İlk Harekette Titreşime Bağlı Metal Sesi Gelmesi?

LostCoder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,

Aracımı sabah ilk çalıştırdığımda vibrasyona bağlı metal/saç titreşim sesine benzer bir ses geliyor hafif hafif birkaç kez oldu fark ettim. Bu günde yine kardeşim araçı aldığında giderken aynı sesi duydum 20-30m ilerledikten sonra kayboluyor sonra gün içinde dikkatle dinlemelerime rağmen duymadım. Karter korumaya baktım sağlam sanki arka taraflardan geliyor egzoz sisteminden olabilir mi?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bağlantılarını kontrol et. Lastikleri çürümüş olabilir.

LostCoder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sanki bir metal saç türevi bir parça titreşime bağlı bir ses çıkartır ya ona benzer bir ses araç aynı gün ilk defa çalıştırıldığında yapıyor 2-3 kez duydum. Bakalım akşam eve gelince araçın egzoz sistemine bakıcam. Buna benzer ses başka nereden gelebilir ki arkalardan geliyor gibi sanki.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Örnek benim aracım da var. Çalıştırırken bir takırtı sesi gelir bu ses eksozun sallanmasından kaynaklanıyor altına üstüne komple baktım ve en sonun da oradan geldiğini gördüm. Bununla birlikte eğer ki bu ses gelmeden önce aracın altını bir yere sürttü isen eksoz yerinden kaymış da olabilir.

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Katalizorde olabilir icerisini acip bakman lazim.

LostCoder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Örnek benim aracım da var. Çalıştırırken bir takırtı sesi gelir bu ses eksozun sallanmasından kaynaklanıyor altına üstüne komple baktım ve en sonun da oradan geldiğini gördüm. Bununla birlikte eğer ki bu ses gelmeden önce aracın altını bir yere sürttü isen eksoz yerinden kaymış da olabilir.

Evet Nadir abi benimde aklımda olabileceğini düşündüğüm yer egzoz sistemi. Aracı sakin kullanırım lakalardan falan çok sakin geçerim altını sürtme gibi bir durumda yok. Yalnız bu durum garajdan çıkar iken tam sağa kırdığımda ve hareket etmeye başladığımda yapıyor forumda baktığım kadarı ile gevşeyen disk frenlerin saçlarıda olabilir.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Evet Nadir abi benimde aklımda olabileceğini düşündüğüm yer egzoz sistemi. Aracı sakin kullanırım lakalardan falan çok sakin geçerim altını sürtme gibi bir durumda yok. Yalnız bu durum garajdan çıkar iken tam sağa kırdığımda ve hareket etmeye başladığımda yapıyor forumda baktığım kadarı ile gevşeyen disk frenlerin saçlarıda olabilir.

Evet oda bir olasılık neticede dandik bir saç parçası var o dediğin noktada arasında taş filan girse ses yapar yada gevşemiş olabilir. Yani ince ve derinlemesine araştırman gerek arkadaşımızın söylediği gibi kat dan da olabilir zaman içinde oda bozulunca langır lungur sesler çıkarmaya başlıyor.

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Pardon pardon konu başlığı okumamışim. İlk harekette yapiyorsa sorun Nadir abinin dedigi gibi olabilir yada muhafaza egildiyse egzoz ona degiyordur life kaldirmak lazim

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Yok aslında sende güzel bir noktaya değinmişsin kat da yapar. ;)

Olabilir ama sadece kalkışta yapınca ihtimali biraz düşük kalıyor gibi katalizör daha çok gaza dokunduğun zaman belli ediyor kendini :)