İmmoblizer Var mıdır?

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi akşamlar sevgili arkadaşlar sayın büyüklerim
aracım 2005 astra g classic sedan. Birkaç hırsızlık vakası okudum ve içime kurt düştü. Kumandadan çift kilitle kilitleyin denmiş. Bahsi geçen araç 97 vectra . modele bakacak olursak benim aracımda vardır diye düşündüm fakat opelin donanım işini hepimiz biliriz. çift kilitte aracımın alarmı devreye giriyor. Aynı zamanda immoblizerde mi devreye giriyor? Veya bu araçta immoblizer var mıdır? nasıl anlarız nasıl kullanırız? bilgisi olan büyüklerim arkadaşlarım yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
immo var aracınızda. Kapı kilitli olmasa bile devrededir, kilitten bağımsızdır. Gerek yok ama, merakınız için: Anahtarınızı açıp, içindeki çipi söküp, marşa basarsanız denemiş olursunuz.

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yanıtınız için çok teşekkür ederim içim rahatladı peki nasıl devreye giriyor kontağı kapatır kapatmaz devrede mi demek oluyor?

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
immo anahtarı çevirince çipi okur, yani devreye girecek birşey yok. Çipi bulamaz ise marşa basmaması lazım ama işte benim 97 GLS'de bir şekilde işe yaramadı.

compela

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
immo var aracınızda. Kapı kilitli olmasa bile devrededir, kilitten bağımsızdır. Gerek yok ama, merakınız için: Anahtarınızı açıp, içindeki çipi söküp, marşa basarsanız denemiş olursunuz.

bu şekilde marşa basarsa araç sanayiye gidip imbo sıfırlanmadan çipi tekrar taksanız dahi çalışmıyor motor kendisini kilitlyr 130 tl sıfırlama ücreti alınıyor aracı yıkamacıya vermştm çipi düşürmüşler marşa basmışlar araç çalışmamış çipi bulduk takdık yedek anahtarını getirdik çalışmadı sonuç 130 tl imbo sıfırlamaya verdim :)

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
bu şekilde marşa basarsa araç sanayiye gidip imbo sıfırlanmadan çipi tekrar taksanız dahi çalışmıyor motor kendisini kilitlyr 130 tl sıfırlama ücreti alınıyor aracı yıkamacıya vermştm çipi düşürmüşler marşa basmışlar araç çalışmamış çipi bulduk takdık yedek anahtarını getirdik çalışmadı sonuç 130 tl imbo sıfırlamaya verdim :)

Hayır öyle bir şey yok. Astra G, Vectra B ve Astra H de olmadı. Sizde araç çalışmayınca, sizden habersiz aracı süper ustalarımıza bi baksana demiş olabilirler mi? Yakında servis vs. var mıydı? Başka chip tanıtılmaya çalışıldığında, anahtar darbe aldığında(yedek zaten bozuktur) olur. Diğer türlü olmaz.

Düşünsene hırsız, otoparkçı, yıkamacı gelecek, yada kız kardeşin, Kendi aracının anahtarını takacak yanlışlıkla, hoop yolda kaldın, çekici çağır :) Böyle bişi yok. 130 çok para almış, naptıysa. İmmoyu iptal ücreti o seviyelerde bilginize.

compela

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracımın başına geldiğimde marş çevirmiyordu... imbo çağırdığım tamirci de imbo kilitlemiş abi tekrar programlamamız lazım dedi 5 dk de bilgisayarla birşeyler yaptı araç çalıştı belki beni keklemiş bile olabilirler bana söylenen buydu ama

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
aracımın başına geldiğimde marş çevirmiyordu... imbo çağırdığım tamirci de imbo kilitlemiş abi tekrar programlamamız lazım dedi 5 dk de bilgisayarla birşeyler yaptı araç çalıştı belki beni keklemiş bile olabilirler bana söylenen buydu ama

Aynen, immo devrede iken, marş basar basar ama araç çalışmaz. Sizin marş kontaktörü arızalanmış. Vurudurarak vs. çalıştarabilirsiniz. Vectra B ise araç hastalıktır.

compela

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bilgiler için teşekkürler keser döner sap döner gün gelir hesap döner :) o esnaf yanılttım sansın

talzun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende anahtarin pilini degistirmeye calisirken o kucuk siyah parcayi dusurdum arabayi calistirmak istedigimde mars basti ancak motor calismadi yedek anahtar ile sorunsuz calisti. Daha sonra esim evi supururken parcayi bulmus tekrar takdim oda sorunsuz calisti.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi