Kontagi kapattiktan sonra hala calisan fan

NumberZOne

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Kontagi kapattiktan sonra hala calisan fan

ze623 link' Alıntı:
aracınız eğer dizelse bu gizli partikül temizliği.benim eski aracımdada oluyordu evden işe gelene kadar motor tam sıcaklığına gelmeden bile çalışıyordu.hatta dedim ki yaa kış günü ne harareti diye.devirsiz sürmekle de biraz alakalı.bence sürüş tarzınızı biraz değiştirip birazda 50-70 km yol yapıp gözlemleyin derim

Astra h ile 300.000 km astra j ile henüz 35.000 km yaptım ikisi de dizel. Partikül uyarısını sadece forumdaki paylaşımlarda gördüm. Zaman zaman kısa mesafelerde sürüyorum hiç denk gelmedi. Umarım dediğiniz gibi önemsenecek bir durum değil, arkadaşların endişelenmesini istemem.

ze623

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

NumberZOne link' Alıntı:
Astra h ile 300.000 km astra j ile henüz 35.000 km yaptım ikisi de dizel. Partikül uyarısını sadece forumdaki paylaşımlarda gördüm. Zaman zaman kısa mesafelerde sürüyorum hiç denk gelmedi. Umarım dediğiniz gibi önemsenecek bir durum değil, arkadaşların endişelenmesini istemem.
astra H kasada bildiğim kadarıyla partikül filtresi yok

NumberZOne

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

NumberZOne link' Alıntı:
Güzel bir tespitte bulunmuşsunuz fakat araç stop ettikten sonra fan açarak temizlik yapması biraz enteresan.

bence o şu. araç temizlik yapmak için tüketimini arttırıyo ve normalinden fazla güç harcıyo siz kontağı kapatınca motoru temizlik için zorladığından normalinden fazla ısınmasına neden oluyor ve yarıda kalınca soğutmaya geçiyo

hbarcın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arabayı alalı daha 1 hafta oldu şuanda 170 km de. bikaçgündür dikkatimi çekiyor arabayı parkediyorum iniyorum birde bakıyorum fan çalışıyor. halbuki ne arabayı zorluyorum nede uzun bir yol gidiyorum. saat gecenin 1 i hava yaklaşık 4 derece ve bu kadar soğukta sadece 10 dakika araba kullanmakla fan çalışması çok garibime gitti.bu havada eğer hararet yapıyosa  yazın düşünemiyorum hiçdurmadan fan çalışır heralde. servisede sormadım ne yapmalıyım acaba

Muarrem1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

NumberZOne link' Alıntı:
Güzel bir tespitte bulunmuşsunuz fakat araç stop ettikten sonra fan açarak temizlik yapması biraz enteresan.

Buyuk ihtimal dediginiz gibidir. Bugun araci tekrar surdum ama boyle bir sey olmadi. Yaptigim yol 4-5 km lik bir mesafeydi.

hbarcın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

araç 1.3 dizel, hararet göstergesi gayet normal 90 da duruyo surekli artmıyo yada düşmüyo ama arabadan inince fan çalışması insana kötü bi izlenim bırakıyo hiç zorlanmadan nefes nefese kalmış gibi.

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?topic=9907.msg227791#msg227791

bu linkte yakıt sıkıntım olduğunu yazmıştım okuduysanız bence sizin sorununuz da yakıt gibi neden derseniz ben yazın ege - akdeniz mekik dokuyorum ve gölgede 40 derecedeyim uzunca bir süre ve maşallah şimdiye dek hiç (1 yaz geçti alalı gerçi aracı) fan açmadı. kısa - uzun mesafe olsun hiç fan açılmadı ama hep aldığım yakıtı erz den alınca sıkıntı çıktı yakıtımı değiştirdim şimdi yine sıkıntısız gidiyor maşallah. gerçi şimdi erzurum dayım öyle bi hava var ki hararet göstergesi 15-20dk da anca kıpırdıyo :D

şu an hava -25 buyrun

http://www.dmi.gov.tr/tahmin/il-ve-ilceler.aspx?m=HORASAN

:)

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

ozgun88 link' Alıntı:
http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?topic=9907.msg227791#msg227791

bu linkte yakıt sıkıntım olduğunu yazmıştım okuduysanız bence sizin sorununuz da yakıt gibi neden derseniz ben yazın ege - akdeniz mekik dokuyorum ve gölgede 40 derecedeyim uzunca bir süre ve maşallah şimdiye dek hiç (1 yaz geçti alalı gerçi aracı) fan açmadı. kısa - uzun mesafe olsun hiç fan açılmadı ama hep aldığım yakıtı erz den alınca sıkıntı çıktı yakıtımı değiştirdim şimdi yine sıkıntısız gidiyor maşallah. gerçi şimdi erzurum dayım öyle bi hava var ki hararet göstergesi 15-20dk da anca kıpırdıyo :D

şu an hava -25 buyrun

http://www.dmi.gov.tr/tahmin/il-ve-ilceler.aspx?m=HORASAN

:)

Yahu oraları çok merak ediyorum, bir kış vakti yalandan iş çıkartıp geleceğim oraları görmeye. (:)

(Evet ben mazoşistim)  (:)