Klimaaaa - Allah'ım neydi günahım?

MCakir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Başlıktan da anlayacağınız gibi yine arıza. Arabayı alalı 1 yıl olmadı, daha 21000 km'de, ama servise (ufak bir kaza hariç) bu üçüncü gidişim. Daha önce de yazmıştım, Arkas'a Easytronic şanzumanı "zorla" kalibrasyona sokturabildiğimi. Elli defa söylememe rağmen klimama bakmamışlardı. Bir ses var, uğultu var dediğimde "evet sesi duyduk, normal geliyor bize, bir sorun olursa bakarız" gibi ipe sapa gelmez laflar işittim (yetkili servis bunu söyleyen). Sonunda ne oldu toplam en fazla 2 aydır kullandığım klima bozuldu. Çalışmıyor. Işık var, ses var, serinlik yok. Servise gittiğimde "çok sık problem olmaz Opel'lerin klimasında ama" gibi daha da anlamsız cümlelerle karşılaştım. Sadece "bu forumun güncel konular" sayfasında bu üçüncü klima arızası. Siz kimi kandırıyorsunuz anlayamadım. Ya ben çok kötü bir servise denk geldim, üstüne aldığım arabada da ciddi üretim hataları var, ya da çok titizlendiğimden böyle oluyor. 5 yıl boyunca babamın Corolla'sını tahmin bile edemeyeceğiniz kadar hor kullandım, gıkı çıkmadı; şimdi şu başıma gelenler sadece talihsizlik olabilir mi? Yoksa Opel artık iflas ettiği için iyice "yaydı" mı anlayamıyorum...

:confused::eek::sorry::cry::mad:

Düzeltme; ilk sayfada bu dördüncü klima arızası mesajıymış....

Son düzenleme:

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Opel sevgi ister, şefkat ister :D

1991 model Corollamın klimasına 1991 yılından beri hiçbir işlem yapılmadı mesela. Ama şu anda Vectra'mın geçen sene gaz basılan klimasından daha iyi soğutuyor :)

Sizde de büyük ihtimal gaz kaçağı vardır.

MCakir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sizde de büyük ihtimal gaz kaçağı vardır.

Gaz kaçağından ziyade, bozulmadan evvel gelen ses kompresör kayışı gevşekmiş gibi geliyordu. Bozulduktan sonra kaputu açtığımda gelen koku ise yanık plastik gibiydi. Bence gaz kaçırmasından daha ciddi bir sıkıntısı var. Bakalım, ne çıkacak.

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
garantide mi araç?

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gid çök tepelerine
uyardığım halde baştan tedbir almadınız iş çıkardınız benim vaktim kıymetli iş kaybım var kim ödicek diye giriş allah ne verdiyse :)

sefkati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Başlıktan da anlayacağınız gibi yine arıza. Arabayı alalı 1 yıl olmadı, daha 21000 km'de, ama servise (ufak bir kaza hariç) bu üçüncü gidişim. Daha önce de yazmıştım, Arkas'a Easytronic şanzumanı "zorla" kalibrasyona sokturabildiğimi. Elli defa söylememe rağmen klimama bakmamışlardı. Bir ses var, uğultu var dediğimde "evet sesi duyduk, normal geliyor bize, bir sorun olursa bakarız" gibi ipe sapa gelmez laflar işittim (yetkili servis bunu söyleyen). Sonunda ne oldu toplam en fazla 2 aydır kullandığım klima bozuldu. Çalışmıyor. Işık var, ses var, serinlik yok. Servise gittiğimde "çok sık problem olmaz Opel'lerin klimasında ama" gibi daha da anlamsız cümlelerle karşılaştım. Sadece "bu forumun güncel konular" sayfasında bu üçüncü klima arızası. Siz kimi kandırıyorsunuz anlayamadım. Ya ben çok kötü bir servise denk geldim, üstüne aldığım arabada da ciddi üretim hataları var, ya da çok titizlendiğimden böyle oluyor. 5 yıl boyunca babamın Corolla'sını tahmin bile edemeyeceğiniz kadar hor kullandım, gıkı çıkmadı; şimdi şu başıma gelenler sadece talihsizlik olabilir mi? Yoksa Opel artık iflas ettiği için iyice "yaydı" mı anlayamıyorum...

:confused::eek::sorry::cry::mad:

Düzeltme; ilk sayfada bu dördüncü klima arızası mesajıymış....
selamlar arkadaşım benimde aracım 1.2 corsa d benim klimamdanda senin dediğin gibi sesler geliyordu servise gittim önce yağını gazını değiştirdik tamam dediler arabayı aldım yine aynı ses bir gün sonra inatla yine servise gittim bu sefer kayışları falan değiştirdik tamam dediler arabaya bindim yine aynı ses bu sefer servisten çıkmadan ben bu arabayı almam dedim. servis müdürü geldi bindi arabaya bu sesin normal olduğunu problem olmayacağını söyledi bende ısrarla arabayı almayacağımı bu sesin bana göre normal olmadığını söyledim sonra gitti on dakika sonra yanıma geldi "tamam klima komprosörünü değiştiriyoruz dedi " be komple komprösörü garantiten değiştirdiler bunlara ısrarcı olmak lazım yoksa herşeye normal diyip geçiyorlar.

MCakir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gid çök tepelerine
uyardığım halde baştan tedbir almadınız iş çıkardınız benim vaktim kıymetli iş kaybım var kim ödicek diye giriş allah ne verdiyse :)

Dur bir tamirden çıksın araba, ben onlara yapacağımı biliyorum.

Bir kaç yıl önce Laptop'unun bir tuşu kırıldı diye 150$+KDV'ye klavyeyi değiştirmeyi öneren LG servisini LG'nin Dubai'deki genel merkezine yazmıştım, akabinde servis ücretsiz klavyeyi değiştirmişti. Hele bir adam gibi tamir etmesinler, ya da adam gibi açıklama yapmasınlar, o zaman ben yapacağımı biliyorum. Almanya'dakiler zaten burunlarında soluyorlar şimdi, iyiden iyiye bir kızdırmak lazım.:mad:

Bu arada ilave etmeyi unutmuşum, adamlar gittiğimde "Normalde randevusuz almıyoruz ama alalım" gibilerde yine neresinden tutsan elinde kalacak bir laf ettiler. Benim bildiğim periyodik bakım gibi "önceden tespit edilebilen" rutin işler için randevu alınır. Ne yani "benim klimam bozulacak galiba haftaya Perşembe, bir randevu yazın" mı demeliydim? Ya da randevu alıp Temmuz'un sıcağında arabayı klimasız ve yanık kokulu olarak kullanamaya mı devam etmeliydim. Çözemedim. :mad:

MCakir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel'de garanti diye birşey yok :) heran şöyle bir cevapla karşılaşabilrsin. "" KULLANICI HATASI YAPACAĞIMIZ BİRŞEY YOK""" o anda çok sakin ol sakın kafa atmaya kalkma çünki kafana yazık :)

Yok, o konuda bir şey diyemezler, çünkü garanti kapsamında olduğunu söylediler. Zaten o kadar uzun boylu olursa gerçekten fena olur. Artık kafayla mı girerim yoksa arabayı alır orda ne kadar Insigna minsinya varsa çata küte onlara mı dalarım bilmem.:mad: