İnsİgnİa 1.6 115 hp kullananlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

vectra34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba 2005 1.6 vectra c den sonra 2009 1.6 115 hp lik insignia aldım daha kullanamadım. kullananlar araç genel anlamda nasıl çekişi yakıtı hastalıkları dikkat etmem gerekenler yardımcı olursanız sevinirim

alpertunga09

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracınız hayırlı uğurlu olsun öncelikle,Vectra 1.6 dan sonra 1.6 atmosferik bir insignia size az gelmicek görüşündeyim..Fakat insigniaların 1.4-1.6 Turboları bile o kasayı kaldırmakta güçlük çekip benzini içiyorsa ben gidipte düz atmosferik motoruna hayatta girmezdim..
Mantık şu ? Bana 2.0 olan vectram bile kimi zaman rampalarda sıkıntı yaratıyor..Akabinde D sınıfı bir araca binicem en ufak rampada yığılıp kalıcam benden çok daha düşük sevilerde araçlar yolda gelip benimle dalga geçicek o zaman ben ne anladım öyle D sınıfı arabadan bence çok mantıksız ve yakıt konusunda sizi üzeceğinden eminim zorlanan bir motor yakar bu bir gerçek..Bide işin içine tüp girdimi (biliyorum yok) ama 1.4 atmosferik bir insigniaya binmek kaçınılmaz..Keşke biraz araştırsaydınız tamam yüksel model teknoloji dolu bir araç fakat hantal bir araç her zaman sürücüsünü yorar çok yanlış bir seçim olmuş..

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.6 turbo ve 1.4 turbonun kasaya yetmeme durumu yok. 1.4 t modelinin yakıt tüketimi oldukça makul. 1.6 turboda normal yakar ancak altında 170 180 bg olunca ister istemez gaza gelip asılıyorsun.
1.6 115'lik atmosferik motorunda yetmeme durumu yoktur. nasıl 1.6 avensis 1.6 mondeo 1.6 passatın 1.6 vectranın yürüdüğünü iddia edip 1.6 insignianın yürümemesi abes olur ;)

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.6 Vectradan daha iyi yürür 1.6 115hp insignia, aralarında 100kg kadar bir ağırlık farkı var, insignia daha ağır ancak subap zamanlamalı motor + 6 ileri şanzımanla gücü yola aktarınca 1.6 Vectradan sonra arabanız size hantal gelmez. Ancak çok devirsiz kullanırsanız arabanın yürümediğini devir kaybettiğini gözlemlersiniz. Atmosferik ve düşük hacimli arabaların devirli ancak gaza hafif dokunarak kullanılması gerekiyor.
150hp/320nmlik vectradan inip 102hp/148nm lik seat leona binen kullanıcı tavsiyesidir.

vectra34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tesekkur ederim arkadaslar tabiki biraz hantal ama ole bahsedildigi kadarda degil devirli kullanmak lazim

alpertunga09

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kimse 1.6 hacim D sinifi araclarin yürüdüğünü söylemesin fanatiklik yapmanın bir alemi yok kasa belli motor belli istediğin kadar devirli kullan bunlar bir donem x markada kullanilan dusuk devirde max.tork veren atmosferikler degil, ne d sinifina yolda yakisan bir motor nede yakit konusunda 2.0 atmosferik bi araçtan az yakan bi motor..gerçeklere inatla yurumeyin..içine 4 kişi binip bi yola vurun bakayim yorulan siz mi araba mi oluyor biraz gerçekçi olun.. Ayrıca insignia turbolarin hem gidiş hem de yakit yonunden emsal marka motorlara gore çok fazla yaktigi ve gitmedigi aşikar bunu bilmeyen de pek kalmadi diye biliyorum

