klimanın sürekli hava üflemesi

atila4016

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: klimanın sürekli hava üflemesi

benim aracımda da o 3 düğmeden birisi sürekli yanıyor , yani arabayı çalıştırdığımda klima üzerindeki hiç bir tuşun ışığının yanmaması gbi bişey olamıyo bende . devirdaim düğmesine de bassam o  3 düğmeden biri yanıyor. sadece şu en sağ üstteki 3 tane okun yukarı gösterdiği tuş ( cahillik bedava adını bilmiyorum :)) basılı olursa o 3 taneden birini kapatabiliyorum. yani benim şu an ne yapmam lazım ki klima çalışmasın. mesela sadece motor sıcaklığı içeri gelsin istiyorum düğmeyi çevirdğimde  ama klimaya yakıta etkisi olmasın , anlattığınıza göre ben klimayı açıp açıp geziyo oluyorum şu an:) birde üstteki değilde ortadaki yani havayı direk üstümüze üflemesini sağlayan düğmeye bastığımzda klima aktif olmamış mı oluyor? Kafa trilyon oldu benim :)

cenko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

B֜LENT link' Alıntı:

Bu dugme basiliysa yani isigi yanarsa klima dugmesi kapali olsa bile klima calisir.
Normalde havalandirmayi acsaniz bile.

Sirkulasyon dugmesinin isigi yanarsa disardan hava gelmez
Egerki hava geliyorsa ptoblem vardir.

+1 Bülent bilgilendirme için  thnxx ben en üst düğmeye basıldığında, klima düğmesini açmasak bile klimanın  çalıştığını bilmiyordum.Peki en sağ ,üst ön cam buğusunu, giderme düğmesine bastığımız zamandamı aynısını yapıyor.Yani klima düğmesine basmasak bile klima çalışıyormu...

Selcuk17

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Aynısını 1.3 sport da bende yaşadım. Allahtan 1 veya 2 dakika sürdü. Öyle bir üfleme vardiki araç patlayacak sandım bir anda bütün klima kapaklarından inanilmaz bir hava vermeye başladı. Neyse ki hemen araci istop edip yeniden çalıstırdim ve 1.5 yildir bir daha hic olmadi.

batigol1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

atila4016 link' Alıntı:
benim aracımda da o 3 düğmeden birisi sürekli yanıyor , yani arabayı çalıştırdığımda klima üzerindeki hiç bir tuşun ışığının yanmaması gbi bişey olamıyo bende . devirdaim düğmesine de bassam o  3 düğmeden biri yanıyor. sadece şu en sağ üstteki 3 tane okun yukarı gösterdiği tuş ( cahillik bedava adını bilmiyorum :)) basılı olursa o 3 taneden birini kapatabiliyorum. yani benim şu an ne yapmam lazım ki klima çalışmasın. mesela sadece motor sıcaklığı içeri gelsin istiyorum düğmeyi çevirdğimde  ama klimaya yakıta etkisi olmasın , anlattığınıza göre ben klimayı açıp açıp geziyo oluyorum şu an:) birde üstteki değilde ortadaki yani havayı direk üstümüze üflemesini sağlayan düğmeye bastığımzda klima aktif olmamış mı oluyor? Kafa trilyon oldu benim :)

dostum klimanın sağ üst tarafındaki (arka cam ısıtma tuşunun üstündeki) tuşa bastığın zaman bütün tuşlar kırmızı oluryordu galiba ya da sönüyordu ve bütün hava kanalları açılıyor eğer hepsi kırmızı yanarsa o esnada hepsini tek tek söndürebilirsin ve fanı kapatırsın ışıklar söner (ya da o tuşa bastığında bütün kırmızı ışıklar kapanırsa fanın ayarını eksiltme tuşlarına basarak kapatırsan ışılar sönük kalır bilmem anlatabildim mi biraz garip oldu ama idare et :) gece gece anca bu kadar

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

cenko link' Alıntı:
+1 Bülent bilgilendirme için  thnxx ben en üst düğmeye basıldığında, klima düğmesini açmasak bile klimanın  çalıştığını bilmiyordum.Peki en sağ ,üst ön cam buğusunu, giderme düğmesine bastığımız zamandamı aynısını yapıyor.Yani klima düğmesine basmasak bile klima çalışıyormu...
֖n cam bugu gidermeye basincada klima acilir.  

ertgrlygmr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

B֜LENT link' Alıntı:

ben klima ışığı yanmadan klima çalışmıyor diye biliyorum ama sizler kadar ilgili değilim açıkçası bu konularla

atila4016

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

B֜LENT link' Alıntı:

yani en az ikisi yanarsa yakıt sarfiyatı olmaz mı Bülent abi , benim aracaım 1.0 1.1 sarfiyatla başlıyo çalışmaya , o ışıklardan sadece birtanesi açık kalıyor genelde  , onu da kapatamadığım için açık bırakıyorum.( enjoy plus bu arada )