İnsİgnİa 1.6 115 hp kullananlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Beyler passat insignia ile mukayese edilemez...İnsignia 1.4 T de 245 18 inç lastik ve jant ile 1600 kg ı bulan ağırlık var ve buna rağmen yere göğe sığdırılamayan tsı dan daha az yakar...Çok yaksa bile bu başarıszlık değil başarıdır..Siz passat a 215 ve 16' lastik jant yerine insignia jant ve lastiklerini koyun ve ağırlığına da 275 kg ekleyin bakalım ne kadar yakacak o şişirme motor? Türkiye de wv modası tutturulmuş gidiyor..

alpertunga09

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Simdi Serdar bey benim marka takintim yok.. Passat 1.4 TSİ 160 PS ilk motor 1.6 T 180 PS ilk bir insigniadan bir tık önde tamam jant lastik agirlik bakimindan illa ki fark edecektir. Fakat malum video sitelerinde de tek tük görüldüğü üzere insignianin ara hizlanmalari yakiti kalkisi passattan çok geri ve sunuda gormemezden gelmemeli arada 20 PS ve akabinde tork farkiyla arti hacim büyüklüğüyle insignianin jant lastik oranini her halukarda kapatması lazim az buz bir veri değil takdir edersiniz ki..
Ben bunları ezbere değil keşke o zamanlari geri getirebilsemde video çekip atabilsem..

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Alper Bey,ben size doğrudan bir eleştri ya da yergi mahiyetinde sarf etmedim yorumumu..Lütfen yanlış anlaşılmasın ama eğer anlaşılacaksa şöyle anlaşılsın söylediğim; insignia passattan daha iyidir ya da passat insignia dan daha kötüdür...

Ayrıca milletin ağzına sakız olan bir konu geldi hatrıma siz 160 lık motordan söz edince.. Yıllar önce toyota corolla için vectra dan daha iyi yorumu yapılıyordu...Yani ne imiş efendim geçiyormuş hızlıymış vs.. Araç 970 kg (corolla) vectra (1280 kg)... Şimdi; toyota ya 90 ar kiloluk 3 kişi bindirip de vectra ile yarıştırırsak ne olur? Burada da aynı mesele var..

Ben wv in saçma sapan iç trimine ve estetikten yoksun dış görünüşüne ve turbo takviyeli motoruna(sonuçta bugün şahine de takın o motoru uçar da konar da) hiç bir zaman tav olmam..En azından gözüm kapalı almam..

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com
Bu arada başlığı açan arkadaş atmosferik insignia sormuş :D 2.0 155 beygir D sınıfı aracıma bu motorun ancak gittiğini düşünüyorum sanki 1.6 olsa kesmeyecek gibi geliyor. Özellikle 2 kişiden fazla binince veya klima açınca.

O nedenle 115 hp insignia ağırlığıyla performans isteğini karşılamayacaktır ama çok basılmazsa klasik benzinli araçlardan çok fazla da yakmayacaktır :)

alpertunga09

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla kusura bakmayın da biri 1.4 cc 160 hp / 240NM biri 1.6 cc 180 hp / 230 NM ki insignia motor güncelledi 170 hp / 260 Nm torklu motorunu sürüyor piyasaya şuan..Ve bu insignia makyajlı makyajsız kasasıyla passat cc veya bmt kasalarının arasında ağırlık bakımından nerdeyse fark yok..jant lastik ebatları bile kasasına göre birinde 17 tutulurken diğerinde 18 veya 17 tutulmuş..inanın bu olayı insignianın hacim ve hp ya da tork farkıyla her türlü kapatması gerekiyor, bu konuda halen insignianın üstün olduğunu düşünüyorsanız çok yanılıyorsunuz herşey ortada ben ne bi vw çalışanıyım ne de opeli kötülüyorum yanlış anlamayın verdiğiniz örneklede karşılaştırdığımız araçlar gibi hiç ama hiç uyuşmuyor yani aynı konu değil ;)
Ha insignia donanım fiyat estetiklik opsiyon artılarıyla farklı olma isteğiyle benim gözümdede tabiki passattan öte ve zengin duruyor..Ama herşey bunlarla sınırlı kalmıyor işte..O araca o hacimde ki motorun verimsizliği yakışmıyor benim anlatmak istediğim buydu..Konuyu daha fazla sulandırmayalım..
Bu arada insignia 1.6 turbo LPG ile atmosferik 1.6 lpg li insigniadan az yakıyor bunuda ekstra geçeyim,kazasız belasız günlerde kullanın :)

