Küçük bir kaza yaptım ama ?

apricot

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Değerli forum üyeleri;

Dün aracımı parkettiğim otoparktan geri geri çıkarırken yine arkamda aniden beliren hareket halindeki başka bir araca çarptım. Şüphesiz ki geri geri çıktıgımı görmedi ve biraz da hızlı seyrediyordu.
Sözü uzatmadan sorumu sorayım; ilk defa bir kazaya karıştım ve neticede tutanak tuttuk,ehliyet ve ruhsat fotokopilerimizi çektirip aldık, sonra olay yerinden ayrıldık.
Benim zorunlu trafik sigortamın yanında kasko'm da var ama onun delinmesini istemiyorum. Kazanın fotograflarını da çektik, ama bilirkişi kimi ne kadar kusurlu sayar bilmiyorum. Ben şu anda küçük çaplı hasarımı gidermek için ne yapmalıyım ? Yanlış bir şey yapıp maddi/manevi bir kayıp yaşamak istemiyorum. Bilgi ve tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirm sevgili forumdaşlar...
Fotoğrafları paylaşıyorum, opel astra aracın sahibiyim.
jfvzn.jpg
[/url][/IMG]
jfw2r.jpg
[/url][/IMG]

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
41 Suçlu sen geri çıkıyorsun onu görme şansın yok o kişi daha dikkat etmesi gerek idi. Bana göre.

apricot

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Karşı tarafın aracından farklı bir görüntü:

jfwqq.jpg
[/url][/IMG]

apricot

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
41 plakalı aracın otopark alanında o kadar hızlı olması zaten kusurlu oldugunu gösteriyor ancak bilirkişi bunu nasıl yorumlar onu da bilemiyorum.

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dostum üzülerek söylemek istiyorum ki büyük ihtimalle seni kusurlu gösterirler , adamın geçmesini bekleseymis öyle geri gelseymis derler diye düşünüyorum birde adamın arka çamurluguna vurmussun ki buda ayrı bir sıkıntı senin için ha gönül ister ki tersi olsun şuan senin yapacagin kaskon ile anlasmali servise gidip kaza fotograflarini ve belgeleri teslim etmek 2-3 günde ekspertiz raporunun çıkmasını beklemek sonra aracın her halukarde ücretsiz kasko tarafından yapılır ama delinir ama delinmez o kusura gore belirlenir büyük ihtimalle de tampon değişir servis tamir yoluna gitmez kaskodan daha fazla para koparmak için değişim talebi yollar , benim diyeceklerim bu kadar , geçmiş olsun ...

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Orası otopark nereden? ne çıkacağı belli değil. Bu yüzden 41 plaka daha dikkat etmesi gerek. Bu neye benzer? Seyir halinde giden araca arkadan vurmaya benzer. Ve 41 aynı işi yapmış durumda çünkü dikkat etmiyor ve yol olmayan bir yerde bu kaza meydana geliyor. Ben öyle düşünüyorum.

apricot

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
41 in sürücüsü " geri geri geldiğini gördüm ama duramadım"dedi. ancak bunu tutanaga yazmadı.

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Orası otopark nereden? ne çıkacağı belli değil. Bu yüzden 41 plaka daha dikkat etmesi gerek. Bu neye benzer? Seyir halinde giden araca arkadan vurmaya benzer. Ve 41 aynı işi yapmış durumda çünkü dikkat etmiyor ve yol olmayan bir yerde bu kaza meydana geliyor. Ben öyle düşünüyorum.

ama sanıyorum astra tam arkasindan darbe almamis arka sag kısmı daha hasarlı gözüküyor inşallah dediginiz olur , birde tutanağa nasıl yazdınız o çok önemli karşı taraf size psikolojik baskı uyguladimi yoksa siz hür iradenizle mi yazdınız bu çok önemli

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun iki araçta kaskolumu, bildiğim kusurlu kim olursa olsun trafikte olmadığınızdan trafik sigortalarınız devre dışı...

Sanırım kusurun büyük kısmı sizde olacak.