ilk çalıştırmada gelen ses

james_ümit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracım astra j 1.6 dizel 136 hp lik aracı çalıştırmada her zaman değil ama örneğin 10 çalıştırmanın ikisinde üçünde bu sesin gelmesi..youtube da videonun altındaki yorumlara baktım bu motorda bi çok arkadaş yaşıyo bu sorunu sizce neden geliyor bu ses
https://www.youtube.com/watch?v=PpSi8zHlweg

yua

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Marş motorundan değil, zincirden geliyor ses.
Şu an için servislerde alınan bir aksiyon yok bu ses için, arada bir olabilri deyip yolluyorlar.
1.6 cdti 'larda görülüyor.

ozkan.fethi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra K 1.6 dizel var 60bin de. Aynı sorun önceden nadir olurdu 60bin bakımından sonra sürekli olmaya başladı. Servisler tarafındanda pek bilinen bir durum değil

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konu eski kalmış. Güncelleyelim.
Servisler zaten herşeyden bi-haber.

Sesin kaynağı zincir. Zincir gergisi ilk çalıştırma sırasında yağ basıncı olana kadar yeterince gerilmediğinden şakırtı oluyor.

Çare; Mobil1 esp 0w-40 dexos2 yağa geçin. Ben şu anda bu sesi almıyorum artık bu yağla.

blues-

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konu eski kalmış. Güncelleyelim.
Servisler zaten herşeyden bi-haber.

Sesin kaynağı zincir. Zincir gergisi ilk çalıştırma sırasında yağ basıncı olana kadar yeterince gerilmediğinden şakırtı oluyor.

Çare; Mobil1 esp 0w-40 dexos2 yağa geçin. Ben şu anda bu sesi almıyorum artık bu yağla.

Merhaba ,

kendi aracımda da aynı ses mevcut. Bu yağ kesin olarak bu sesi kesiyor mu ? araım 69 binde yağ değişimini yeni yaptım (Liqui Moly Top Tec 4600 Dexos2 5W30) ancak ses halen mevcut. Mobil 1 de bu ses gerçkten kesiliyorsa yağı tekrar değiştireceğim. Sizde halen ses yok değil mi ?

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba ,

kendi aracımda da aynı ses mevcut. Bu yağ kesin olarak bu sesi kesiyor mu ? araım 69 binde yağ değişimini yeni yaptım (Liqui Moly Top Tec 4600 Dexos2 5W30) ancak ses halen mevcut. Mobil 1 de bu ses gerçkten kesiliyorsa yağı tekrar değiştireceğim. Sizde halen ses yok değil mi ?

2 sene olmuş en son yazalı. O zamandan beri hiç ses almıyorum artık.

Ben şu an araçta yazılım olduğu için Liqui Moly Toptec 4100 5W-40 kullanıyorum.
Engine flush işlemi sonrası yağ değişimi yaptıktan bir süre sonra kurtulmuştum sesten.