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Örneğim gayet yerinde aslında..Yakıtları karşılaştırdığınızda teknik verilerle değerlendirirsek opelin 1.4 T si başarısızlık değil başarılıdır...Toyota ile vectra kıyasında sonucu ne etkiliyorsa corolla lehine burada da aynı şeyler passat lehine etkiliyor...Bu kadar uzun yorum yazmanıza rağmen nasıl oldu da örneğimi anlamadınız şaşırdım... Wv in mercedes CL çakması CC den söz etmeniz de farklı bir konu yaratıyor zannımca..

alpertunga09

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Serdar bey..
Size vw nin tasarımı insigniadan iyi demiyorum zaten..Ama bir alın kullanın insignianın 1.4-1.6 T sinin gitmediği halde yakıtları nasıl üzüyor görürsünüz :)

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mustafa kardeşim kimseyle birşey yaristirmiyorum.. 1.6 T insigniayi 5 ay boyunca kullandim.. Karsilastirma yapmiyayim dedim ama 1.4 TSİ passatlarla bile yuruyemedigini defalarca denedik arti gitmedigi halde asiri sarfettigi yakiti saymiyorum bile hava civa kulaktan dolma değil tecrubelerimi söylüyorum.. Tamam çok güzel bir araç ama o performansa o yakit bu zamana kadar emsalleri arasında çok kaybettirdi. Buda piyasadan gayet belli.. Marka fanatiklerini saymazsak tabi..
Ben farkettiyseniz aracini almis abimize saygi duyarak daha güzel bi secim yapılabilir dedim.. Sinif bir araca binip hamallik çekmek bana çok anlamsız geliyor sadece bu s.içinde çok anlamicaksiniz ama uzun solda rampada sollamada gereken her durumda hicbir zaman karsilamicak ben sadece bundan bahsederek hayirli uğurlu olsun dedim..

Ben hep söylerim, çöp opele binen adam geliyor forumda çamur atıyor. 1.6T insignia motor gücü ve aerodinamik açısından yağ gibi giden bir araba, 1.4TSI passat imkanı yok insignia ile yarışamaz, hayal görme. Zerre kadar opel fanatikliğim yok, kendim seat kullanıyorum yani bir vosvos arabası, ancak insignia 1.6T deyince iş değişir, 6 ileri kısa şanzımanıyla yağ gibi gidiyor araba. Bilen bilir forumda tüm opel fanatiklerine ateş ederim, tamamen tarafsız olarak 1.6 115hp için arabayı zorlanmadan götürmeye yeterli olarak, 1.6T için ise arabayı çok güzel sırtlayıp götürdüğünü iyi yürüttüğünü söyleyebiliyorum, çöp arabalara binmeyin kardeş. İlk sahibinden aldığın 2.0 Vectra iyi yürüyor ancak 0-100 11.7 sn, galiba bende bi gariplik var hemi?

dipnot : 98 model 2.0 CD vectram 0-100 9sn de tamamlardı, garip şeyler...

Bu arada insignia 1.6 turbo LPG ile atmosferik 1.6 lpg li insigniadan az yakıyor bunuda ekstra geçeyim,kazasız belasız günlerde kullanın :)
:D :D :D :D Atmosferik motorun turbo motordan az yaktığı konusunda tonla makale var, vakit varken bir araştırıver dostum. Aşırı besleme sadece uzun yolda marifetini gösterir, şehir içinde ancak ufak ve hafif arabalarda görebiliyoruz marifetini. Bu araba gitmiyor diye gaza abanıp çok yakan arkadaşlar hariç atmosferiklerle çok yakan insan görmedim ben.

