Kaza Sonrası Yapılması Gerekenler

pehepe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ustana git evrakları ver anlaşmalıysa hiç bir şeye karışmıyorsun. yok değilse parasını veriyorsun usta yapıyor faturayı veriyor sen faturanı ilgili yerlere verip paranın hesabına yatırılmasını bekliyorsun..

kusura bakmayın ne anlaşmalıysa orayı anlamadım.. usta sigortayla anlaşmalıysa mı?

arifba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kusura bakmayın ne anlaşmalıysa orayı anlamadım.. usta sigortayla anlaşmalıysa mı?

Evet anlaşmalıysa hiç bir şeye karışmıyorsun exper gelip onay veriyor araban hemen yapılmaya başlanıyor.

Anlaşmalı değilse exper geliyor onay veriyor sen parasını veriyorsun bir birbuçuk ay sonra para hesabına yatıyor..

pehepe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet anlaşmalıysa hiç bir şeye karışmıyorsun exper gelip onay veriyor araban hemen yapılmaya başlanıyor.

Anlaşmalı değilse exper geliyor onay veriyor sen parasını veriyorsun bir birbuçuk ay sonra para hesabına yatıyor..

Peki hocam , suçlu tarafı kim belirliyor bu süreçte.. benim sigorta acentesiyle bir işim olmayacak mı kafam karıştı walla

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Sizin tuttuğunuz tutanak doğrultusunda zaten suçlu kim ise açık bir şekilde ortada demektir. Örnek siz ana yoldan gelen kişisiniz ama ara yoldan çıkan bir araca vurdun. Burada asıl suçlu ara yoldan ana yola çıkan kişidir. Tutanak bu şekilde tutulması durumunda zaten karşı taraf sizin hasarınızın tamamını karşılamak zorunda.

Evet her sigorta şirketinin anlaşmış olduğu yerler var. Araç oraya gider ise orada görevli kişi gelir araca bakar tamir edilmesine karar verilir ve tamir işi başlar. İşler bittikten sonra araç size teslim edilirken bir evrak imzalarsınız ve yapan firma parasını sigortadan alır.

Hayır siz anlaşmalı yere değil kendi bildiğiniz bir yere aracı çekmeniz durumunda yine görevli kişi gelir yapılacak işlemler konusunda karar verilir adamlar işe başlar. Burada asıl sorun ya siz parayı peşin ödersiniz yada adamlar ile anlaşır vekalet verirsiniz adamlar sizin adınıza parayı hesaplarına yatırılmasını sağlarlar. Sigorta şirketleri genelde bir aylık zaman içinde parayı öder.

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1- Çizilen kroki üzerinde araçların önünü arkasını ve plakalarını belirtin.

2- İmzayı hem kroki üzerine hemde aşağıdaki imza boşluğuna atın.

3- 2 taraftada ıslak imzalı tutanak olsun fotokopi ile başvuru kabul edimiyor.

4-Fotografta aslında gerçekten gerekli olmasada doğru kararı vermek adına önemli bir unsur.

5-İşlemi hızlandırmak için karşı tarafın ruhsat,ehliyet,trafik sigortası fotokopilerini alın,verin.

Başvuruyu ve sonucunu tramer'in sitesinden görebiliyor ve itiraz edebilirsunuz.

http://www.tramer.org.tr/ktt/kttPublicSorguQuery.mxx?c=query&nS=E

Son düzenleme:

arifba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki hocam , suçlu tarafı kim belirliyor bu süreçte.. benim sigorta acentesiyle bir işim olmayacak mı kafam karıştı walla

iki tarafın experleri kendi aralarında çözüyolar o işi :)

Tabiki bu işlem sizin tuttuğunuz tutanak üzerinden oluyor.
mesela benim arkadaşım benim arabayla geri giderken ters yönden gelen arabaya çarpıyor genel baktığınızda suçlu biziz biz çarptık adama. Fakat tutanakta geçen karşı taraf ters yönden geliyordu cümlesi bütün sucu adama yükledi :)

kafanızı karıştıracak bir şey yok aslında evraklarla servise gidin. evraklarla arabayı teslim edin experin gelmesi iki günü buluyor. sonra yapıp teslim ediyorlar. Anlaşmalı servis tercih edin hiç bir şeyle uğraşmayın...

pehepe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cevaplarınız için teşekkür ederim. son bir şey sormak istiyorum.. sigortamın anlaşmış olduğu bir yetkili servis buldum. eğer hatalı ben isem kendi masrafımı kendim karşılıycam anladığım kadarıyla. Peki sizce böyle olursa bir yetkili servisemi yaptırmak yoksa bir özel servisemi yaptırmak daha uygun olur masraf bakımından?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
:) Köklü bir soru işi yapan var iş olsun diye yapan var. İşte bütün mesele burada.

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cevaplarınız için teşekkür ederim. son bir şey sormak istiyorum.. sigortamın anlaşmış olduğu bir yetkili servis buldum. eğer hatalı ben isem kendi masrafımı kendim karşılıycam anladığım kadarıyla. Peki sizce böyle olursa bir yetkili servisemi yaptırmak yoksa bir özel servisemi yaptırmak daha uygun olur masraf bakımından?

yetkili servisten çıkamazsınız araba kadar masraf bile çıkarırlar bugun aracım için ön cam değişimi sordum 700tl dediler yarısı işçilik sanayide bildiğiniz güvendiğiniz bir yerde yaptırın