Landirenzo Evo Enjektör Sesi Azaltmak için ne gerekiyor ?

2012 ASTRA SEDAN 111. YIL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra H sedan 2012 model aracıma Landirenzo Evo kit taktırdım yaklaşık 3 ay oldu ilk başta pek farketmemiştim ama aracın dışında oldukça yüksek tıkırtılı bir ses geliyor araç içinde problem yok .
Araç dışında iken neredeyse dizel gibi bir ses geliyor.

Enjektörler motor pilastik kapağın ecotech yazan yerde monte edilmiş durumda üzerine bez tarzı bir şeyler sarsam ses izolasyonu için ısı bakımına zararı olur mu ?

Araç dışındaki enjektör sesini kaput keçesi dışında bir yolu yok mu ?

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
enjektörler aparat ile plastik kapağa montelenmişse sökün o aparatı boşta dursun.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç işi ses yalıtım malzemeeri ile etrafının kaplandığı resimeler görmüştm. faydası olurmu bilmem ama denenebilir. motor kapağı üzeri herhangibirşey yakacak kadar ısınmadığından sıkıntı olmaz sanırım.
kaput keçesi de olsa farketmez sonuçta motorun altı açık. enjektörün etrafını sarmadığın müddetçe aracın altından ses yine gelecektir.

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
kaput altı izolasyonu baya fark ediyor aslında. Ben kaputu açınca baya ses gelirken kapatınca nerdeyse hiçbir şey duyulmuyor.

ergunp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bide landirenzo evo için sessiz diyorlardı
Astra dizellerin kağıt kecesi takılabilir birebir orijinal olur

patates

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslında bende lpg taktırıcakken landirenzo evo taktırıcakdım ustam bana aracın çok sesli çalışır dedi ama iyi bir kitdir demişti sonradan da mimgas diye bir marka taktı aracıma usta yakından tanıdıkdır hiç sorun çıkartmaz ve çok sessiz çalışır dedi hakikaket de öyle hiç sorun çıkartmadı ve de çok sessiz çalışıyor ama bir landrenzo olamaz diye düşünüyorum niye böyle düşünüyorum onuda bilmiyorum gerçi :) ismi güzel sanırım landirenzo işin espirisi çokda takmamamak lazım hepsi aynı aç müziğin sesini devam et

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende mimgaz kullanıyorum pek sıkıntısını görmedim. ses konusunda gerçekten başarılı.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen öyle sorunsuz ve sessiz bir kit yanlız arıza ışığını ne yapacaz :D hepsinde var bir problem yapacak bir şey yok
aracımı yeni aldığım zamn bendede arıza ışığı yanıyordu.adapazarında düzgün birsekilde ayar yapan bi usta buldum. arıza ışığını södürüp ayar yaptırdım. lpg ile ilgili olarak 3 senedir yanmıyor.
bu durum bi ayar sorunu. işi tam bilmeyen ustalar lpg ışık yakar abi derler devamlı.
aracımı alırken arıza ışığı vardı.almadan önce neden yanıyor diye nereye gösterdiysem lpgde ışık yanar idare edecen demişlerdi.

tosunpasaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eski aracımda bu sesi yarı yarıya kesmiştim su tesisatı için kullanılan süngerlerden alıp enjektörü sarmıştım sabitleme için kullanılan vidaları söküp enjektörü süngerle bırakmıştım ses tamamen kesilmiş değildi ama rahatsız edilecek seviyedede değildi.