Hortum çıkmış

Peker tahir

Kayıtlı Kullanıcı
11-Bilecik
Siteyi ziyaret et
Merhaba. Resimde görüldüğü üzere hava filtresiyle radyatorun oradaki hortum çıkmış. Tesadüfen gördüm. Ustaya gönderdim. Bin sıkıntı olmaz dedi. Borunun Alt tarafı deforme olduğu için takılmıyor. Yarın sanayiye götüreceğim. Bu hortumun ismi nedir ne işe yarar arkadaşlar. Çıkmış olması ne gibi sorunlara yol açar.

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Resim yok hocam tekrar eklersen yardımcı olalım

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

Peker tahir

Kayıtlı Kullanıcı
11-Bilecik
Siteyi ziyaret et
508FE48F-6B71-4B52-825C-F4FCE9CBD6DD13535702d5846d53.jpg

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba. Resimde görüldüğü üzere hava filtresiyle radyatorun oradaki hortum çıkmış. Tesadüfen gördüm. Ustaya gönderdim. Bin sıkıntı olmaz dedi. Borunun Alt tarafı deforme olduğu için takılmıyor. Yarın sanayiye götüreceğim. Bu hortumun ismi nedir ne işe yarar arkadaşlar. Çıkmış olması ne gibi sorunlara yol açar.

Yağmur suyunu tahliye eden boru mu ? Tam olarak anlayamadım @kannn hocam sizce ?

• Beğen

Onurddcn

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Eğer aracınız 1.3 dizel ise resimdeki hortum turbo emiş borusu. Ustaniza kalırsa hava flitresinin pek bir önemi yok gibi. Dışarıdan direk havayı emmesine engel olun bence sonuçta direk yanma odasına hava gidecek. İyi bir durum olmaz. Varsa imkanınız kendiniz de bı şekilde kapatabilirsinjz

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
hocam yanlışım yoksa o boru ön panjurdan hava filtresine hava akışı sağlayan boru.
bu haliyle dışardan temiz hava çekmek yerine motor kısmındaki sıcak ve kirli havayı çekiyor filtreye.
siz onu bir an önce tamir ettirin. önemli değil diyen ustayı da değiştirin bence :)

• Beğen

ermaneray

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
hava filtresi hortumu,
direk dışarıdan havayı almayı sağlayan hortumdur.
kelepçeyi sök ve tak deforme olsa da her türlü yerine oturur bunun için sanayiye gidilmez.

şu konumda kaput içerisindeki sıcak havayı filtre kutusu çeker sağlıklı hava konusunda randıman alamazsın.

• Beğen
Tepkiler: 06Berkay

Peker tahir

Kayıtlı Kullanıcı
11-Bilecik
Siteyi ziyaret et
Eğer aracınız 1.3 dizel ise resimdeki hortum turbo emiş borusu. Ustaniza kalırsa hava flitresinin pek bir önemi yok gibi. Dışarıdan direk havayı emmesine engel olun bence sonuçta direk yanma odasına hava gidecek. İyi bir durum olmaz. Varsa imkanınız kendiniz de bı şekilde kapatabilirsinjz
Dizel değil hocam 1.2 benzin lpgli. Kapatmaya çalıştım da tam kapanmadı. Teşekkür ederim

Peker tahir

Kayıtlı Kullanıcı
11-Bilecik
Siteyi ziyaret et
hava filtresi hortumu,
direk dışarıdan havayı almayı sağlayan hortumdur.
kelepçeyi sök ve tak deforme olsa da her türlü yerine oturur bunun için sanayiye gidilmez.

şu konumda kaput içerisindeki sıcak havayı filtre kutusu çeker sağlıklı hava konusunda randıman alamazsın.
Teşekkürler hocam söküp yakmayı denedim tam oturmadı. Kelepcede de sıkıntı var sanırım.

Peker tahir

Kayıtlı Kullanıcı
11-Bilecik
Siteyi ziyaret et
hocam yanlışım yoksa o boru ön panjurdan hava filtresine hava akışı sağlayan boru.
bu haliyle dışardan temiz hava çekmek yerine motor kısmındaki sıcak ve kirli havayı çekiyor filtreye.
siz onu bir an önce tamir ettirin. önemli değil diyen ustayı da değiştirin bence :)
😁teşekkür ederim hocam