İbretlik bir vaka isterseniz kapklık deyin...!

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Aralık ayında çevremden biri ikinci el temiz bir araç alıyor, kaskosunu maaşımı alınca yaptırırım diye yirmi gün sonraya erteliyor.
Bu arada kaskosuzluk nedeniyle aracını kısıtlı kullamnaya özen gösteriyor. Çok yakın ve samimi olduğu ,ailece görüştüğü 25 senelik arkadaşı arabasını istiyor,kaskosuzluktan bildiğin gibi kendimde rahat kullanamıyorum desede arkadaşının bazı değer yargılarını ortaya koyunca kırmamak için vermek zorunda kalıyor.
Alan kişi yaptığı kaza sonucu araç pert oluyor. Kazayı yapan bir iki ay içersinde ödeyeceğinin sözünü veriyor. Bu aylardan sonra öteleyip duruyor.Artık bıçak kemiğe dayanınca esneklikte bitiyor, arkadaş altı aydır sabrettik yeter sözün gereğini yerinne getir deyince vadandaş namert yüzünü gösteriyor.
Ödeyemiyorum vermeseydin deyip 25 senelik sözüm ona arkadaşlıklarını yok sayıyor.:sopa: Bundan soraki gelişmeler dahada ilginç.
onların açıklanmasının gereği yok.
Bu ibretlik hadisede araç sahibinin 25 senelik arkadaşını tanıyamamasının suça ortaklığı yokmudur.?
At, avrat ,silah gerçeği her gün yaşanıyor.:(

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok zor bir durum emanet malın canı tez olur derler... Kaskom var kendi malımı vermekten hayatta çekinmem... içindekine zarar gelmesin mal yerine gelir... Kaskoluda olsa emanet almaktan çekinirim. Babamdan bilr aracını alırken çekiniordum aklım kalıyordu.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Komşusu komşuna bir mal için gelir... ama malı istenen komşunun aklında soru işaretleri vardır... gider malına sorar... malım seni bilmem kaç yıllık komşum istiyor seni vereyim mi der?

Malı da sahibine verip pişman olacağına verme de pişman ol der...

Geçmiş olsun malını verip pişman olmuşsun yapacak bir şey yok....

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öyle arkadas beni bulcak kiiii of of :D Kıbrıs zamanımda bi E30 um vardı.Verdiğim kaldırıma cıkıyordu :D ilk kaldırıma cıkan arkadasım yaptırmıstı sorun olmamıstı,en son ara tatilde bi ustaya bırakmıstım allahın hataylısı oda bindirmiş yanı verirken iyi ölmemiş. Oda güya yaptım dedi ama kendi cebimden yaptırmıs o sıcaklarda sanayide sürünerek akıllandım. Dahada kaskosuz aracı istiosa ömürlük arkadasım olsn vermem ;)

http://www.kibrisgazetesi.com/popup.php/cat/2/news/132917/PageName/Ic_Haberler

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
At , Avrat ,Silah kimseye emanet EDİLMEZ..! ;) Dahada ilerisini tanımam... Usulsuz ne borc verır ne borc alırım , ne kımsenın arabasını kulanırım nede bırısını dıreksıyonuma otuttururum...

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
kendim götürebiliyorsam eyvallah heryere giderim yok vermem gerekiyorsa asla vermem kimse kusura bakmasın. Iyilik yapıp kötü olacağıma yapmadan kötü olmayı tercih ederim. Bir tanıdığa çocuklarının hayrına kefil olmuşum (emekliye ayrılmasına vesile olduk) son taksiti geciktirmiş sordum ödedim ne o sen mi ödeyivercektin diyede laf etti. Buyur burdan yak. En son zar zor kapattı borcu birdaha asla.

REC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracım konusunda ne kadar titiz olduğumu bildikleri için arkadaşlarım asla aracımı istemezler. Her yere götürürüm, gerekirse vallahi araç kiralar parasını cebimden öderim ama aracımı vermem :)

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben arabamı bırak 25 yıllık arkadaşıma kendi öz kardeşime bile vermiyorum sen neyden bahsediyorsun ?

Kimse burada bana maval okumasın atalarımız boşuna dememiş

AT , AVRAT , SİLAH VERİLMEZ diye ...

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Prensipte kimse vermek istemez.Amabu kadar kesin konuşmamak lazım.Hiç beklemediği anda kendisinin de inanmadığı bir boşlukta yanlış karar verebiliyor insan.Başıma gelmedi şükür ,ama bu durumda kendim kullanmak kaydıyla yardımcı olmayı öneririm ya da taksi , kiralama vs için borç teklif ederdim.
Bu tür durumlarda alternatif çözümler bitmeden kimseden arabasını felan da istemem açıkçası.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben arabamı bırak 25 yıllık arkadaşıma kendi öz kardeşime bile vermiyorum sen neyden bahsediyorsun ?

Kimse burada bana maval okumasın atalarımız boşuna dememiş

AT , AVRAT , SİLAH VERİLMEZ diye ...
hadi komşu akraba neysede kardeşine arabayı vermemek tuhaf. kardeşin sonuçta ;) babam ben arabayı istemeden verir umarım senin oğlun olunca onada böyle davranmazsın... benden kardeşim amcam babam dayım yiğenim istesin gözüm kapalı veririm valla. sakınan göze çöp batar. altı üstü bir avuç civata kardeşimden esirgeyecek kadar değerli değildir...