Kalkışlarda Silkelemeye başladı

lapsetur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.amatorbalikci.net
2 gün önce Eksoz emisyon arıza ışığı yandı. O günden beri araba kalkışlarda silkelemeye başladı. Bu silkeleme arızadan dolayımıdır. Arıza nedeniyle hava karışımında sorunmu var acaba

Hata kod'u P0170

0M42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.benzersiztasarim.com
Genelde bu tarz sorunlar kavrama setinden kaynaklanır ama egsoz arıza ışığı ile ne alakası olabilir bilemiyorum belki katalizör denilen illet sorun çıkarıyordur.

alikuscu

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım opellerin soğuk havalarda bu tür şikayetler verdiğini duydum araç ısınınca yapmıyordur büyük ihtimalle

Veli Karaca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yakıt Kesim hatası veriyor aracınız...

lapsetur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.amatorbalikci.net
Yaz boyunca hiç bir sorun yoktu kalkışlar gayet düzgündü fakat 2 gündür yağmur yağıyor have serinledi ve motor soğukken kalkışlarda yine silkelemeler oluyor. Araba ısınınca silkele olmuyor.

Acaba ateşlemem bobininde nemli havalardan dolayı kıvılcımlama sorunumu oluyor. Bunu tam nasıl anlarım

Gry54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yakıt karışımı düzgün ayarlanmayınca kalkarken titreme silkeleme gibi sorunlar ortaya çıkabilir arıza lambasının neden yandığına bakılmalı

lapsetur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.amatorbalikci.net
yakıt karışımı düzgün ayarlanmayınca kalkarken titreme silkeleme gibi sorunlar ortaya çıkabilir arıza lambasının neden yandığına bakılmalı

Artık arıza lambası yanmıyor. O sorunu hallettim sorun Hava Akış debimetresindeydi değiştirince düzeldi fakat soğuk ve nemli havalarda kalkışlarda silkeleme devam ediyor.

Yazın hiç bir şekilde silkeleme yapmıyor