KONTROL LAMBASI YANIP SÖNMESİ

OZAN ERDEM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: KONTROL LAMBASI YANIP SÖNMESİ

Aynen aracım 130.000 km'de, ortalama 80.000 km'dir Lpg ile kullanıyorum.

hasanacar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

OZAN ERDEM link' Alıntı:
    Bu sorununuzun aynısı bende uzun bir süredir var, ustaların dediklerine göre ateşleme bobinim arızalı sınav döneminde oduğum için yaptıramıyorum ama 2 hafta sonra yaptırcam. Ayrıca aklınızda bulunsun aracım şuan ortalama olarak 130.000'de 10.000 km'dir rölantide epey bir dalgalanma ve saçma sapan ivme kesintilerim oluyordu. Geçen boğaz kelebeğini çıkarıp, balata spreyiyle temizledim 130.000'dir ilk kez temizlendi ne kadar kirli olduğunu görseniz şaşırırdınız. İşlemi tamamladıktan sonra tanıyamadım aracı o kadar alışmışımki bu durumlarına rölantideyken aracın çalışır vaziyette olduğunu bile anlıyamadım İvme kesintilerimin de büyük bir bölümü yok oldu. Ama bobini de değiştirmem lazım bujilerle beraber. 
bu temizliğin nasıl yapıldığını bizede öğretirsen seviniriz şimdiden teşekkürler.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

OZAN ERDEM link' Alıntı:
Aynen aracım 130.000 km'de, ortalama 80.000 km'dir Lpg ile kullanıyorum.
Sübap eritme gibi bir sıkıntı yaşadınız mı?

OZAN ERDEM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Henüz yaşamadım öyle bir sıkıntı ama yaşamamak içinde çok fazla dikkat ederim motor yağımdan, arabayı çalıştırmamdan kontağı kapatana kadar herşeyde ince bir düşüncem oluyor genelde bunlar birçoğumuzun bildiği şeyler bütün detayları müsait  bir zamanımda bir konu başlığı olarak paylaşırım aynı şekil gaz kelebeğini temizlemeyide paylaşırım :)