Kimde Hangi Marka Telefon Var

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

MerifasT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
n73 almayı düşünüyorum sizce nasi bi telefon

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
n73 almayı düşünüyorum sizce nasi bi telefon

Yaşadığım N73 problemleri:

1. İlk problem telefon kapalı iken alarmın çalmamasıydı. buna yüklediğim bir programın neden olmuş olması muhtemel dediler. Ama tel hafızasını yeniden elle girmek zor geldiği için her formattan sonra yedekten geri dönüyorum. bu hata da her zaman oluyor. yani deneyemiyorum formattan sonra. bazen çalıyor bazen çalmıyor ama genellikle çalmıyor alarm telefon kapalıyken.

Versiyon 3.0649.0.0.1'da (30.11.2006) alarm sorunu düzeltilmiş. Saydam dostum denemiş.
Not 1: Ben eski N73'ümden kalan yedeği geri yükledim telefona ve bilin bakalım ne oldu. "Alarm Problemi". Sanırım benim yedekte birşey var. Ajandanın alarmı da aynı şekilde şu an. Telefon açıkken bile çalmıyor.
Not 2: Telefona format attım. Ayarları baştan yaptım. Ajanda ve Rehberi girdim tek tek. Sonra da yedek aldım. Bu ilk yedeği saklıyorum şimdi. ileride yeniden format atarsam bu ilk yedeği geri yükleyip üzerine programları kuracağım. Alarm sorunum düzeldi böylece. (12.02.2007)

2. Geçen gün durup duruken joystick'in tepesi düştü. bunun için servise gidip sürünmeyeyim dedim. az miktarda japon yapıştırıcısı ile yapıştırdım. sağlam oldu ama şimdi eskisi kadar iyi basmıyor. sanırım az da olsa alta kaçtı uhu.

3. Son darbe de dün gece oldu. Galeri tuşu basmıyor artık (dektanşör'ün yanındaki tuş). nedendir bilinmez. Artık pazartesi'ye KVK Kozyatağı'na gideceğim. inşallah kıllık yapmazlar zira bayağı bir şikayet geliyor oradan.

1. Hem N73 hem de N73ME 2GB hafıza kartını destekliyor. İyi bir performans alabilmek için, kaliteli bir markayı tercih etmeniz faydalı olacaktır. (Sandisk ve Kingston gibi)

Büyük Boyutlu Bir Hafıza Kartı Telefonu Yavaşlatır Mı?

Telefonu hızlı ve verimli kullanmak tamamen kullanıcının elindedir. Telefonu yavaşlatan başlıca unsurlar şunlardır:
* İşlem Kaydı'nda çok numara birikmesi (30 gün boyunca işlem kaydı tutulursa ve temizlenmezse),
* Lifeblog'un açık tutulması,
* Arka planda fazlaca açık uygulama bırakılması (özellikle de hafıza kartına kurulu olanlar),
* Galeri'de fazlaca dosya birikmesi

Galeri çok dolarsa açılması zaman alır. Bu normaldir. Telefonun işletim sistemi, kullanılan hafıza kartını adresliyor ve bütünlüğünü doğruluyor. Fakat bu noktada kartın kapasitesinin büyük olması telefonun yavaşlamasına yol açmaz. Sonuçta kartın kullanılmayan kesimlerine her seferinde erişilmiyor.

LifeBlog Nasıl Kapatılır?

* Sırasıyla Menü -> Uygulamalar -> LifeBlog'a gelin.
* Seçenek -> Ayarlar altında "Öğe Türleri" olacak.
* Öğe Türlerinde seçili nesnelerin hepsinin işaretini kaldırın.

DİKKAT: LifeBlog listesinden herhangi birşey silinirse aynı zamanda telefondan da kalıcı olarak silinmiş olur. Bu nedenle LifeBlog altından işinize yarayacak dosyaları herhangi bir şekilde silmeyiniz.

İşlem Kaydı Tutma Süresi Nasıl Değiştirilir?

