Kasko Fiyatları

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com
Ynt: Kasko Fiyatları

axa sigorta( istanbul) 1426 tl, 8 taksit, hasarsızlık yok.. 4 yıllık musterisiyim...arac degeri 51.600 tl

S

salihcaglayan

Bilgi Girilmemiş

ebony link' Alıntı:
[quote author=salihcaglayan link=topic=191.msg14086#msg14086 date=1299779531]
Bu rakamın çok veya az olmasının bir getirisi,götürüsü var mı? Bildiğim kadarıyla Allah korusun pert durumun onceden belirlenmiş, aracın model yılına ve donanım seviyesine gore  parasını veriyorlar.

Evet bu doğru. Bu miktarı bir tavan olarak düşünebilirsiniz. İlk yıl sorun yok, 0 aracın fiyatı neyse o veriliyor. Ama sonraki yıllarda iş değişiyor. Diyelimki araç bedeli kaskoda 50.000 tl. görünüyor. Allah korusun aracınız pert olduğunda sigorta şirketinin size 50.000 tl. vermesi şart değil. Verilecek olan para aracın "rayiç" bedeli olacaktır. Bazı araçlarda rayiç bedel ile kasko bedeli yakın olabiyor ama (özellikle araç yaşlandıkça) bazı araçlarda bu fark çok olabiliyor. Boş bir zamanınızda sigorta poliçenizi okumanızı tavsiye ederim. ֖zellikle aracın çalınması klozlarını!
[/quote]
Cevabınız için teşekkür ederim.

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

ebony link' Alıntı:
Evet bu doğru. Bu miktarı bir tavan olarak düşünebilirsiniz. İlk yıl sorun yok, 0 aracın fiyatı neyse o veriliyor. Ama sonraki yıllarda iş değişiyor. Diyelimki araç bedeli kaskoda 50.000 tl. görünüyor. Allah korusun aracınız pert olduğunda sigorta şirketinin size 50.000 tl. vermesi şart değil. Verilecek olan para aracın "rayiç" bedeli olacaktır. Bazı araçlarda rayiç bedel ile kasko bedeli yakın olabiyor ama (özellikle araç yaşlandıkça) bazı araçlarda bu fark çok olabiliyor. Boş bir zamanınızda sigorta poliçenizi okumanızı tavsiye ederim. Özellikle aracın çalınması klozlarını!

Bu metin ile ilgili olarak başıma gelen pert olayını anlatayım:

2008 yılında sıfır Corsa D aracımı 29.000TL'ye aldım. Kaskoda yazan bedel de 29.000TL idi. Aracın 2. yılında 38.000km'de aracım pert oldu. Kasko hemen Opel bayilerini aradı. 2 yaşında 38.000km'de Corsa'nın fiyatı nedir diye.

Ben aracıma 27.000TL değer biçtim ve bunu istedim. Kasko firmam da 25.000TL verdi. Pazarlıkla 26.500TL'ye anlaştık.

Yani pert sırasında alınacak para aracın kaza günü 2. el değeri üzerinde ödeniyor ama pazarlıkla benim gibi bu limiti zorlayabiliyorsunuz.

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

aracın degeri tabiki dikkate alınır ama kasko bedeli sözkonusu.... aceba hukuki acıdan tam olarak gosterilen bedel uzerinden para temin edilebilir mi?

D

deathburn

Bilgi Girilmemiş

Kaskomun bitmesine 1 ay kaldığı için opel odak`a fiyat vermesi için telefonumu bırakmıştım.Az önce aradı fıyatlar şu şekiş

Axa :2274 tl
Anadolu sigorta :1660
Aksigorta:1130
Groupama:1040

Araç eşimin üzerine olup 1 sene boyunca hasarsızlığımız olmamasına rağmen neden bu kadar uçuk fiyat çıktı anlamış değiim

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

deathburn link' Alıntı:
Kaskomun bitmesine 1 ay kaldığı için opel odak`a fiyat vermesi için telefonumu bırakmıştım.Az önce aradı fıyatlar şu şekiş

Araç eşimin üzerine olup 1 sene boyunca hasarsızlığımız olmamasına rağmen neden bu kadar uçuk fiyat çıktı anlamış değiim
bildiğim kadarıyla yaş ,cinsiyet,bulunulan bölge ve kaç senelik şöför olduğunuz sigorta oranlarını etkiliyor.

D

deathburn

Bilgi Girilmemiş

+1 biliyorum ama bu kadar fark beklemiyodum

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

deathburn link' Alıntı:

fark eder, ilk sıfır araclar icin özel fiyat uygulamaları ve indirimler söz konusu... aslında bizim aracların kasko bedeli(sıfır olmasa) 2000-2500 civarında hasarsızlık indirimi ve 2.yıl indirimi dahil.... corsa'mı sıfır aldıgımda 700tl kasko odemisken bir yıl sonra hasarsızlık dahil 900-1000arasında odeme yapmıstım. seneye muhtemelen 2000 civarında bir odeme yaparım gibi geliyor bana.....

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

drwaverunner link' Alıntı:
[quote author=ebony link=topic=191.msg14192#msg14192 date=1299787190]
Evet bu doğru. Bu miktarı bir tavan olarak düşünebilirsiniz. İlk yıl sorun yok, 0 aracın fiyatı neyse o veriliyor. Ama sonraki yıllarda iş değişiyor. Diyelimki araç bedeli kaskoda 50.000 tl. görünüyor. Allah korusun aracınız pert olduğunda sigorta şirketinin size 50.000 tl. vermesi şart değil. Verilecek olan para aracın "rayiç" bedeli olacaktır. Bazı araçlarda rayiç bedel ile kasko bedeli yakın olabiyor ama (özellikle araç yaşlandıkça) bazı araçlarda bu fark çok olabiliyor. Boş bir zamanınızda sigorta poliçenizi okumanızı tavsiye ederim. Özellikle aracın çalınması klozlarını!

Bu metin ile ilgili olarak başıma gelen pert olayını anlatayım:

2008 yılında sıfır Corsa D aracımı 29.000TL'ye aldım. Kaskoda yazan bedel de 29.000TL idi. Aracın 2. yılında 38.000km'de aracım pert oldu. Kasko hemen Opel bayilerini aradı. 2 yaşında 38.000km'de Corsa'nın fiyatı nedir diye.

Ben aracıma 27.000TL değer biçtim ve bunu istedim. Kasko firmam da 25.000TL verdi. Pazarlıkla 26.500TL'ye anlaştık.

Yani pert sırasında alınacak para aracın kaza günü 2. el değeri üzerinde ödeniyor ama pazarlıkla benim gibi bu limiti zorlayabiliyorsunuz.
[/quote]

bayiler ikinci ellere genellikle düşük fiyat verdiği için itiraz etmezseniz kasko o fiyatı veriyor. ama sn. drwaverunner gibi itiraz ederseniz daha yüksek miktarlar alabilirsiniz