landirenzo nasıl?

cago022

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar arabama (2009 astra hb) landirenzo taktırmayı düşünüyorum.kullananlar varsa şu sorularıma cevap verebilirlermi?
1.motorla uyumlulugu nasıl?
2.arıza lambası yanıyor mu?
3.lpg ye gecinceye kadar yani arac benzindeyken bogulma oluyor mu?
4.servisle görüştüm %100 uyumlu ve zararsız oldugu söylendi sizce dogrumu?
5.yılda 10 bin km yapıyorum.gerekli mi acaba?
6.oksijen sensörünü bozdugu söyleniyor lpg nin.bu landirenzo içinde geçerlimidir.
cevap verenlere simdiden teşekkür ederim

GkySrl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Forumda araştırma yaparsanız lpg hakkında bir çok bilgi var.

turank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
olgun oto istanbulda taktırdım landirenzoyu.

istanbul içi 20 kuruş yakıyor. şehirler arası 15 e kadar düşer. kullanıma bağlı.
motor gayet seri ve max 200 km hızı görüyor. daha ustunu denemedim.Hızlanması falan çok iyi. boğulma vs yok. tabi servis ve usta ilede alakalı.

yoksa landirenzo opel ile anlaşmalı tek lp markası.

lovemania

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
kudak.deviantart.com
arkadaşlar arabama (2009 astra hb) landirenzo taktırmayı düşünüyorum.kullananlar varsa şu sorularıma cevap verebilirlermi?
1.motorla uyumlulugu nasıl?
2.arıza lambası yanıyor mu?
3.lpg ye gecinceye kadar yani arac benzindeyken bogulma oluyor mu?
4.servisle görüştüm %100 uyumlu ve zararsız oldugu söylendi sizce dogrumu?
5.yılda 10 bin km yapıyorum.gerekli mi acaba?
6.oksijen sensörünü bozdugu söyleniyor lpg nin.bu landirenzo içinde geçerlimidir.
cevap verenlere simdiden teşekkür ederim

Benim aracımda 1 senedir 30bin km+ 'dir takılı olan bir marka. Omegas modelini taktırın hatta mümkünse pipolu uygulama.
Sorularına gelince..
1- Benim aracımın motoruyla uyumu sorunsuz, beyni ilede güzelce anlaşıyor ki 1tek sorun bile yaşamadım.
2. Arıza lambası yanmıyor. Birtek depo bitince (yalnızca depo bitiminde, normal geçişte lamba yanmıyor)ve benzine geçince yanıyor oda 5-6sn sürüyor.
3. Kesinlikle her iki durumda da bir boğulma, performans düşmesi durumu söz konusu degil. Hatta yakıtın bittiği nokta veya gaza geçtiği nokta anlaşılmıyor.
4. Servisle anlaşmalı bir marka evet ve sorunsuz.
5. Yılda 10bin km biraz az bir rakam, lpg masrafını kurtarma sınırında sanırım. Ama lpg takınca bu rakam 15-20binlere cıkacaksa, yani benzin masrafı yüzünden yol yapmıyorsanız, düşünmeden taktırın.
6. Dediğim gibi 30bin km oldu, aracım 10 yaşında. Lpg taktıran benim, öncesinde hep 97 oktan. Ama bir sorun yaşamadım, görmedim vs.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.
BRC'de iyidir bu arada düşünebilirsiniz, ama ben bunu taktırdım. Memnunum :)
Aracınız yeni garantiden çıkmaması önemli.. Tercih edebilirsiniz yani.

Son düzenleme:

kenangocmen88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim aracımda 1 senedir 30bin km+ 'dir takılı olan bir marka. Omegas modelini taktırın hatta mümkünse pipolu uygulama.
Sorularına gelince..
1- Benim aracımın motoruyla uyumu sorunsuz, beyni ilede güzelce anlaşıyor ki 1tek sorun bile yaşamadım.
2. Arıza lambası yanmıyor. Birtek depo bitince (yalnızca depo bitiminde, normal geçişte lamba yanmıyor)ve benzine geçince yanıyor oda 5-6sn sürüyor.
3. Kesinlikle her iki durumda da bir boğulma, performans düşmesi durumu söz konusu degil. Hatta yakıtın bittiği nokta veya gaza geçtiği nokta anlaşılmıyor.
4. Servisle anlaşmalı bir marka evet ve sorunsuz.
5. Yılda 10bin km biraz az bir rakam, lpg masrafını kurtarma sınırında sanırım. Ama lpg takınca bu rakam 15-20binlere cıkacaksa, yani benzin masrafı yüzünden yol yapmıyorsanız, düşünmeden taktırın.
6. Dediğim gibi 30bin km oldu, aracım 10 yaşında. Lpg taktıran benim, öncesinde hep 97 oktan. Ama bir sorun yaşamadım, görmedim vs.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.
BRC'de iyidir bu arada düşünebilirsiniz, ama ben bunu taktırdım. Memnunum :)
Aracınız yeni garantiden çıkmaması önemli.. Tercih edebilirsiniz yani.
Katılıyorum,bende landirenzo taktırdım 3 ay oldu,gaz ayarı dahi yaptırmadım !

hacı abi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selamun aleyküm gençler istanbılda bir müezzin aradaşımız pirises mi prenses mi bir marka ya yöneltiyor.mercedes aracına takmış (c200) bu marka 2 milyar.bu landirezo kaça takılıyor.aynısımı ?

DicE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selamun aleyküm gençler istanbılda bir müezzin aradaşımız pirises mi prenses mi bir marka ya yöneltiyor.mercedes aracına takmış (c200) bu marka 2 milyar.bu landirezo kaça takılıyor.aynısımı ?

dediğiniz marka hocam "prince"
yeni model arabalara özellikle standart kompresörlü veya turbolu araçlar için daha verimli vede daha sağlıklı oluyor.
kaliteli olsun ama sağlıklı bir tüp istiyorum diyorsanız eğer prince tüp taktırmanızı tavsiye ederim fiyatı biraz tuzlu ama diğer tüplerden daha avantajlı.kullanan tanıdıklarımın tavsiyesi böyle :)

hacı abi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dediğiniz marka hocam "prince"
yeni model arabalara özellikle standart kompresörlü veya turbolu araçlar için daha verimli vede daha sağlıklı oluyor.
kaliteli olsun ama sağlıklı bir tüp istiyorum diyorsanız eğer prince tüp taktırmanızı tavsiye ederim fiyatı biraz tuzlu ama diğer tüplerden daha avantajlı.kullanan tanıdıklarımın tavsiyesi böyle :)

sevgili karedeşim emre ;

benim için para pek sorun değil Allah a çok şükür.arabayıda neredeyse 3 lira fazlaya aldıma ama arabam full+full.astıranın 1.si. tüp taktırmak neden istiyorum artık benzin pahalı iyice.biz de sağa sola mevlid e toplantılara gidip geliyoruz sık sık.iyisi olsun malum bolu soğuk araba nın lpg beyninin donmaması lazım.yolda kalırız mazallah.prince bu söyledilerim olmaz İnşallah.

DicE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
genede bi araştırmanızda fayda var hocam bazı arabalara malesef prince uyum sağlamamaktaymış