* Sırasıyla Menü -> Uygulamalar -> İşlem Kaydı'na gelin.
* Seçenek -> Ayarlar altında ne kadar süre kayıt tutulacağına dair bir ibare görülür.
* Buradan istenilen süre seçilebilir.

DİKKAT: İşlem Kaydı tutma kapatılırsa, son arayan numaralar, son aranan numaralar ve cevapsız aramalar gibi özellikler kullanılamaz.

rainbarow7.gif

2. Şu an için piyasadaki Wi-Fi SD kartlar, N73 ile birlikte kullanılamıyor. Bu kartlar Windows Mobile için üretilmiş. Symbian için olanları henüz çıkmadı.

rainbarow7.gif

3. N73 nasıl N73ME yapılır?
Bu işleme kalkışacaklar update sırasında veya ileride garanti ile ilgili olabilecek tüm olumsuzlukları da kabul etmiş sayılır. Bu konuda ne şahsım ne de forum yönetimi sorumlu tutulamaz. Kabul ediyorsanız aşağıdaki linklere tıklayınız.

N73 -> N73ME
NSS Resimli Anlatım (sergy)

Ayrıca Türkçe olmayan bir telefonu Türkçe'leştirmek ve başka bir telefonu da eğer oluyorsa bir üst modele çevirmek de benzer yolla yapılıyor. Sadece kodlar farklı olacak doğal olarak. (N70->N70ME gibi)

rainbarow7.gif

4. Firmware Update Nasıl Yapılır?

Bilinen dört çeşit firmware update methodu vardır. Birincisi Nokia'nın önerdiği programı kullanarak (NSU), ikincisi Phoenix'i kullanarak. İki program da Nokia firmasına aittir. Fakat Phoenix, detaylı bir servis yazılımı olduğu için kullanması zordur. Ayrıca kurulumu da zahmetlidir. Bu nedenle klasik yoldan (NSU ile) update etmek her zaman kolay olacaktır. Üçüncüsü Phoenix firmware paketlerini kullanarak Nemesis Service Suite (NSS) ile update işlemidir. Bu işlem Phoenix'e nazaran kolaydır. Bazı durumlarda tercih edilebilir. (Video görüntülerinden gördüğüm kadarıyla oldukça kolay yoldan update yapılabiliyor. Program update için ekstra birşey istiyor mu diye detaylı bir araştırmam olmadı). Dördüncüsü ise JAF/UFS ile update'dir. Bu yöntem, telefona yazılım yüklenirken cihaz göçerse kullanılıyor. Ama özel bir kablo ve program gerektirdiği için biz kullanamıyoruz. (kullananlar da olabilir tabii ki...)

Nokia Software Updater (NSU), Nokia PC Suite ve Nemesis Service Suite (NSS) için download adresleri aşağıdadır.

* PC Suite: http://www.nokia.com/A4144905
* NSU: http://www.nokia.com/A4176089 .... Türkçe için -> http://www.nokia.com.tr/id72013.html
* NSS: http://www.b-phreaks.co.uk/software.htm

- NSU'yu indirmek için ilgili linkten telefonunuzun modelini seçin. Ardından sağ alttaki "update via PC" seçeneğini seçin. Download linki belirene kadar "next" diyerek ilerleyin.

- PC Suite'in 6.83 Release 14 versiyonunda telefondaki verileri yedekleme olayı oldukça güzel yapılmış. Program arabirimi kullanıcı dostu olmuş. Herkese kurmasını tavsiye ederim. (07.04.2007)

.:: Hangi Program Neye Yarar? ::.
* NSS, Nokia firmasına ait olmayan bir servis yazılımı. En önemli özelliği ürün kodunu değiştirmeye izin veriyor olması. Ayrıca bu yazılım ile Phoenix firmware paketlerini de telefonunuza kurabiliyorsunuz.
* NSU, Nokia firmasına ait firmware update yazılımı. Sadece internetten update dosyalarını indirip telefona kurmaya yarar. Nokia desteklidir ve bu programla yapılan update işlemi garantiyi bozmaz.
* Phoenix, Nokia firmasına ait detaylı servis yazılımı. Işık sensörü kalibrasyonundan, müzik çalar ses seviyesi yükseltimine kadar birçok ayarı yapısında barındırır. (espinho arkadaşıma saygılarımla)
* Diego, Phoenix'in kurulumu için gereklidir. Tam olarak neye yarıyor bilmiyorum.