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Serdar bey..
Size vw nin tasarımı insigniadan iyi demiyorum zaten..Ama bir alın kullanın insignianın 1.4-1.6 T sinin gitmediği halde yakıtları nasıl üzüyor görürsünüz :)

Kullandım yaklaşık 220 km... 1.4 T Edition Elegance 18'' jant,245 genişliğinde lastikle..90 kg ağırlığındayım..Amcamda bu araç ve 8900 km de şuan..Kullanmadan önce aracın ortalama tüketimi klima açıkken 7.8 lt idi..Ben 7.7 km ye indirmiştim yarısı şehir içi..Diyorum ki size; siz de passata 200 kg ağırlık yükleyin(insignia ile eşitleyin) ve bu jant lastiği takın bakalım kaç lt yakacak...Merak ediyorum..Normalde zaten 1.4 TSI 9 lt den aşağı yakmıyor..Bu kombinasyonla 10 litre rahat yakar...Netice itibariyle bu başarıdır başarısızlıktan öte...Bunun yanında 1.4 çift şarjlı 160 hp tsi da mucize yaratmıyor hiçbir tsi gibi..11-12 lt ortalama ile geziliyor...1.6 T insignia da 11 lt den aşağı yakmıyor..Bu durumda insignia çok yakıyor deniyorsa passat ya da sciriocco da çok yakıyor denmeli...Passat için de çok yakıyor denmeli...

Bu motorların gitmediği konusunda da neye dayandırarak gitmiyor ve de yakıyor diyorsunuz? Yani szi corolla ile vectrayı kıyas edip de corolla nın geçtiğini söyleyen zihniyetlere yakıştırmıyorum..O eskidendi..Hem yakıyor hem gitmiyor meselesi..Kullandığım insignia 3. viteste 130 ile gidiyordu..Gidiyor yani :D

Son düzenleme:

alpertunga09

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mert çok boş konuşuyorsun kardeşim kusura bakmada sivri dilli olmana karşı bu yorumum herkese atar öter modundasında bu afralar bilmişlikler kime şurda adam gibi birşey anlatıyoruz çöp araba bilmem ne tek bana değil herkese aynısın hayırdır bir problemin mi var ya da bu hareketlerinle site yönetimi nasıl seni bu zamana kadar tutuyor anlamadım,üyelik tarihlerinede bakılırsa forumlaşmayı hala öğrenemediğin kanaatindeyim ? Hayatında kaç kere araç yükledin çıktın test ettin DBN aldın ? Size burda hayal kurmuyorum gidin önce iki aracında ağırlıklarının max.30 kg fark olduğuna bakın ondan sonra yazın..Sciroccomuzda var yazılımlı 210 ps civarı ş.içi 7-7,5 lt den çok yakmıyor..Aile büyüğümde 2014 160 lık dsg passatta var 2500 km de ş.içi 7 litreden fazlaya çıkmıyor..İki farklı arkadaşımda 1.4-1.6 T insigniada var yakıtları ş.içi sakin kullanımda minimum 9-11 lt arası..Sonrada kalkıp fanatiklik yapmıyorum diyorsunuz bırakın allah aşkına..ben motor bakımından TSI ların o hacmine rağmen opelin turbolarından üstünlüğünden ve yakıtta ki azlığından bahsediyorum..Vw gurubunun satış rakamlarıda ortada,bunca alan insanın %30 unu fanatikliğinden alıyor desek kalanında elebet bir bildiği vardır dimi ? Çok inandırıcı gelmiyorsa açın bir sürü video var izleyin..Yoksa insignia duruş,donanım,malzeme kalitesi olarak tabiki passattan üstün..
Ben insignianın turbolusunun LPG de atmosferiğine oranla daha az yaktığına değindim..Makeleleri kendinize saklayın deneme yanılma yapıp görmeden ezberlediklerinizle gelmeyin Serdar bey..Yorumunuz teknolojiye ayak uydurmak değil aksini söylemek resmen..Bu resmen 2006 turbolu bir arabayla 2014 atmosferik fakat aynı yakıtları yakan araçları karşılaştırmak gibi birşey komik olmayın :)
Bu arada aracıma çöp diyen Mert bey, bilmiyorsun gelmiş çamur atıyosun diyosun kardeş zamanında opelin gelmiş gelmiş en iyi modellerinden biri olduğunu unutma,unutma ki forumda işin yok muamelesi yapma babanın yeri değil burası..İğneleyici laflarınla hareket edersen tadımız kaçar..Evet 0-100 hızlanmamda sıkıntı var sebebi çok sarması uygun bir zamanımda lastik değişip DBN ölçümlerimi yeniden yayınlıcam..

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...