Islak havalarda fren sesi

SSB_BASOGLU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
balata arasındaki kir den yapıyor bende de oldu siprey sıktılar normale döndü (balata tozu)

meftunn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en son arabayı yıkattığımda bi 20 gün önce falan:) 1 km falan gidip evin önüne arabayı parkettim, sonraki gün frenlerden bugüne kadar hiç duymadığım gıyak cıyak tarzı sesler geldi.. dediğim gibi daha önce hiç olmamıştı dedim heralde bu seferki ses pek hayra alamet deil.. 2 3 km mahalle aralarında gittim geldim ses devam.. sonra parkettim...öbür gün sesten eser yoktu.. ıslak olmasından yapıyo heralde ama yinede bilmiorum..

KKTC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yada sert balata ise araçtaki o da yapıyo benim arabada uzun süredir var o seslerden param olmadığı için değiştiremiyorum :)

cglrkml

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim valla çok korkmuştum ses kesilmeyecek diye çünkü diğer arabamızda da olmuştıu ve bir daha balataları değiştirene kadar geçmemişti ses. Ama bugun bir kaç kez daha denedim ses gelmedi.Kesinlikle ıslaklıktan ve çamurdan oldu sanırım.

pmimarfurkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar 2004 corsa c aynı problem bennde de vardı yagıştan soguk havadan diye düşündüm ama sol ön taraftan el arabası gibi ses geliyodu :) balatalar degişti ses 2 ay kesildi yine başladı araba giderken sorun yok aama düşük hızda sola dönerken ses yapıyo (saga dogru problem yok) sebebi ne olabilir sizce fren diskleri olabilir mi.

a.kerim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar 2004 corsa c aynı problem bennde de vardı yagıştan soguk havadan diye düşündüm ama sol ön taraftan el arabası gibi ses geliyodu :) balatalar degişti ses 2 ay kesildi yine başladı araba giderken sorun yok aama düşük hızda sola dönerken ses yapıyo (saga dogru problem yok) sebebi ne olabilir sizce fren diskleri olabilir mi.
bence iyi bir ustaya git.