Klima bakimi ve fiyatlari

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba hayırlı ramazanlar dilerim. Aracimin klimasi yeterli derecede soğutmadigini fark ettim.Gerek klima gerek araci cok kullanmıyorum bu yüzden gazin ozelligini yitirdiği belirtiliyor. Bende basit bi fiyat araştırmasi yaptım.
Yapilacak işlem sistemde ki tüm gaz yağ çekilip 600 gr gaz ve yağ konulmasi.
Opan 200 tl Ant oto 180-200 (antalya) Opal 149 Reis oto 100 tl.

Özel servis euromaster 80 tl dupont gaz.

Sizce 20 tl farka özel de yapılır mı. Yetkili servis daha mı sağlıklı olur dersiniz.

Umarım bilgiler işinize yarar

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar özel servisi tercih ettim ölçüm yapıldı ve 9 derece çıktı. Usta yeni gaz ve yağı koysak max 7 derece olacağını söyledi ve bu 2 derecelik farki sizde fark edemezsiniz yapmaya değmez ded boylece bi masraftan daha yirttik.
Dip not: Mtv word kartla odeyene euromaster ozel serviste kılma bakımı 80 den 50 ye düşüyor. Bilgilerinize

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Klima corsalarda genel olarak yetersiz kompresorunu pek begenmiyorum , biseyden kacmislar ama neyden kacmislar anlamadim... Bide araba siyah olunca dogal sauna etkisi yaratiyor , antalyada arabaya binmeden once arabayi calistirip camlari acip bi klimayla 5 dakika o icerdeki bunaltici 50 dereceyi kirmaya calisiyorum ardindan araca biniyorum.

Turkcell Maxi Plus 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Buna benzer bişi sordum yetersiz diye hatta 98 model mercedes den bahsettim klimadan camlarin buğulandigini usta güldü Evet o zamanin araçlarının kılma Gazi sağlıksız olan ... kodlu gazdi o yüzden daha kuvvetliydi dedi bu arada işin zor siyah arabada iyi çeker güneşi bide antalya:) bi sitede gordum yarim cadir miknatisli arabanin ustunu komple örtüyor işine yarayabilir. bide camlari açıp hareket etsen daha çabuk sıcak hava tahliye olur. Birde dedikleri klimayi camlara yonlendirmek.Guya camlar soğutunca klima daha etkili oluyormus.

ozann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Buna benzer bişi sordum yetersiz diye hatta 98 model mercedes den bahsettim klimadan camlarin buğulandigini usta güldü Evet o zamanin araçlarının kılma Gazi sağlıksız olan ... kodlu gazdi o yüzden daha kuvvetliydi dedi bu arada işin zor siyah arabada iyi çeker güneşi bide antalya:) bi sitede gordum yarim cadir miknatisli arabanin ustunu komple örtüyor işine yarayabilir. bide camlari açıp hareket etsen daha çabuk sıcak hava tahliye olur. Birde dedikleri klimayi camlara yonlendirmek.Guya camlar soğutunca klima daha etkili oluyormus.
Corsada o camlara yonlendirme ise yaramiyor ozellikle bugun 33 derece havada iyice sogdu camlara vereyim dedim hemen isinmaya basladi icerisi :)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsada o camlara yonlendirme ise yaramiyor ozellikle bugun 33 derece havada iyice sogdu camlara vereyim dedim hemen isinmaya basladi icerisi :)

Hadi ya :) Ic surkilasyon açık olmali dimi daha çok sogutmasi için:rolleyes:

ozann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hadi ya :) Ic surkilasyon açık olmali dimi daha çok sogutmasi için:rolleyes:
Biraz daha fazla sogutuyor onu acinca ama gurultusune katlanamayip kapatiyorum genelde :)