığa söylediğimde öle bişeyin bu sisten için olmayacağını söyledi sen ne dersin bu elektrik akımını kesecek bişe yapamazmıyız?

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
arkadaşlar ilginize teşekkürler xxxx sayfasında astra h için yapılan bi işlem gördüm onun aynısını yaptım şu anda sorunsuz çalışıyor ama motoru mu yakar diş mi kırar orasını bilemem işim şansa kaldı artık çıkma kapak ararken servise de uğradım komple kapak sıstemı için 124 tl fiyat verdıler işçilik hariç Cengiz abi sana bi sorum olacak ;
astfa h da arkadaş yüksek akım rölesi taktım demişti elektrikçi tanıdığa söylediğimde öle bişeyin bu sisten için olmayacağını söyledi sen ne dersin bu elektrik akımını kesecek bişe yapamazmıyız?

Yapılır, aynı sorundan muzdarip burak53 kapak kapanınca voltajını kesecek devre yaptırmıştı sağolsun banada gönderdi bende yaptım. 2 yöndede 3sn voltajı verip kesiyor. kapak kapanıyor ve voltaj kesildiği için motoru zorlamıyor. Çok orjinal ve sağlıklı oldu. Her astrada fabrikasyon standart olması gereken bi özellik ama yapmamışlar. motor dişli ,nasıl olsa sıkışınca durur mantıgıyla yapmışlar.

http://www.youtube.com/watch?v=o9hoMerH7K4&feature=youtu.be

loopus_0618

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimde kalorifer ses yapıyo o kapakta basınca biraz kapatıyo duruyo sonra bidaha basıyorum biraz daha kapatıyo çalışırken takılıp kalıyo yani havalar bi ısınsa sökecem ama ısınmadıki ısınmasını geçtim 0 derece yi görsem yine sökecem -10 hep :D gıcık oluyorum bide ses yapıp duruyo arabanın gögüsü titriyo 4.kademe çalıştırdıgımda titreşimi hissediyorum

fikri55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
torpidoyu aldıktan sonra sistemi sökmede bi sıkıntı olacağını sanmıyorum ama Cengiz abi 3 sn votaj verip kesen sistemi nasıl yapabilirz ki ben sordum bu gün elektrıkcıye ben öyle bişe duymadım hiç diyo kendine gelen arızalı araçlarında fişini çekip yolluyomuş

Son düzenleme:

bekirs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cengiz kardeşim bu devrenin maliyeti nedir? bize yapsan da alsak olur mu?

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ilginize teşekkürler **** sayfasında astra h için yapılan bi işlem gördüm onun aynısını yaptım şu anda sorunsuz çalışıyor ama motoru mu yakar diş mi kırar orasını bilemem işim şansa kaldı artık çıkma kapak ararken servise de uğradım komple kapak sıstemı için 124 tl fiyat verdıler işçilik hariç Cengiz abi sana bi sorum olacak ;

o elektrikciye gitmeyin bir daha :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...