kalorifer sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

glucodr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1993 opel vectra 1,8 arabam var. kış girdiğinden beri kalorifer problemim vardı.artı motor harareti yükselmiyor.ustama gittim termostat dedi wahlerdi markası herhalde bir termostat aldım taktık. fakat hararet göstergesi yine 90'ın altında maviden sonraki çizgide.önceki gün bir başka ustaya gittim kalorifer soğuk üflüyor dedim adam toplam 450 tl masraf çıkarttı.peteğin değişmesi gerekmiş.bende kendi işimi kendim hallettim.kalorifer bağlantı borularını söktüm önce tazyikli bir su verdim baktım su gitmedi çok hafif bir su çıktı hortum yüzüme patladı anladım ki kalorifer peteği tıkalı hemen bir por çöz aldım huni yardımıyla bağlantı borusunun birinden döktüm öteki tarafı kapattım ki içinde kalıp iyice kireçlenmeyi çözsün diye ardından tekrar bir tazyikli su daha baktım su olduğu gibi diğer taraftan çıkıyor.kalorifer problemini böylece çözdüm.

fakat çözemdiğm diğer problem var onun için sizlerden yardım istiyorum.forumda bir arkadaşımız resimlerle göstererek termostatını çıkartıp içini boşaltıp reno 9 termostatı takmış su borusuna aynen onun gibi yaptım reno 9 termöopstatı aldım 15 tl ye benim termostatın içinii söktüm ve boruya reno 9 termostatını taktım fakat hararet ibresi yine 90'ın altındaki çizgide.bu 90 çizgisinden önceki çizgi hangi sayıyı temsil ediyor.acaba benim hararet göstergesi mi bozuk.kullanma kılavuzu buldum internette on da bile yazmıyor

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hoşgeldizi dorum kuralları geregı kendınızı " uye arısıvı" baslıgı altında formata uygun sekılde tanıtmalısınız

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...