Kabin içi sesler usandırdı artık

whiteman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende bu seslerden şikayetçiydim Opanda Hasan Usta kapıları özel bir aparatla ayarladı fitillere würth marka bir sıvı sıktı arka kaputlarda iki tane plastik parça var onları ayarladı şuan bir ses duymuyorum bu iş şansınıza arkadaşlar devamlı bu konudan şikayetçiydim ama sonunda opan'da Hasan Usta bütün sorunlarımı çözdü duyurulur

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayır güzel demişsin gecen cumartesi göğüslüğün ekranın olduğu orta kısmı güzelce söktüm çünkü hareket halinde onun birleşme yerine kağıt sıkıştırınca gidiyodu ses. sonra bu kısmın altına ek yerlerine güzelce sert sünger koydum sıkı sıkı kapattım. Sonra akşam üstü bi baktım ses acayip derecede artmış o kadar uğraş bide şu işe bak. Yine söküp bakacam şimdi..

o da ilginç ya, olması lazım ama başka eklemler vardır belki ses yapan ?

Corsada camlar tam açık değilken acayip ses geliyor camlardan yarım açmak mümkün değil, sen sol ön camını hallettirirsen nasıl yaptığını buradan anlatabilirmisin, çok sevinirim.

Teşekkürler.

Bu arada konu için; arkadaşım senin araba iyiymiş bizim corsa daha 3 yaşında içinde heryerden ses geliyor.

camı yaptırınca buraya yazarım ama daha önce sağ ön sıkışıyordu o zaman söktüğrdüğümde gördüm, büyük ihtimalle mekanizmada biyerler gevşemiş veya kurtulmuş olmalı,çünkü yarımken düğmeye basınca cam bi sarsılıp sonra hareket ediyor, elinle camı bir yokla ileri geri oynuyorsa kesin dediğim gibi mekanizma gevşemiştir.

dediğim gibi sanayi dönüşü hemen yazarım

e_uludag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhabalar 99 model opel astra G aracım var. Aracın göğüslüğünden bozuk yollarda artan sesler geliyor. İlk ses gsterge paneli ile göğüslük arasına bişey sıkıştırınca azalıyo 2. ses de göğüslükle yolcu tarafı ön cam arasına bişey sıkıştırdığımda azalıyo. Sonra emniyet kemerlerinin mekanızmasında ufak ufak sesler geliyor. He bide el freni içinde ki yay sanırım gıcır gıcır ediyo. Sizde de bu şikayetler varmı tavsiyeleriniz nelerdir bilmek istedim.

Aynı problem bende vardı, konsolun üstünde, camın önündeki parçayı söküp altını süngerle kapladım, tırnaklarına slikon sprey sıktım, orta konsolun kenarlarına da slikon sprey sıktım. Şeytan kulağına kurşun arabamda çıt ses yok. Bu arada bant olayına girmeni pek tavsiye etmem zira bant yazın çok sıcakta ve kışın çok soğukta özelliğini kaybedip tekrar ses yapmaya başlayabiliyor, bizzat tecrübe edilmiştir.

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsada camlar tam açık değilken acayip ses geliyor camlardan yarım açmak mümkün değil, sen sol ön camını hallettirirsen nasıl yaptığını buradan anlatabilirmisin, çok sevinirim.

Teşekkürler.

Bu arada konu için; arkadaşım senin araba iyiymiş bizim corsa daha 3 yaşında içinde heryerden ses geliyor.

usta yerinde olmadığı için camları halledemedim, ama durum şu;
cam mekanizmasının geçtiği camın hemen altında raylar var
mekanizma oraya takılırken bir lastik ile desteklenmiş bu da titreşimi önlüyor.
o lastik aşındığı için mekanizma ray içinde sallanıyor ve ses yapıyor
cam yarım açıkken elinle zorlarsan boşluğu fark edebilirsin

akg_dn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhabalar 99 model opel astra G aracım var. Aracın göğüslüğünden bozuk yollarda artan sesler geliyor. İlk ses gsterge paneli ile göğüslük arasına bişey sıkıştırınca azalıyo 2. ses de göğüslükle yolcu tarafı ön cam arasına bişey sıkıştırdığımda azalıyo. Sonra emniyet kemerlerinin mekanızmasında ufak ufak sesler geliyor. He bide el freni içinde ki yay sanırım gıcır gıcır ediyo. Sizde de bu şikayetler varmı tavsiyeleriniz nelerdir bilmek istedim.

Aynı dertler bende de mevcut, bende 2005 NJOY var gösterge panelinin oralardan vızıltıya benzer bir ses geliyor elimi dokundurunca kesiliyor, sinir ediyor. Hem ben bir soru sormuştum cevabını bilen varsa lütfen söylesin. Opelden daha hantal bir araba türü var mı ? varsa hangisi ?

0303

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta yerinde olmadığı için camları halledemedim, ama durum şu;
cam mekanizmasının geçtiği camın hemen altında raylar var
mekanizma oraya takılırken bir lastik ile desteklenmiş bu da titreşimi önlüyor.
o lastik aşındığı için mekanizma ray içinde sallanıyor ve ses yapıyor
cam yarım açıkken elinle zorlarsan boşluğu fark edebilirsin

ilgin için teşekkürler.

bu sesleri ilk duyduğumda bende camın yuvasında titreyerek bu sesleri çıkarttığını düşünmüştüm, elimle oynatmaya çalıştığımda 1mm dahi oynamıyor cam; ama ses geliyor işte.Neyseki kış geliyor, cam hep kapalı olacak :)

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı dertler bende de mevcut, bende 2005 NJOY var gösterge panelinin oralardan vızıltıya benzer bir ses geliyor elimi dokundurunca kesiliyor, sinir ediyor. Hem ben bir soru sormuştum cevabını bilen varsa lütfen söylesin. Opelden daha hantal bir araba türü var mı ? varsa hangisi ?
başka konuda mı sordun acaba? yukarıda görünmüyo da :D,
zaten konu kabin içi sesler :rolleyes:
ama merak ettim
neden o kadar hantal olduğunu düşünüyosun ki? astra hb yazıyo aracın 1.4 mü? lpg varmı? vs.vs.
bisürü var hantal araba ama ben yaşlı astramla gayet atak ve kıvrak gezebiliyorum
tabi kalkışta 1.vitesi hemen bitirmek gerekiyor :D,o biraz sıkıcı olsa da keyifli bi araba opel

husec20

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benımkındede aynı sesler mevcut kronık sorun kafana takma bence

astra bor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ne sesi yahu ben duymuyorum, gayet sessiz, (aslında ses var) heryer de