.:: N73 Ailesi Ürün Kodları (Product Codes) ::.
-> Bu kodlar N73'ü, N73ME'ye çevirmeye ya da Türkçe olmayan bir telefonu Türkçe yapmak için kullanılıyor <-
* Düz N73 Metal-Mor Renk Türkiye Kodu: 0529603 | 0544984
* Düz N73 Kemik-Kırmızı Renk Türkiye Kodu: 0529793 | 0544985
* N73 ME Türkiye Kodu: 0539256

.:: NSS ile Ürün Kodu Nasıl Değiştirilir? ::. (Resimli anlatım 3. maddedeki ilgili linktedir)
* NSS'i yukarıdaki adresten indirip PC'ye kurun.
* Sağ üstten "Büyüteç" simgesine tıklayın.
* "Phone Info" sekmesinde sağ taraftaki "Production Data Edit" alanında bulunan "Read" butonuna tıklayın.
* "Product Code" alanının yanındaki "Enable" kutucuğu işaretleyin ve bu alandaki kod yerine "0539256" kodunu girin.
* "Write" diyerek kodu telefona yazdırın. Program "Ready" dedikten sonra kod değişmiş olacak. Programı baştan başlatın ve kod değişmiş mi kontrol edin. Böylece telefona N73ME kodunu girmiş olacaksınız. Eski kodu girmek için de aynı adımları tekrarlayın.

Ayrıca telefonu türkçeleştirmek istiyorsanız yukarıdaki Türkiye kodlarından uygun olanını seçip telefona yazmanız gerekmektedir. Telefonunuzda son sürüm yüklüyse ve kodu değiştirdikten sonra NSU ile update yaparsanız, NSU son sürüm zaten yüklü diyecektir. Bu uyarıya aldırmayın ve "reinstall" yapın. Telefonunuz Türkçe olacaktır. (Denenmiştir)

greenstar3zi8.gif

N73'e N73ME ürün kodunu girip düz N73'ü, N73ME yapacaksanız ya da elimdeki telefonu orjinal haliyle update edeceğim diyorsanız bir sonraki adımınız NSU ile update olacak.

.:: NSU ile Nasıl Update Yapılır? ::. (En Kolay Yoldan Update)
* Yukarıda ilgili linkten programı indiriniz
* Kurulumdan sonra her ihtimale karşı PC'yi restart ediniz
* Telefonu PC'ye bağlayınız
* Programı çalıştırınız
* Program telefonu tanıyacak ve update arayacaktır. Program, sizin versiyonunuzu ve bulduğu versiyonu sol altta gösterecektir. Eğer "Reinstall" derse, bu yeni yazılım yok demektir. Ama kullandığınız versiyonda sorun yaşıyorsanız reinstall yapabilirsiniz.

Not: N73'ünüzü yeni aldınız ve NSU ile update yapmaya karar verdiniz. Ama o da ne? NSU update bulamıyor! Endişelenmeyin. Tek yapmanız gereken yukarıdaki N73 kodlarından uygun olanı NSS ile telefonunuza girmek. Aynı sorun bende de oldu. Ürün kodum: 0544985 idi. NSU ile update bulamamıştım. Sonra update çıktı ama ben çoktan kodu değiştirmiştim. İşin ilginç kısmı 14.02.2007 itibariyle son kontrolümde bu kod için son versiyon 3.0638.0.0.1 iken kodu, Kemik-Kırmızı Renk Türkiye Kodu yani 0529793 yaptığımda son sürüm olarak 3.0704.1.0.1 görünüyordu. İkisi de kemik kırmızı N73 kodu olmasına rağmen bu durum hayret verici. (27.02.2007 itibariyle son sürümler iki kod için de aynı olmuş)

