kontağı kapadığımda aracın genellinden gelen vınn pc sesi...

ecendi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar

Hep olmamakla beraber yoldan geldıgım zamanlar aracımı stop ettiğimde vınnnnn die bir ses gelıyor mekanık bır ses degıl bu pc sesi gibi..sıklıkla yapmadıgı ıcın servise götürmedim ama bana ciddi gibi gelıyor vınnnn dıe coktan az tona doru azalan bır ses ve sonra kesilyor..anlayan arkadaslar var ise yardımlarınızı beklıyorum.aracım 1.3 cdti easytronık sp astra 2008 model

O.A.G

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
elektro servo direksiyon diyecem,kontagı kapattıktan sonra gelmez ki..

ecendi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracı stop ediyorum coktan aza dogru bir ses vınnnnn sonra kesılıyor evt elek.servo dıreksıyondan gelemez kontak kapadın mı onun görevi biter:) beni korkutuyor çünkü sıklıkla yapmıyor ama %60 bır olasılıkla yapıyor..nerden geldıgını çözemedım.

viper&viper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de var. Aynı ses ama bir problem değil bence

ferhil06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim araçda yapıyo her kontagı kapattıgımda yapıyor bir yer lere gidip gelince yapıyo stop edince sonra ses kesiliyo bende anlamdım o ses ne :)

ecendi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
son 1 ayda bu ses çıktı arkadaslar baştan yoktu..problem olucak die kafama takılıyor çünkü elektronik aksamdan gelen bir ses bu.

arctech

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun benım aracımda da vardı. bende de bırden bıre kısın basladı. bazen olmamakla beraber coklukla aracı ıstop ettıkten sonra 5-15sn arasında gıderek azalan ve sonunda kesılen bır ugultu gelıyordu. servıse goturdugumde once turbodandır normaldır demıslerdı ama ayak ustu sormustum. 1 ay once bakıma gıttıgımde tekrar sordum ve ozellıkler bakılmasını ıstedım. turbo basınc sensorunun geregınden fazla ses cıkardıgı ve degısmesı gerektıgı soylendı. sensor garantıden degıstı su an herhangı bır ses yok. servıs yetkılısıne sordugumda elektronık bır parca olduu ıcın bu tur arızaların olabılecegı aracın motoruna yakın zamanda cıddı bır zararı olmayacagı ama turbonun omrunu kısalttıgını soylemıstı. ıstersen bıldıgın bır servıse goturup baktır. en azından ıcın rahat olur

ecendi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tmm en kısa zamanda servise gideceğim bilgin için teşekkür ederim.gerçekten benim içimide tedirgin eden birşeydi.

sitelerde

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Klimadan olabilir mi?