Kimse Alınmasın Kimse Darılmasın

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kunteper Canavarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Avrupa ya ilk gurbetçi akını olduğunda burdan giden insanların yüzde 90 nı Türkiye de pek iş olanağı bulamamış yada bulmak istememiş vasıfsız insanlardı.
Çoğu Anadolunun köylerinden çıkmış ve bir sebeple yeterli eğitimi alamamış insanlardı.
Bu insanların sorunu orada köle muamelesi görmeleri bunun yanında baskılara maruz kalıp kendilerini dış dünyaya kapamaları idi ve bu babadan oğula aktarıldı. Bu sebepten dolayı kültür karmaşası yaşadılar ne Türk olabildiler nede avrupalı gibi davranabildiler.Dejenere olup ortada bir yerde kaldılar. Buraya geldiler bizi fakir ve hakir görüp hava basmaya kalktılar orada olup eziklik yaşadılar.
Zaten şu anda avrupada konuşulan tartışılanda bu bir türlü ayak uyduramamaları ve hem orda hem Türkiye de gereklilikleri pek sallamaz olmaları, isteyerek yada istemeyerek. Bütün suçu onlara bağlayamayız ama büyük kısmı gurbetçilere ait. Eğer oraya gitmeyi kabullenmişsen oraya ayak uyduracaksın, kafanı kullanırsan hem onlara ayak uydurur hemde örf adetinden vazgeçmemiş olabilirsin. Ama sen orada köyündeki gibi davranmaya devam edersen hem kendinin, hemde ülkenin alehinde reklam yapmış olursun. Ve herkes Türkiye yi Afrika yada arap ülkesi olarak görür.

alpasch

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar,
o gurbetciler Türkiye`yi begenmese,Türkiye`ye sevmese 3bin km yolu katedip gelirler mi?
sadece biraz hava atmaya calisiyorlar diye bu nasil bir kindir?
siz hic ankara-bahceli de hava atmaya calisan tipleri görmediniz mi?
istanbul ortaköy sahilinde baba parasiyla alinan arabasiyla hava atmaya calisan 18lik cocugu görmediniz mi?

görende Türklerin hava atma huyu yokta,hep bu gurbetciler sanacak.
igneyi biraz kendinize batirin lütfen...

Kunteper Canavarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorun yapmaya gerek yok kimse kimseden iyi değil sadece gurbetçilerde yaşanan bir kültür karmaşası var bu da farklı durumlar doğuruyor.
uzatmaya büyütmeye gerek yok.
Herkes bu durumda olabilirdi kimseye dünyaya gelirken seçenek sunulmadı hor görmemek lazım anlayışlı olup karşıt bir durum oluşursa bilinçli bir şekilde konuşmak lazım.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
arkadaslar,
o gurbetciler Türkiye`yi begenmese,Türkiye`ye sevmese 3bin km yolu katedip gelirler mi?
istanbul ortaköy sahilinde baba parasiyla alinan arabasiyla hava atmaya calisan 18lik cocugu görmediniz mi?

:alkis::alkis::alkis::alkis:

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
arkadaslar,

baba arabasıyla hava atan çocuğun evine o arabayı alacak para giriyor demektir.
TR'de araba kiralayıp hava atan kaç kişi var?
eğer ki gurbetçilerin o hava attıkları MB-BMW araçlar kendilerine ait ise yani alacak paraları varsa zaten o aracın parasına burada orta sınıf bir aracı zor alırlar.
oranın standardıyla buranın ki farklı, iyi biliyorsunuzdur.
gurbette oranın huyuna göre, memlekette buranın huyuna göre yaşasınlar, başımızın üstünde yerleri var;)

M

matias

Bilgi Girilmemiş
arkadaslar,

abicim sen neden bu kadar üstüne alındınki yani direk sana söylenmiş bir laf yok bizim dediğimiz bunu yapanlara ha bizdede yokmu var hemde çok var yani...

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar,

katılıyorum ;)

alpasch

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abicim sen neden bu kadar üstüne alındınki yani direk sana söylenmiş bir laf yok bizim dediğimiz bunu yapanlara ha bizdede yokmu var hemde çok var yani...

ben bir konu acsam ve desemki:

"kimse alinmasin ama bir gurbetci olarak gelince gözlemliyorumki millet sabirsiz olmus.cebine 3 kurus giren kendini kral saniyor.altina bi araba ceken kendini polat alemdar saniyor.otoyola cikiyorsun herkes soldan soldan gidiyor.hic kimse kural ne bilmiyor. millet maganda olmus maganda"

alinmaz misin?

+araba kiralayipta Türkiyeye tatile geleni hic duymadim. burda araba kiralama firmalari araba kiralarken bir sözlesme imzalatir ve onda "polonya,sirbistan,bulgaristan,türkiye" gibi ülkelere gidilmesi yasak yazar. almanyada araba kiralayip,türkiyede hava atmak olmaz yani.

ha sorun su diyelim.

adam benim astra alacagim para ile mercedes almis,bana hava atiyor.

eee mercedes yerli mali olunca biraz uygun oluyor haliyle.

M

matias

Bilgi Girilmemiş
ben bir konu acsam ve desemki:

"kimse alinmasin ama bir gurbetci olarak gelince gözlemliyorumki millet sabirsiz olmus.cebine 3 kurus giren kendini kral saniyor.altina bi araba ceken kendini polat alemdar saniyor.otoyola cikiyorsun herkes soldan soldan gidiyor.hic kimse kural ne bilmiyor. millet maganda olmus maganda"

alinmaz misin?

+araba kiralayipta Türkiyeye tatile geleni hic duymadim. burda araba kiralama firmalari araba kiralarken bir sözlesme imzalatir ve onda "polonya,sirbistan,bulgaristan,türkiye" gibi ülkelere gidilmesi yasak yazar. almanyada araba kiralayip,türkiyede hava atmak olmaz yani.

ha sorun su diyelim.

adam benim astra alacagim para ile mercedes almis,bana hava atiyor.

eee mercedes yerli mali olunca biraz uygun oluyor haliyle.

ben o tipleride sevmem demek istediğini gayet güzel anladım abi baba parasıyla öyle hava atmaya atan çok atsınlar

yalnız ben etraftan çok duydum kiralayıp geliyorlar şeklinde hatta bunu tanıdık bir gurbetçi söylemişti Tr'de varmıdırda mitsubishi jiple gelmişti kiralık demişti ne kadar doğru yalan bilemicem

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bi kısım kendini bilmezin davranışlarından ötürü ta oralardan aramıza katılan arkadaşları kırmaya değmez arkadaşlar.

her milletten her sosyal kesimden, amerikalı,ingiliz,alman,italyan,gurbetçi,yerli vs. ayı görmüşlüğüm var :rolleyes: hepimizin de vardır.

o yüzden bikaç densizin ayılığını büyük bi kesime yıkmak doğru değil, kimse öyle yapmak istememiştir zaten de herkes allah ne verdiyse yazınca gurbetteki arkadaşlarımız abilerimiz de doğal olarak alınmışlar

kelimeleri dikkatli seçmekte fayda var.

keyifli forumlar :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...