uyaripw9.gif
UYARI: Flash'lamadan Önce Nelere Dikkat Etmeli?
redstar5iz3.gif

* Hafıza kartında şifre varsa önce şifreyi kaldırınız. Yoksa update sonrası karta erişemezsiniz.
* Telefon tercihleri "Genel"e alınmalı, hafıza kartı çıkartılmalı ve SIM kart takılı olmalıdır.
* Şarjınız azsa NSU sizi uyaracak ve adaptörü takmanızı isteyecektir.
* Telefonun yedeğini almayı unutmayın. Flashlamadan sonra telefonda ne varsa silinecektir.
* Size tavsiyem her ihtimale karşı telefonun, PC ile iletişiminden emin olduktan sonra onu elinizin değmeyeceği ya da dalgınlıkla temas etmeyeceğiniz bir yere koymanız. Bazen ufacık bir temaz bile bağlantıyı koparabiliyor. Bu nedenle bağlantıyı iyi yaptığınızdan ve kablonun sağlamca takılı olduğundan emin olunuz. Kabloyu taktıktan sonra yukarı aşağı hafifçe oynatarak iyice takılı olduğundan emin olmakta fayda var.
* Update sırasında önce firmware paketi download edilecek sonra kuruluma geçilecek. Eğer download sırasında elektrik kesilirse sorun yok. Ama yüklemeye geçildikten sonra elektrik kesilirse telefon bir daha açılmayacaktır. Elinizde PL-8 kablosu ve UFS programı varsa telefonu kurtarmak mümkün. Ama yoksa o zaman servise vermeniz gerekecektir. Bu durumda telefonunuz garanti dahilinde ücretsiz tamir edilir. Böyle bir duruma düşmemek için update işlemini bir notebook'ta ya da UPS'li bir PC'de yapmanız yerinde olacaktır.

hazardjollyrogersl6.gif
Update sırasında usb kablosuna dokunmamanız şiddetle tavsiye edilir.

rainbarow7.gif

5. Yeni Sürüm Kontrolü Nasıl Yapılır?

* Phoenix firmware paketleri için güncel sürümleri buradan kontrol edebilirsiniz: http://www.ade.cz/verze_sw.htm
* Nokia'nın NSU için son çıkardığı sürümleri buradan kontrol edebilirsiniz: http://europe.nokia.com/A4305060
"Bu adresten telefonunuzun pilinin altındaki product code'unu (imei nosunun altında yazar) yazarak son versiyonu öğrenebilirsiniz." demiş (onesk) arkadaşım.

* Versiyon download ve flashing tools (espinho'dan): http://www.gsmegypt.com/support/mouazen/
* Versiyon download (marslanoglu'ndan): http://gsmfiles.org/web/?current_dir=/nokia/bb5
* Bu adreste versiyon versiyon neler değişmiş yazmışlar: http://www.allaboutsymbian.com/archive/t-51669.html

Son versiyonlar:
N73 ME: 3.0705.1.0.31
N73: 3.0704.1.0.1
. N73'ün bilinen iki ayrı modeli var.

N73-1, RM-133: Türkiye'de kullanılan standart N73 bu. Desteklediği şebekeler: Dual Mode WCDMA 2100Mhz | EGSM 850/900/1800/1900Mhz
N73-5, RM-132: Desteklediği şebekeler: Quad Band EGSM 850/900/1800/1900Mhz

rainbarow7.gif

8. Kamera'dan dolayı kilitlenme probleminin (eski sürümler için) çözümü şu şekilde:

Resim çektikten sonra eğer beğenmezseniz hemen silmeyin. Eğer silerseniz kilitlenebiliyormuş telefon. Resim çektikten 3-4 saniye sonra vizörden "tık" diye bir ses gelecek. Bu ses vizörün hazır olduğunu haber veriyor. Bu aşamadan sonra silebilirsiniz resmi.

