Kendi kendine yanan 4lüler ???

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
Merhaba,
abimin astra H arabasında şöyle enteresan bi sorun çıktı yardım istiyorum. bugün abim arabayı parkedip eve geldikten bir süre sonra güvenlikler arayıp aracın 4lülerinin yandığını söylemiş. abim de "Allah Allah ben yakmadım" diyerek aşağıya inmiş, arabaya binmiş 4lü düğmesine basmış ama sönmemiş, tekrar basmış yine bir değişen yok. Dikkatini çeken bir şey de, arabanın kapılarını açtığında normalde ışıkları yanması gereken gösterge panelinin ışıkları yanmamış. Sonra arabayı çalıştırmış ama hala 4lüler yanıyormuş, sonra stop etmiş arabayı 4lüler hala yanıyor. daha sonra kendiliğinden sönmüş 4lüler. sonra tekrardan yanmaya başlamış 4lüler. acaba bişi mi oldu demiş arabayı kilitleyip eve gelmiş bu sırada arabanın 4lüleri hala yanıyormuş. sonra bizim ustayı aramış, o da demiş ki gelin bakiim. aşağıya geri inmiş bi bakmış 4lüler sönmüş kendiliğinden.

neyse gitmişler ustaya, bir çözüm bulamamış bizim usta. Şu an bişi yapamam bu sorun olduğunda arabanın burda olması lazım demiş. Belki sigorta kutusundan kaynaklı olabilir demiş. eve gelmişler, o sırada hiç bi sorun yok, yaklaşık 1 saat sonra balkondan arabaya bakmış 4lüler yanıyor. aşağı tekrar inip arabayı çalıştırmak için anahtarı kontağa takmış ve o anda 4lüler sönmüş. anahtarı çıkartıp kapıları kilitlemiş ama 5 sn sonra tekrar yanmaya başlamış 4lüler. En sonunda kutup başını söküp eve gelmiş.

biraz uzun oldu ama acaba bu sorunun kaynağıyla ilgili bilgisi olan var mı? sorunu nerede arayalım, çözüm için ilk nereden başlayalım?:confused:

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
beyınle alakalı olabılırmı acaba yada bı yerde ark flean mı yapıyoda yanıp sonuyo....

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
valla ben de yoktum başında bilmiyorum bir kaç şey denerdim belki ama... hani tecrubesi olan birileri yardımcı olabilirse, en azından nereden başlayacağımı bilirim.

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
flaşörde sorun olabilir ush da sigorta beyninde sorun olabilir kısa devre yaptırıyor olabilir elektirik - elektronikçinin işi çalışmasında gidişinde sorun yok sanırım... alarm varsa araçda alarm beyninde sorun olabilir yoksa hep dörtlü yanar kafasıan göre sönerse aküyü bitirir sonra takviye vs. uğraştırır garantisi varsa aracın servise götürün baksınlar. yoksa iyi bi cotech formen tarzı kişilere gösterirseniz sorunu büyük ihtimalle bulur...

SERCAN006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracın elektrık sıgorta kutusu oksıtlenmıs bendede oldu gecen ıcını acıp pas sokucu spreyle temizledim yeniden taktım sıgortalarını düzeldi

bluemonday

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
flaşörde sorun olabilir ush da sigorta beyninde sorun olabilir kısa devre yaptırıyor olabilir elektirik - elektronikçinin işi çalışmasında gidişinde sorun yok sanırım... alarm varsa araçda alarm beyninde sorun olabilir yoksa hep dörtlü yanar kafasıan göre sönerse aküyü bitirir sonra takviye vs. uğraştırır garantisi varsa aracın servise götürün baksınlar. yoksa iyi bi cotech formen tarzı kişilere gösterirseniz sorunu büyük ihtimalle bulur...

aynı sorun benimde aracımda başıma gelmişti.iş yerime gitmiştim 1 saat sonra güvenlikler aradı aracımın 4 lüleri yanıyormuş.

ve sonunda aküyü bitirmişti.kesinlikle ucuz yollu takılan alardan kaynaklanıyor.en azından benim sorunum alarmdan kaynaklıydı.

saygılar...

astra_metin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yanlışsam düzeltsinler ama bu genelde bizim arabalarda CIM den oluyordu. Garantisi bitse bile servisler CIM arızasında yenisibni bedavaya yapıyor diyo biliyorum. En azından benim arkadaşta öle oldu. Onukindede kornaya basınca dörtlüler yanıyo, farlar yanınca korna çalışmıyo falandı.

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
arabada alarm yok, olsa ondan şüphelenirdim zaten ilk. orjinalin dışında hiç bir şey yok arabada.

aracın elektrık sıgorta kutusu oksıtlenmıs bendede oldu gecen ıcını acıp pas sokucu spreyle temizledim yeniden taktım sıgortalarını düzeldi
Pas sökücü dediğiniz WD40 mı? onunla bir deneyeyim...

Yanlışsam düzeltsinler ama bu genelde bizim arabalarda CIM den oluyordu. Garantisi bitse bile servisler CIM arızasında yenisibni bedavaya yapıyor diyo biliyorum. En azından benim arkadaşta öle oldu. Onukindede kornaya basınca dörtlüler yanıyo, farlar yanınca korna çalışmıyo falandı.
Zaten kendimiz bir çözüm bulamazsak servise götüreceğiz mecburen. Beyinde bir sorun olmasın da...

SERCAN006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benım aracta kaput acma kolunun ordakı vıdalı yerı actım ıcındekı kabloları cıkarttım
ordakı sıgorta kutusunuda cıkarttım arkasına kutunun arkasına baktım beyazlık vardı yanı oksıtlenmıs hemen sıgortaları soktum ıcıne bı pas sokucu sprey sonra bıraz kurumasını bekledım kendılıgınden söndü oksıtlendıgı ıcın temassızlık varmıstı o yuzden dortlu dugmesı calısmamıs