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kimse 1.6 hacim D sinifi araclarin yürüdüğünü söylemesin fanatiklik yapmanın bir alemi yok kasa belli motor belli istediğin kadar devirli kullan bunlar bir donem x markada kullanilan dusuk devirde max.tork veren atmosferikler degil, ne d sinifina yolda yakisan bir motor nede yakit konusunda 2.0 atmosferik bi araçtan az yakan bi motor..gerçeklere inatla yurumeyin..içine 4 kişi binip bi yola vurun bakayim yorulan siz mi araba mi oluyor biraz gerçekçi olun.. Ayrıca insignia turbolarin hem gidiş hem de yakit yonunden emsal marka motorlara gore çok fazla yaktigi ve gitmedigi aşikar bunu bilmeyen de pek kalmadi diye biliyorum

her şeye eyvallahta 1.6 t insignianın yürümediğini size kim söyledi? kullandınız mı? araba her türlü yürüyo ve Fatih arkadaşımızın söylediği gibi altında 180 bg olunca araba kullanıcısını cezbediyo, doğal olarak bastıkça yakıyor. gidin bi deneyin derim size 1.6 t'yi.

alpertunga09

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mustafa kardeşim kimseyle birşey yaristirmiyorum.. 1.6 T insigniayi 5 ay boyunca kullandim.. Karsilastirma yapmiyayim dedim ama 1.4 TSİ passatlarla bile yuruyemedigini defalarca denedik arti gitmedigi halde asiri sarfettigi yakiti saymiyorum bile hava civa kulaktan dolma değil tecrubelerimi söylüyorum.. Tamam çok güzel bir araç ama o performansa o yakit bu zamana kadar emsalleri arasında çok kaybettirdi. Buda piyasadan gayet belli.. Marka fanatiklerini saymazsak tabi..
Ben farkettiyseniz aracini almis abimize saygi duyarak daha güzel bi secim yapılabilir dedim.. Sinif bir araca binip hamallik çekmek bana çok anlamsız geliyor sadece bu s.içinde çok anlamicaksiniz ama uzun solda rampada sollamada gereken her durumda hicbir zaman karsilamicak ben sadece bundan bahsederek hayirli uğurlu olsun dedim..

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mustafa kardeşim kimseyle birşey yaristirmiyorum.. 1.6 T insigniayi 5 ay boyunca kullandim.. Karsilastirma yapmiyayim dedim ama 1.4 TSİ passatlarla bile yuruyemedigini defalarca denedik arti gitmedigi halde asiri sarfettigi yakiti saymiyorum bile hava civa kulaktan dolma değil tecrubelerimi söylüyorum.. Tamam çok güzel bir araç ama o performansa o yakit bu zamana kadar emsalleri arasında çok kaybettirdi. Buda piyasadan gayet belli.. Marka fanatiklerini saymazsak tabi..
Ben farkettiyseniz aracini almis abimize saygi duyarak daha güzel bi secim yapılabilir dedim.. Sinif bir araca binip hamallik çekmek bana çok anlamsız geliyor sadece bu s.içinde çok anlamicaksiniz ama uzun solda rampada sollamada gereken her durumda hicbir zaman karsilamicak ben sadece bundan bahsederek hayirli uğurlu olsun dedim..
ya bilmiyorsun ya da boş konuşuyorsun ya.

1.6 turbo insignia teknik veriler
http://www.auto-data.net/tr/?f=showCar&car_id=1792

1.4 tsi passat teknik veriler.
http://www.auto-data.net/tr/?f=showCar&car_id=8874

allahını seversen nasıl bir mantıktır. veriler ortada. neyin kafasıdır bu arkadaş anlamadım gitti. nasıl bir tecrübeniz varmış merak ettim ?
ayrıca kaç tane 1.6 atmosferik d segmenti araç kullandınız . 1.6 2 tane vectra kullanmış biri olarak hala kullanıyorum bir tanesini hiçbir sıkıntı yok. uzun yolda sollamalarda vs . şehir içinde kalkmıyor diyen varsa gelsin ona biraz aksiyon yaşatayım :D
neyse siz verilerle gelin ;)

alpertunga09

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Allah askina siz TSİ motorları sadece 122 PS lerden ibaret mi bilipte bana bilmislik yapıyorsunuz :)
Viskinin kafasini yasiyorum ne biçim konusuyorsun sen arkadasim ? Önce markalarin motor çeşitlerini öğren sonra benimle yasadigim kafanin muhabbetini yap ! Üslubuna dikkat et ben burada kimseye saygisizlik yapmiyorum bu isleri bilmiyorsan yorum yapma arkadasim fabrika verileriyle yürümüyor bu isler hoş TSİ motorların 122 lik versiyonunu bilipte yasadigim kafayi sorana ben çok bisey anlatamam zaten

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...