Bir de galeride kilitlenme olabiliyormuş. Bu sorunu da resimlere telefonun verdiği otomatik isimleri (tarih kodu ile), manual olarak sizin vermeniz yoluyla aşmak mümkünmüş. (thunderbolt arkadaşıma saygılarımla)

Versiyon 3.0649.0.0.1'da (30.11.2006) video çekimlerinde arkadan gelen "vııın" sesini ciddi oranda azaltmışlar. Ayrıca kamerada resim çekme süreci içinde donma hiç olmuyormuş. Saydam dostum denemiş. Ardarda 15 fotoğraf çekmiş çek-sil yapmış. tık dememiş telefon. Ayrıca ben de denedim sorunsuz çalışıyor. Düz N73 için. ME için denemedim ama onun da sorun çıkaracağını sanmam.

rainbarow7.gif

9. Update sonrası "Sertifika henüz geçerli değil, süresi dolmuş yada telefon ayarlarınız yanlış" hatasını alan arkadaşlar tarihi 1 yıl falan ileri alın sorun düzelmeli. Bu işlemden sonra program kurmayı deneyin. olması lazım. sonra tarihi geri alın.

Bir başka üye arkadaşım da (ysalor) demiş ki: Uygulama yoneticisinden "ayarlar"da "yazılım yükleme -> tümü -> çevrim içi sertifika kontrolü"nü kapalı yapıp tarihi doğru ayarlayınca düzeliyormuş.

rainbarow7.gif

10. N73 Teknik Bilgi

N73 Service Manual Dosyası ve Disassembly Videosu
http://www.4shared.com/dir/2171763/805eb3c3/

adresinde "Teknik Bilgi" altındadır.

rainbarow7.gif

11. AD-41 (3,5mm Kulaklık Dönüştürücüsü ve Müzik Aparatı) & Creative EP-630 Kulaklık İnceleme
AD-41, genellikle HS-20 ile set olarak satılıyor. (HS-20 resimdeki kulaklık, AD-41 ise dönüştürücüdür)

.:: AD-41 ::.

* N73 son versiyonlarda tam anlamıyla sorunsuz çalışıyor. Test edilmiştir. (3.0638.0.0.1 ve sonrası) Alacaklara duyrulur.
* Müzik player arka planda açıksa play dediğiniz zaman otomatik olarak müzik playerda müzik çalmaya başlıyor. Stop'a basınca müzik player çalmayı kesiyor ama arka planda çalışıyor ve kapanmıyor gördüğüm kadarıyla.
* Üzerindeki çağrı yanıtlama tuşuna basılı tutunca ve arayacağınız kişinin ismini söyleyince sesli arama yapıyor. N73'te herkes için otomatik ses etiketi oluşturuluyor. Bilmeyen varsa söylemiş olayım. Aramaktan vaz geçerseniz aynı tuşa bir kere basarak iptal edebilirsiniz. Aynı şekilde aramayı yanıtlamak ve konuşmayı bitirmek için de bir kere basmak yeterli oluyor.
* Üzerindeki klips 4 yöne çevrilebiliyor.
* Hareket halinde yanlışlıkla tuşlara basmamak için "hold" koruması mevcut.

.:: Creative EP-630 ::.

Almadan önce de uzunca bir araştırmam oldu. Sennheiser CX-300 ile karşılaştıranlar bu kulaklığın bass'ları biraz daha iyi verdiğini söylemişlerdi. Fiyatı da uygun olduğu için tercih ettim. Kulaklığın frekans cevabı bekleneni karşılıyor. Anfisi ve frekans yanıtı iyi olan bir cihazla sorunsuzca ve zevkle kullanılacağına süphe yok. Daha paketi açıp kulağıma taktığım anda kaliteyi fark ettim. Burn-in'e bırakmaya gerek bile kalmadı. (Burn-in: Kulaklığın tam olarak aktifleşmesi için bass'lı şarkılara tabi tutulması. Ne kadar süreceği duruma göre değişebilir) Küçük yapısı sayesinde kulağınızda olduğunu unutuyorsunuz ve sizi hiç rahatsız etmiyor. İçinden her kulağa uyması açısından üç çift silikon ses izolatörü çıkıyor. Kulaklıkta kullanılan mıknatıslar, güçlü olmaları ile bilinen neodyum tipi 9mm'lik mıknatıslardır. Şunu da belirtmek isterim. Bu kulaklıkla dinlediğim şarkılarda daha önce duymadığım sesleri de duymuş oldum. Techno ve Trance gibi müzik türlerinden hoşlananlar ne demek istediğimi anlayacaklardır.

