Isi 90 derece üstüne çikinca performans kaybi

arshop

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam arkadaslar dogrudur devır ısındıkca benım de bıldıgım vectra b kasalarda aracta bır hantanllık oluyor eskı vectram vardı cd aynı sorun sımdı aldım gls hatt ful sekıllı motor yapıldı sıvas bolgesı aksam 32 derec sıcaklık var harelet 25 dak surmedı eve gıtmeye 95 oldu sasırdım sankı bu araclar sıcaga gelmıyor gıbı ama sevıyorum vectrayı

magic_ksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gündüzleri hava sıcakken benim araçta ta performans düşüyor, fakat akşamları hava serinken daha canlı daha atak oluyor araç.

çagdas12

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşla konuya konuyla cevap olcak ama araç ısındıkça perfonmansın düşmesi normalmi öyleyse eger nedeni nedir sormamın nedeni aracımda 17 jant var dogal olarak yaz geldi havalar sıcak aracı biraz yordugu içn hemen hareret çıkıyo

hgolge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hararet

tamamen termostat ve fan müşiri değerlerinin türkiye şartlarına uygun olmayan almanya iklimine göre olmasından kaynaklanıyor
aynı araçlar
türkiye de termostat 92 derece
italya da 87 derece
suriyede 82 derece servislerin deyimiyle orjinal
fan müşirleride böyle farklı değerler düşürülünce araçlar süper oluyor
ama servis nediyor """ bu modeller böyle""" :)

Salih-18

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bendeki astrada da aynı sorun var.HAraret hep 90 civarında seyrediyor ama ne yükseliyor ne düşüyor ve sürekli bi hantallık..2 senedir arabadaki bu sorunu çözmeye çalışıyorum kimse anlayamıo,normaldir böle olur diyorlar..Bilgisi olan varsa paylaşım lütfennn

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
vectralarda şase kablosunun oksitelenmesinden yapıyor diye biliyorum

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Soner kardesim cevap yazmis ama kimse dikkate almamis...
sorun isi müsürü veya hava emme isi sensorundan kaynaklaniyor....

asil23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizimkilerde bi arıza olduğunu sanmıyorum şuana kadar kaç opel gördüysem hepsi de hep yüksek ısıda..Bu kadar sıcak çalışması bence normal değil.Benimkinde biraz yağ yakma var onu da bu kadar sıcak çalışmasına bağlıyorum.Ve bence kullandığım yağ özelliğini de kaybetti.MOTUL 10/40 performans yağı koymuştuk.Yağ değişiminden sonraki ilk 2 hafta canavar gibiydi.Şimdi motorun öyle güzel çalıştığını hissetmiyorum.Daha 2 bin km oldu ama yağı değiştirip tekrar deniycem şuana kadar 250-300 gr yağ eksilmiş .MOBİL 10/60 deniycem bakalım eksilcek mi ?Yüksek ısıya dayanıklı olması sebebiyle eksileceğini sanmıyorum deneyen varsa paylaşsın lütfen.
Saygılar.