Klima/Fan Ayarlama

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Klima/Fan Ayarlama

Cosmo link' Alıntı:
bende ısıtmada klima kompresörü kesinlikle devreye girmiyor ancak;

makyajlı kasalarda AUTO tuşuna basınca klima komprösörü devreye girmiyor. Yanı dışarısı 45 dereceyken bile sıcaklığı LOW yaptığımızda komprosör devreye girmiyor ve sadece dışarıdakı havayı içeri üflüyor.

makyajsız kasalarda AUTO tuşuna basınca iç dış sıcaklık ne olursa olsun klima komprösör ışığı yanıyor devreye giriyor ve autodayken devre dışı bırakılamyor
Benim arac makyajsiz kasa. AUTO ya basinca klima isigi yanmiyor.
İstenirse klima acilip kapatiliyor.

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Ynt: Klima/Fan Ayarlama

Ben sözünü ettiğim durumda klimanın devreye girdiğinden adım gibi eminim. Her ne kadar klima ışığı yanmasa da kesinlikle ama kesinlikle klima devreye giriyor. Buradan Opel mühendislerine sevgilerimi, tebriklerimi, bilumum iyi dileklerimi ve öpücüklerimi gönderiyorum.  :mad: Nasıl böyle saçma bir mantık yürütüyorlar, hayret!

zafercelebi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: Klima/Fan Ayarlama

arkadaşlar yeni gördüm başlığı çünkü benim de başıma geldi. aklıma takıldı sahurda indim baktım. ön cama veren işaret var. ona bastığımda araç tüm gücüyle havayı öne veriyor ve klima devreye giriyor. fakat klima ışığı yanmıyor. ama ayrı ayrı yukarı aşağı ya da sağa oklara bastığımda klima devreden çıkıyor ve çalıştırmak için klima düğmesine basmamız gerekiyor. bu başlıkta farkettim olayı. bu zamana kadar yaz kış ben klimayla gitmişim :) aracım 2013 edition. belki yeni modellerde bu durum düzeltilmiştir.

Mr.Can

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aynnen öyle. ben de geçenlerde farkettim soğuk gelince klimayla çalıştırdığını :D :D

zafercelebi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Opel kendince kolaylık olsun diye yaptığı bu özellik şikayet konusu olmalı :) çok saçma bir mantık. Ben yine farketmezdim de motoru kapattığımda fan sesi geliyordu. Önceden bu sesi şahin doğanlarda duyardık. Bu nostalji için teşekkürler opel :)

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zafercelebi' Alıntı:
Opel kendince kolaylık olsun diye yaptığı bu özellik şikayet konusu olmalı :) çok saçma bir mantık. Ben yine farketmezdim de motoru kapattığımda fan sesi geliyordu. Önceden bu sesi şahin doğanlarda duyardık. Bu nostalji için teşekkürler opel :)

Yalnız benim eski aracımda HONDA da durum klimayı açma yönünde aynı.
Yani ön cama verince klima açılıyor. Opelden farklı olarak klima ışığı yanıyordu.

Bu mesaj iPhone 'dan fırlatıldı.[emoji12]

mcnpl4

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Diğer düğmelerle birlikte açınca klima çalışmıyor burası tamam. Bi yandan da direkt ön cama klimalı havalandırma için tuş var. Bu durumda sadece ön havalandırma aktifken klima açmasa da olurmuş bence. Kışın ısıtma açıkken cama da veririm yetmezse kendi tuşundan aktif ederim. Karmaşa olmuş gereksiz yere. Onun yerine senkronizasyon tuşu ekleselermiş. Tuş yeri var boş bi tane bir de yazılım düzenlemesi yaparlardı. Teybşn tuşları da gereksiz. Direksiyon kumandası dışında usb'ye geçemiyorum varsa da ben bilmiyorum gerisini de pek kullanmıyorum