Herkese şiddetle tavsiye ederim.

rainbarow7.gif

12. N73'e Nasıl Format Atılır?

scrollbardz3.gif

Formatting, Please wait...

N73'te çalışan 3 çeşit format var. Telefon bekleme ekranındayken atılan soft formatlar ve telefon kapalı iken atılan hard format. Soft format için şu seçenekler mevcut:

Bekleme ekranından ilgili kodları giriniz:

*#7370# - Detaylı Soft Format (Ajanda, notlar, rehber vb uygulamalar silinir ve ayarlar sıfırlanır)
*#7780# - Soft Format (Sadece ayarlar sıfırlanır)

Hard format atmak için:

* Telefonu kapatınız.
* SIM kart ve hafıza kartını çıkarınız.
* Şu tuş kombinasyonuna beraberce basılı tutun: * 3 arama yanıtlama tuşu (yeşil olan)
* Ardından da power tuşuna (telefonu açan tuş) basarsanız ekranda "formatting" yazısı çıkmalı ya da "format atılsın mı?" diye soran bir ifade gözükmeli. Bu adımdan sonra işleme onay verip telefonu formatlayabilirsiniz. (essoesso arkadaşım bu şekilde çalıştığını söyledi)

rainbarow7.gif

13. Nokia Batarya Orjinalliği Test Sayfası
Benimkisi testi geçemedi. Aldığım mesaj: "Authentication Unsuccessful: Invalid 20-digit code"

Hepsi Burada'dan almıştım telefonu. Batarya'nın kodu, Nokia'nın Server'larındaki listelere eklenmemiş ya da batarya gerçekten sahte. Sanmıyorum sahte olsun ama siz de kontrol edin kendinizinkini. Bataryanın üzerinde bulunan hologramda siyah bir şerit olacak. onu kazıyın. altından çıkan numarayı alttaki linkte ilgili yere yapıştırın.

Link: http://europe.nokia.com/A4144894

rainbarow7.gif

14. N73 Ekran Çözünürlüğü

N73 yaklaşık 6cm'lik (2,4") ekrana sahiptir. 320x240 pixel'den oluşan (toplamda 76.800 pixel eder) bu ekranda yatay sıra 4,8cm dikey sıra ise 3,7cm uzunluğundadır. (telefon yan olarak tutulursa) Buna göre bir pixelin boyutu santimetre olarak 0,015x0,015 olmaktadır. Ekranı ise 262.144 renge sahiptir. (256K) Bu sayede çözünürlük ve renk olarak kullanıcıyı tatmin etmeyi başarmaktadır.

rainbarow7.gif

15. Telefon Depolama Birimleri Hakkında Bilgiler

C: 44,3MB'lık Telefon belleği. İşletim sisteminin kurulu olduğu bellektir.
D: RAM. Geçici dosyaların tutulduğu ve işlemlerin yapıldığı alan.
E: Hafıza kartı
Z: ROM belleği. Telefona symbian yazılımının setup dosyalarının kopyalandığı bellektir. Format işleminden sonra buradaki dosyalar telefon belleğine kurulur.

