Lastik Basınç Sensörü

Cosmo1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Lastik Basınç Sensörü

Teşekkürler.

Bugün ekranda menüleri kurcalarken kalibrasyon özelliği de olduğunu keşfettim. Bildiğiniz gibi hiç bir benzinlikteki lastik  şişirme aparatlarındaki sensörler bir diğerini tutmuyor. aynı durum sensörler için de geçerli. Dolayısı ile aynı marka olmasına rağmen her sensörde  ufak da olsa sapmalar olabiliyor. Bunun için her sensöre kalibrasyon da eklenmiş. Mantık olarak siz lastiğe 2.4 kg/cm2 hava bastığınızdan eminseniz ve sensör o lastiği 2.3 kg/cm2 okuyorsa sensöre okuması gereken rakamın 2.4 kg/cm2 olduğunu söyleyebiliyorsunuz.

sensörlerin hassasiyeti ve güncellemesi oldukça iyi. siz daha elinizle lastiği indirirken anında güncelleme yapıyor. kışa girmeden kışlık jantlarım için 4 adet daha sensör aldım mı bu iş tamamdır.

evgin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Biraz fayda/fiyat performansı düşük gibi. 10 günde bir aynı benzinlikte kontrol etmek varken anlık görmek için bu kadar masrafa değer mi? Hem de aracın kendi göstergelerinden göremiyorken... Bence lüks bi eklenti. Takan arkadaşa selam, hava-su makinelerine devam :)

niko22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

evgin link' Alıntı:
Biraz fayda/fiyat performansı düşük gibi. 10 günde bir aynı benzinlikte kontrol etmek varken anlık görmek için bu kadar masrafa değer mi? Hem de aracın kendi göstergelerinden göremiyorken... Bence lüks bi eklenti. Takan arkadaşa selam, hava-su makinelerine devam :)

bravoo
Ben lastik havalarına motorun yağına suyuna bakmaktan silecek suyu eklemekten zevk alan birisiyim zaten  ;)

Cosmo1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

araba 4 teker üzerinde gidiyor. uygun olmayan lastik basıncı aracın lastiklerinin fazla aşınmasına; gereğinden fazla ısınmasına, fazla yakıt tüketimine ve yol tutuşunda kayıplara yol açar. 
fiyat performans oranına gelecek olursak

belirli periyodlarla benzinlikte lastik havalarını kontrol etmek için zaman harcamak, çamurda yağmurda sibop kapağı açmak için rezil olmak; kaldı ki benzinliklerdeki saatlerin kalibrasyonuna güvenemezsiniz;
lastiğe çivi vs battıysa bunun farkına varmak için bir sonraki lastik kontrol zamanını beklemek yada lastiğin jant üstüne oturmasını beklemek

yada

her araca binişimde sadece 1-2 saniyede göz ucu ile tüm lastiklerin basıncını ve sıcaklığını görmek; seyir esnasında daha lastikte hava kaybı oluşmaya başladığı yada aşırı ısınmaya başladığı anda bunun farkına varmak..

tercih meselesi.

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben de aracımı ilk aldığımda, astra H de olup da J de olmamasına şaşırmıştım. Güzel bir özellikti  bravoo

ze623

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar set olarak bu şekilde el atmayı düşünüyorum orjinal ekipman için.opcom cihazıyla eğer göstergede aktif edilebiliyorsa orjinalde yapmak mümkün.parçalar bu şekilde

sistemde lastiğe takılan 4 aparat var ve algılayan radyo frekanslı alıcı var.

[img=800x533]http://i.hizliresim.com/oQaGX2.jpg[/img]
[img=800x600]http://i.hizliresim.com/lY8Jqk.jpg[/img]

Cosmo1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

o beyin astra h zafira b için olan

kullanabilmek için tpms destekli abs beyni de gerekli

astra j için olanda; abs beyninde destek var mı bilmiyorum ama üst seviye ekran istiyor onu biliyorum

perionur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cosmo1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

perionur link' Alıntı:
Multimedia cihazı olanlar için nasıl bir sistem kurulabilirki? Yabancı sitelerde aparatlar mevcut gibi. Anlayanlar bi el atabilir mi?

http://www.alibaba.com/product-detail/PMS-system-DVD-GPS-Intergration-Module_699068819.html

http://www.alibaba.com/product-detail/WT-800-Wireless-TPMS-system-DVD_932105415.html

ilk mesajımda bundan bahsetmiştim

perionur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cosmo link' Alıntı:
ilk mesajımda bundan bahsetmiştim

"Aracında sonradan navigason taktırmış kullanıcılar için de görüntüyü direk olarak navigasyon/teyp ekranına vermek mümkün. Bu tip sistemlerde sensörlerden gelen bilgi bir adet ecu ya giriyor. bu ecu da video çıkışından teybinizin video girişine bağlanıyor. Geri vites kamerası kullananlarda teyplerinde ikinci bir video girişi olması lazım. belki tek giriş olanlar için de bir çözümü vardır."

Burayı çözemedim işte... Benim eklediğim linktekilerde monitör sadece navi ekranı. ama bağlantı şeması geri görüş kamerasına bağlanıyor sanki. Birde swiç görevi gören bir buton var kamera-TPMS arası ?????