Krank devir sensörü arızası ve su havası alma

ZoNeR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar , Aracım Corsa 1998 Model 1.4 16 Valf aracımın arıza lambası yandı.Cihaz bağlattığımda krank devir sensörü arızası verdi.Aracımın yürüründe , çalışmasında hiç bir değişiklik olmadı sorun yok yani.Ara sıra bu lamba sönüyor tekrar yanıyor.Bu sorunu önemsemelimiyim ustaya sordum salla gitsin dedi. Değiştirmeye 500 lira rakam istediler kendim değiştiremezmiyim nasıl nerededir bu parçanın yeri. Birde aracın termostatını değiştirdim.Havasını otomatik alıyor dediler bu doğrumu alınıyorsa nasıl almalıyım ?

halit69

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
500 tl mi sensörün kendisi zaten internette 100-140 arası takması biraz zahmetli ama ben kendim onu aradan sokarak taktım sağ ön lastiği tam sola çevirerek lastiğin arkasından bakınca krankın üzerinde gözüküyor
çokta teknik bir şeyi yok emme manifoldunun üst tarafını sökünce birleştirme yeri gözüküyor hatta bende şu anda 2 tane var biri yerinde takılı diğeri manifoldu sökmeye üşendim o yüzden duruyor

https://www.youtube.com/watch?v=VN1gX1UoKJU

Son düzenleme:

ZoNeR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
500 tl mi sensörün kendisi zaten internette 100-140 arası takması biraz zahmetli ama ben kendim onu aradan sokarak taktım sağ ön lastiği tam sola çevirerek lastiğin arkasından bakınca krankın üzerinde gözüküyor
çokta teknik bir şeyi yok emme manifoldunun üst tarafını sökünce birleştirme yeri gözüküyor hatta bende şu anda 2 tane var biri yerinde takılı diğeri manifoldu sökmeye üşendim o yüzden duruyor

Hımm bende öyle yapayım.Peki termostatı değiştirdim havasını nasıl alıcaz bunun biliyormusun ?

halit69

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hımm bende öyle yapayım.Peki termostatı değiştirdim havasını nasıl alıcaz bunun biliyormusun ?

araç fan açıncaya kadar çalıştırın kendisi havayı alır termostat önündeki hortumuda bastır içinde hava varsa çıkar