rainbarow7.gif

16. Işık Sensörü ve Uyku Modu
N73'de yukarıdaki resimden de görüleceği üzere aynı yerde hem ışık sensörü hem de mavi bir led bulunmaktadır. Işık sensörü, ışığın yeterli olduğu mekânlarda tuş takımının aydınlatılmasını önleyerek pil tasarrufu sağlamaktadır. Mavi led ise telefon uyku moduna girdiği zaman yaklaşık 3s'de bir yanmaktadır. Uyku modu, telefon kullanılmadığı zaman LCD ekranın gücünü tamamen keserek pil tasarrufu yapmaktadır.

rainbarow7.gif

17. Cep Telefonu Terimler Sözlüğü

Cep telefonu terimleri hakkında bilgiye ihtiyaç duyuyorsanız ..Knight.. adlı üye arkadaşımın cep telefonu terimleri sözlüğüne bir göz atın.
Link -> http://forum.donanimhaber.com/m_10734019/tm.htm

rainbarow7.gif

18. Hafıza Kartına Yüklenmiş ve Uygulama Yöneticisinden Silinemeyen Temaları Silmek

1 - Telefonu PC ye data kablosunu kullanarak bağlayın.
2 - "Data Transfer (Veri Aktarma)" modunu seçin. (diğer telefon modelleri için bu mod ; telefonun bir USB gibi olduğu/kullanıldığı/davrandığı seçenektir)
3 - PC nizin "gizli dosya ve klasörleri göster" seçeneğinin açık olduğundan emin olun.
(Nasıl yapılacağını bilmiyorsanız : windows explorer dan Tools(Araçlar)-->Folder Options(Klasör seçenekleri) ne gelip ->Wiew(Görünüm) sekmesini tıklayın.
Buradaki ekranda "Show hidden files and folders(Gizli dosya ve klasörleri göster" opsiyonunu seçin)
4 - PC den, My Computer (bilgisayarım)> Removable Disk (the memory card) [çıkarılabilir disk(hafıza kartı)]> Private [(it's a hidden folder(bu gizli bir klasördür)] > 10207114 > Import a gelin
5 - Şimdi isimleri karmakarışık -örneğin : dc60815d47351ce2 -olan bir çok klasörünüz olacak . Her klasör 1 temaya karşılık geliyor.
6 - Her klasörü açtığınızda içeriğinde 4 dosya göreceksiniz : bir ayar dosyası , bir .mbm dosyası, bir .mif dosyası ve bir .skn dosyası.
Bu 4 dosya da isimlerinde temanın adı var. mesela benim "dc60815d47351ce2" klasörümde Pink_Seaflower_3250.mbm, Pink_Seaflower_3250.mif ve Pink_Seaflower_3250.skn dosyaları var ve bu da "dc60815d47351ce2" klasörümün "Pink Seaflower" temalarından birinin klasörü olduğunu gösteriyor.
7 - Silmek istediğiniz bir temaya geldiğinizde "Import" klasörüne geri dönün ve tüm tema klasörünü silin. Tıpkı benim "pink seaflower" temasını silmek istediğimde, tüm "dc60815d47351ce2" klasörünü sileceğim gibi.
8 - Telefonunuzu güvenli bir biçimde çıkarın (PC den ayırın)
9 - Boş tema galerisinin keyfini sürün

Bu yöntemi 3250 telefonumda denedim ve kusursuz çalışıyor. Telefonumu çıkardıktan (PC den ayırdıktan) sonra telefonda "temalar" klasörünü açtım ve sildiğim tüm temalar gitmişti.
Diğer telefonlar için "10207114" ana klasörü farklı isimde olabilir. Yapmanız gereken şey "Import" alt klasörünü içeren klasörü bulmaktır.

alıntıdır...

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok yavaş bi tel n73. kamera ve dosyalarda bi çok zaman donmadan dolayı kapanma yapıyo... ram düşük yani... iyice araştırmadan alma derim

COMMODORE GS/E

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nokia 6230 i

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gecenlerde çaldırmıştım 1 gün sonra E250 cıktı fiyatıda uygun diye aldım hemen benim için radyo önemliydi cünkü;) ama bu kadar el ayağa düşeceğini bilseydim almazdım:(:( herkeste bir E250 var yawww:)

57.aLaY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
6600

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...