Kendi Plakanizdan baska aracta gördünüz mü?

whiteman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı plakanın resmi olarak verilmesi neredeyse imkansız polislerin kullandığı plakalarda bildiğim kadarıyla rezerv ediliyor aynı plakaa 2 arabada kullanılıyorsa biri mutlaka sahtedir

tyanali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Askerde iken alay komutanımızın aldığı şahsi aracına kendi plakası takılana kadar istihbarat plakası takılmıştı, bir gün baktım komutanın aracı ile sivil aracın plakaları aynı ve garajda yan yana duruyor :)
Değiştirtmiştik söyleyip..

corsaDistorsiyon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3 sebeple gerçekleşir bu durum...

1-Anadolu ve Avrupa yakasında çalışan taksilerde,kaçak olarak çalışan araçlarda olur.Kaçak çalışan taksiler de diğer yakaya geçmezler kesinlikle.Ticari taşımacılıkla ilgilendiğimiz için bu konuyu çok iyi bildiğimi söyleyebilirim (Ticari taksi,Halk otobüsü,minibüs)

2-Özellikle organize suçlar için sahte plaka kullanılır.Eğer aracınızdan ön ya da arka plakanın sadece biri çalınırsa da büyük ihtimalle kapkaç,gasp...vs gibi küçük çaplı suçlarda kullanılır.

3-Valilik araçlarında,sivil askeri araçlarda,emniyet personelinin bazı departmanlarının araçlarında da kendi plakalarınızın kullanıldığını görebilirsiniz.

Not:3. durumda yapabileceğiniz hiçbir şey yok değil.Kimi kime şikayet edeceğiz mantığını kabul etmiyorum.Hak ve Hukuk her zaman,herkes için vardır...(Ama bu ülkenin askerine değil plaka,bizzat kendi arabamı veririm,bu da ayrı...)

alim34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
burası türkiye

Neutral

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Plaka sahteciliğine girer bu. bilirsinizki kanunlarımıza göre suçtur.gördüğünüz anda polise direk bilgi ulaştırın. sivil polisler aynı plakadan kullanmazlar.(e tabi onunda bi kanunu var :) )

SANCAR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
görmedim inşallah görmem de

hi_cazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
doğru olanları vardır ama hepsinin doğru olduğunu düşünmüyorum. Ama şunu duydum. GEçenlerde plakaların boyası attığı için reklam filmi ile yazdırmaya gittim. Bir polis aracına arkadan vurmuşlar. Araç yapılmış ve reklamcı üzerindeki polis imdat vs... yazılarını yazıyordu. Orda polisle konuşuyorlardıda. O araçlarda ruhsat yokmuş. Mesela o araçta o an plaka yoktu. Gidip karakoldan bir plaka bulup takacaklarını akşamda devriyeye çıkacaklarını söylediler. Bİrde sivil polislerin bagajlarında 5-6 adet plaka bulundurduğu doğru.

Shadow

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.sidemir.com.tr
Bütün bunların yanında araç klonlayarak ÖTVsiz ve KDVsiz araç satanlar var..

Bu nası oluo şoleki.. Aynı model ve renk 2 adet lüx araba getirtilir.. Aracın Satış rakamı 200.000YTL ise bunun zaten yaklaşık 107.885YTL'si vergidir..

Araçların ikisinide klon plakaya bindiğini bilen 2 kişiye sattığınızda ikisinede çok cazip bi fiyat sunabilirsiniz.. 1 ruhsat 2 araç..