Kalkış problemi!...

volkaninan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar benim bi sorum daha var. 2001 Astra G arabam. Problem bendemidir değilmidir bilmiyorum. Araba yokuşta kalkarken zorlanıyor bence. Baskı balatayı daha yeni değiştirdim. Hemde tam bitik değildi. Ama araba yokuşta kalkarken sanki hemen gaz almıyormuş gibi davranıyor. Belki benim debriayjdan ayağımı çekmemle alakasıda olabilir ancak gaza daha fazla yüklenirsem kalkıyor. Yaani az gazla ben yokuşta kesinlikle kalkamıyorum. Stop falan etmiyor. Sadece kalkmıyor. Sorun varmıdır? Dİğer astralar yada diğer arabalardada böylemidir bilmiyorum. Bilen varsa yardımcı olabilecek olanlar varsa lütfen yardım etsin. Teşekkürler...

ogretmen82

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu doğal birşey. yokuş aşağıya park ettiğinizde nasıl hiç gaza basmadan 2. vitese atabiliyorsak yukarı çıkarkende iyi gaza basmak gerekiyor. arabayı kaldırırken devir saatine bakın. yokuş yukarı arabayı kuldırırken devir 2500 de olduğu halde arabanız kalkmıyorsa baskı balata yenide değişse problemlidir. eğer kalkıyorsa siz gaza basmaya çekiniyorsunuz demektir.

cglrkml

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla bu astra g kasaların 99-2001 modellerinde fln gaz pedalında hafif bir boşluk olması. Benim babamda marea var babam her yokuşta benim arabayı stop ettiriyor sırf bu boşluktan dolayı. Bu boşluğun olmasıda sanırım yakıt tasarrufu için..

volkaninan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu doğal birşey. yokuş aşağıya park ettiğinizde nasıl hiç gaza basmadan 2. vitese atabiliyorsak yukarı çıkarkende iyi gaza basmak gerekiyor. arabayı kaldırırken devir saatine bakın. yokuş yukarı arabayı kuldırırken devir 2500 de olduğu halde arabanız kalkmıyorsa baskı balata yenide değişse problemlidir. eğer kalkıyorsa siz gaza basmaya çekiniyorsunuz demektir.

Teşekkürler arkadaşım. Başka araba kullanmadığım için biraz şüphe vardı içimde. İnşallah bi şwy yoktur diyordum. Sağol.

ogretmen82

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler arkadaşım. Başka araba kullanmadığım için biraz şüphe vardı içimde. İnşallah bi şwy yoktur diyordum. Sağol.

sen devir saatine bakarak kaldır ilk zamanlar arabayı sonra ayağın alışsın. arabayı titretiyorsundur normal yollardada kaldırırken muhtemelen. ayağın alışana kadar devir saatine bakarak kaldır ve ibre genelde 2000 civarında olsun. yokuş yukarıda 2500 olsun.

volkaninan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sen devir saatine bakarak kaldır ilk zamanlar arabayı sonra ayağın alışsın. arabayı titretiyorsundur normal yollardada kaldırırken muhtemelen. ayağın alışana kadar devir saatine bakarak kaldır ve ibre genelde 2000 civarında olsun. yokuş yukarıda 2500 olsun.

Aslında evet haklısınız galiba. Arada bir titreme oluyor kalkışta. Ben devirden değilde debriyaja ayapım tam alışmadı nedense ondandrı diye düşünüyorum. Çünkü vites büyültürkende küçültürkende arabaya hissettiriyorum hala. Bi türlü alışamadım tam olarak nedendir bilmiyorum. Yeni şöförde değilim ama yinede böyle. Hepinize teşekkürler arkadaşlar. Farklı yorumlarınız olursa yinede bekliyorum.

rota

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
30 yıldır araç kullanıyorum 2006 model corsa c yi ilk aldığımda bende aynı sorunu dile getirdim.dik yokuşlarda sorun var fazlaca gaza basmak gerekiyor.sanırım gm motorların ortak sorunu .